VIDEO: Rychlou roušku si můžete vyrobit i doma, stačí šátek a dvě gumičky. Podívejte se

Autor: sab, simao - 
17. března 2020
11:43

Roušky jsou v Česku nedostatkovým zbožím, do jejich šití se pustila řada lidí v Česku. Neumíte šít? Nevadí. Jako provizorní rouška třeba do MHD postačí i šátek a dvě gumičky. Blesk Zprávy vám přináší krátký videonávod.

Výroba vlastních roušek se v posledních dnech stala téměř vynuceným trendem. Kvůli nedostatku lidé stříhají staré kusy látek a šijí z nich ať už ručně, nebo na šicím stroji přikrývky na ústa a nos.

Ochranu lze ale nouzově vyřešit ještě snadněji. Experti i vláda apelují na použití jakéhokoli materiálu k zakrytí. Dočasně tak může při nutné cestě mezi lidi posloužit i obyčejný šátek. Způsob, jak z něj vyrobit roušku, je velice snadný.

Potřebné jsou k tomu pouze dvě gumičky, například ty, co se používají do vlasů. Šátek složíme na delší stranu tak, aby tvořil pruh široký okolo sedmi centimetrů. Pomyslně jej rozdělíme na třetiny a do každé třetiny navlékneme jednu gumičku. Poté přeložíme první třetinu a do kapsy, která vznikla složením šátku do pruhu, vložíme další třetinu z druhého konce pruhu.

Šátek uhladíme, aby byla improvizovaná rouška hladká a pomocí gumiček můžeme zaháknout za uši jako klasickou roušku. Nakonec je ještě potřeba dvě vrstvy šátku roztáhnout tak, aby zakryl nejen ústa, ale i nos a přilnul pohodlně k bradě.

Máte jen gumičky, ale šátek ne? Pak stačí i papírový kapesníček:

Video Rychlou roušku si můžete vyrobit i doma, stačí šátek a dvě gumičky. Podívejte se - Blesk TV

peyotl ( 17. března 2020 13:05 )

jsem proti zakrývání obličejů. nažim ženám jste to zakázali. Ali Ibrahim Farrad

gallio ( 17. března 2020 12:57 )

Chránit se rouškou z běžného textilu proti koronaviru je jako očekávat, že moucha neproletí okem drátěného plotu…

rexrothak ( 17. března 2020 12:41 )

Moc pěkný oči má ta holčina...aha to je o rouškách.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud