Koronavirus ONLINE: 44 mrtvých v ČR, 3858 nakažených. Babiš je pro stav nouze do 30. dubna

Aktualizováno -
3. dubna 2020
05:30
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 44 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k čtvrtečnímu dni 3805 lidí. Výrazně přibývá nakažených v domovech pro seniory. Vrchol epidemie premiér Andrej Babiš (ANO) očekává v dubnu, návrat Česka do normálu pak na konci května nebo v červnu, řekl ve čtvrtek v Epicentru na Blesk.cz. Vláda navrhla prodloužení nouzového stavu do 11. května, Babiš však v reakci na nesouhlas opozičních poslanců uvedl, že on sám by kývl i na prodloužení jen do 30. dubna. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 • Miloš Zeman promluví o koronaviru v neděli živě od 11 hodin na Blesk.cz v pořadu S prezidentem v Lánech.
 • Nový koronavirus COVID-19 se šíří extrémně rychle. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečkou, kašlem, problémy s dýcháním). Aktuální počet nakažených a mrtvých můžete sledovat zde, tady pak i s přehlednými grafy. Zde dokonce na videu.
 • V neděli 1. března ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) potvrdil první tři případy výskytu nákazy přímo v Česku. Ve čtvrtek 2. dubna jejich počet vystoupal na 3805
 • Neděle 22. března přinesla v Nemocnici Na Bulovce prvního mrtvého v Česku95letého seniora s pozitivním testem na koronavirus a dalšími zdravotními potížemi.
 • Zemřela i sestra (†48) z plicní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, nakazila se koronavirem. Podle přednostky pneumologické kliniky Martiny Vašákové se sestra kvůli nákaze izolovala i od své rodiny a potřebné věci jí nosila sousedka, k úmrtí mohl přispět i stres.
 • V Česku je omezen volný pohyb osob, ven se smí pouze se zakrytými ústy a nosem, Češi nesmí až na výjimky vycestovat a k nám nesmí cizinci. Co všechno se ještě nesmí?

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
07:06
Dnes

Starosta New Yorku Bill de Blasio vyzval obyvatele města, aby si na veřejnosti zakrývali nos a ústa, a bránili tak dalšímu šíření koronaviru. Používat podle něj lidé mohou šály, šátky či jakékoli podomácku vyrobené roušky, chirurgické ústenky by ale měli přenechat zdravotníkům.

Podle starosty de Blasia aktuální výzkumy prokázaly, že lidé mohou šířit koronavirus, aniž by sami vykazovali nějaké příznaky. „Když si zakryjete ústa, chráníte všechny ostatní,“ řekl de Blasio.

Starosta New Yorku Bill de Blasio vyzval obyvatele města, aby si na veřejnosti zakrývali nos a ústaZdravotníci odváží tělo oběti koronaviru.
06:55
Dnes

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Německu dosáhl už téměř 80.000. Za 24 hodin přibylo 6174 infikovaných. Mrtvých je už přes tisíc.

Německo přijímá pacienty ve vážném stavu z jiných zemí. Do Drážďan přivezli nemocné z Francie.
06:38
Dnes

Počet lidí nakažených koronavirem v Jižní Koreji překonal dnes hranici 10.000. Za posledních 24 hodin přibylo v zemi 86 nových potvrzených případů. Nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehlo 174 lidí. 

Počet lidí nakažených koronavirem v Jižní Koreji překonal hranici 10.000.
06:29
Dnes

Vlnu emocí vzbudila smrt zdravotní sestry Věry (†47) z Thomayerovy nemocnice. Nakazila se od taxikáře pozitivního na COVID-19, o nějž se na plicním oddělení starala, v neděli ji bohužel v rodinném domě v Říčanech našli bez známek života. Na obecní nástěnce se teď objevilo ženino parte, kde o jejím skonu s bolestí v srdci informují její nejbližší, manžel, dvě děti a řada dalších příbuzných. Se zesnulou sestřičkou se rozloučí v rodinném kruhu.

06:15
Dnes

Dvě velké výletní lodě s desítkami pasažérů nakaženými koronavirem zakotvily ve městě Fort Lauderdale na Floridě. Výletní lodě Zaandam a Rotterdam, na jejichž palubě bylo přes 2500 lidí, nechtěla dlouho žádná země přijmout,

Podle rejdařství HAL zemřeli na lodích čtyři lidé a více než 230 jich má příznaky podobné chřipce. Část pasažérů převezli záchranáři do nemocnic. Zhruba 1200 lidí bez příznaků lodě opustí a speciální autobusy je odvezou rovnou do letadel, které je přepraví domů.

Výletní lodě Zaandam a Rotterdam, na jejichž palubě bylo přes 2500 lidí, nechtěla dlouho žádná země přijmoutVýletní lodě Zaandam a Rotterdam, na jejichž palubě bylo přes 2500 lidí, nechtěla dlouho žádná země přijmoutZáchranáři převážejí pasažéry lodi Zaadam.
06:01
Dnes

Jestli něco pandemie koronaviru ukázala, tak vynalézavost Čechů. Občané a firmy z celé země dokázali během pár týdnů navrhnout speciální respirátory, vyrábějí plicní ventilátory a přišli s tzv. chytrou karanténou, díky které možná omezení veřejného života brzy skončí. Její testování odstartovalo tento týden na jižní Moravě a již vzbudilo zájem okolních států. Systém je totiž citlivý k osobním údajům lidí, což se o mnoha existujících systémech říct nedá, vzkazují jeho tvůrci. Po české chytré karanténě se podle nich ptali mimo jiné Britové nebo Srbové.

05:50
Dnes

Velikonoce budou kvůli nebezpečnému koronaviru přísně „sešněrované“. Po nich by se však mohl život v Česku postupně uvolňovat. Jak, to premiér Andrej Babiš (65, ANO) včera objasňoval v pořadu Blesku Epicentrum. Rozhovor se uskutečnil na dálku a v rouškách. Podívejte se na to, co premiér o otevření škol, obchodů, o cestování a návratu Česka do normálního života.

Video Babiš v Blesku: O návratu k normálu, otevření škol i možném odkladu EET - Blesk TV
05:42
Dnes

V pevninské Číně za čtvrtek přibylo 31 nových potvrzených případů nákazy koronavirem a čtyři další úmrtí na nemoc COVID-19, kterou virus způsobuje. Počet infikovaných je o čtyři nižší, než byl ve středu. S výjimkou dvou byly všechny nové případy nákazy zjištěny u lidí, kteří se do Číny vrátili z ciziny.

Podle oficiálních statistik se v pevninské Číně od počátku epidemie nákaza prokázala u 81.620 lidí. Nemoci COVID-19 z nich podlehlo 3322 osob.

Čína je už z nejhoršího venku.
05:30
Dnes

Dobré ráno, také dnes budeme dění kolem pandemie nového koronaviru sledovat online. 

Americký prezident Donald Trump se nechal podruhé testovat na koronavirus. Výsledek testu byl opět negativní.

„Myslím, že jsem se mu podrobil opravdu ze zvědavosti, abych viděl, jak rychle funguje,“ řekl Trump. Zdravotníci podle něj použili test, jehož výsledek je k dispozici za méně než patnáct minut.

Americký prezident Donald Trump. (2.4.2020)
00:32
Dnes

Česko má podle údajů k dnešním 0:30 celkem 3858 osob s prokázaným onemocněním COVID-19, uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Další vývoj kolem nakažených i vládních opatření v boji se šířením pandemie koronaviru budeme sledovat v pátečním pokračování našeho online přenosu. Prozatím děkujeme za pozornost a za několik hodin jsme zpět.

00:14
Dnes

Muži (53) ve VFN v Praze ukončili podávání Remdesiviru

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN) ve čtvrtek podala pacientovi s jedním z nejvážnějším průběhů nemoci COVID-19 v Česku poslední dávku experimentálního léku Remdesivir. 53letý muž je jediným v Česku, kterému jeho podání firma Gilead schválila.

Kvůli infekci mu selhaly plíce, musel tak být napojený na přístroj, který mu okysličoval plíce. V době podávání léku už přístroj přestal potřebovat, zůstává ale na plicní ventilaci. "Nadále je to experimentální léčba, situace je mnohem složitější, než že přišel lék a zachránil pacienta," uvedl v pátek ředitel VFN David Feltl.

23:37
2. 4. 2020
!

A tady je přehled zajímavého dění v Česku v průběhu dnešního dne:

 • Česko hlásí 44 obětí koronaviru a nově 67 vyléčených pacientů včetně 96leté důchodkyně.
 • Život v ČR by se mohl vrátit do normálu koncem května či v červnu, odhadl premiér Andrej Babiš (ANO) pro Blesk.cz v pořadu Epicentrum. Zlomové období u koronaviru bude konec dubna, řekl. 
 • Babiš očekává, že by se školy otvíraly postupně, nejprve mateřské a první stupeň základních škol. Bude třeba zajistit například metrový odstup žáků, míní. S tím nesouhlasil ministr školství Robert Plaga (ANO) ani šéf Asociace ředitelů ZŠ Michal Černý.
 • Z řad opozice padají návrhy na prodloužení stavu nouze nikoli do 11. května, ale 30. dubna. Premiér Babiš by prý nebyl proti. S návrhem přišel mj. Vojtěch Filip (KSČM).
 • Stát nechal udělat test pečiva na koronavirus, laboratoř ho v něm nenašla. Ministerstvo zemědělství dlouho tvrdí, že se virus potravinami nepřenáší. Epidemiolog Roman Prymula již dříve upozornil, že přenos na potravinách možný je.
 • Ve dvou domovech pro seniory a dvou LDN v Praze je 98 případů izolace kvůli nákaze nebo podezření na COVID-19 mezi seniory a 28 mezi personálem.
 • Příjem žádostí o bezúročné úvěry v prvním kole programu COVID II byl dnes odpoledne obnoven a jeho limit se zvýšil z 1,5 miliardy na 5 miliard korun, uvedl Karel Havlíček (za ANO). Nedostatečnou podporu kritizovala ODS.
 • Pivovary spustily kampaň za záchranu hospod. Lidé mohou kupovat poukazy, které uplatní, až se restaurace znovu otevřou. Situace je kritická, uvádějí. Pivovarům klesly tuzemské prodeje kvůli zavřeným hospodám a restauracím o 40 procent.
Video Babiš v Blesku: O návratu k normálu, otevření škol i možném odkladu EET - Blesk TV
23:18
2. 4. 2020

23:00
2. 4. 2020

Hamáček: Výhrůžky smrtí jsou odporné

"Myslím si, že dobrou vlastností českého národa je to, že v době klidu nadáváme a stěžujeme si. Ale když jde do tuhého, v době povodní nebo právě teď, v časech epidemie, jsme schopni držet při sobě. Až na výjimky," uvedl Jan Hamáček (ČSSD).

"Vytočil mě článek na iRozhlas.cz o muži s pozitivním testem na koronavir, kterému lidé na Facebooku vyhrožovali kulkou do hlavy a nadávali mu, že větrá. Žádná nemoc si nevybírá, koho postihne nebo kdo na ni může dokonce umřít. I když budeme dělat všechno správně, můžeme se ocitnout ve špatnou dobu na špatném místě a nakazit se. Výhrůžky smrtí jsou odporné. A považuji je za nejhlubší dno společnosti," vzkázal Hamáček.

22:46
2. 4. 2020

Česko má v přepočtu na milion obyvatel proti Německu zhruba třetinu případů nákazy novým typem koronaviru, proti Rakousku zhruba čtvrtinu. V počtu testů na milion obyvatel se ale Česko oběma sousedním zemím téměř vyrovná. Vyplývá to ze statistik dostupných na webu Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT). V Rakousku i Německu se nákaza začala šířit o čtyři dny dříve než Česku.

Převoz infikovaného pacienta v Německu. (2.4.2020)Převoz infikovaného pacienta v Německu. (2.4.2020)Převoz infikovaného pacienta v Německu. (2.4.2020)
22:35
2. 4. 2020

Bartoš šije do Vojtěcha: Že se nestydíte...

Pirát Ivan Bartoš se pustil do přestřelky s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO). "Že se nestydíte, pane ministře...," napsal mu na twitteru a přiložil video z 28. ledna 2020, kdy Vojtěch ve Sněmovně říkal, že je a bude roušek dostatek.

"Proč? V té době toto platilo, měli jsme zmapován stav zásob v nemocnicích, které měly tehdy dostatek ochranných prostředků i výrobní kapacity, které se zdály být dostatečné. Nikdo nemohl předpokládat propuknutí největší pandemie za posledních sto let a obrácení trhu vzhůru nohama," brání se Vojtěch.

"To myslíte vážně, že to nikdo nemohl předpokládat? Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí varovalo před vysokým rizikem globálního šíření koronaviru již v lednu. Jste ministr zdravotnictví!" reagoval Bartoš.

"Nikoliv v takovém rozsahu. První evropský případ byl reportován 24.1. ve Francii. Až do konce února nedocházelo k většímu šíření. Šlo o jednotky či desítky izolovaných případů, riziko přenosu z člověka na člověka bylo v EU označováno jako nízké. Zkrátka po bitvě je každý generál," kontroval Vojtěch, který to ale schytává dál. I připomínkami výroků, že se lidé nemusí zásobit rouškami.

 

22:22
2. 4. 2020

Mexiko kvůli pandemii koronaviru uzavřelo své pláže. Na příslušném opatření, které dnes vstoupilo v platnost v  oblíbených letoviscích jako Cancún či Acapulco, se dohodlo ministerstvo zdravotnictví s vládami federálních států.

Zavřít budou muset také hotely, uvedla dnes s odvoláním na prohlášení guvernéra státu Baja California Sur Carlose Mendozu agentura DPA. Stav nouze vyhlásilo Mexiko v pondělí. Předpokládá, že až do konce dubna budou zastaveny veškeré zbytné činnosti, restaurace, obchody či letiště zůstávají však otevřené. A omezena jsou shromáždění s více než 50 sobami.

V zemi je 37 mrtvých a 1378 nakažených. Prezident Andrés Manuel López Obrador byl kvůli volnějším opatřením kritizován, že nebere krizi dostatečně vážně. 

22:20
2. 4. 2020

Metrové rozestupy mezi žáky či rozfázování vyučování jsou na českých školách neproveditelné, řekl v ČT Plaga. Tato opatření zmiňoval premiér Babiš. "Neumím si to organizačně představit na našich školách," uvedl Plaga. Čtěte ZDE

22:04
2. 4. 2020

"My máme program Antivirus od poloviny března - kdy začala ta krize, nebo kdy byl vyhlášen ten nouzový stav - do konce dubna jenom proto, že nevíme, jak dlouho ta situace bude trvat a v jakém rozsahu bude," upozornila v ČT u Jílkové Jana Maláčová (ČSSD). Nastínila prodloužení minimálně do května. "Doufáme, že se co nejdříve vrátíme do normálního života, ale všichni si uvědomujeme, že firmy teď potřebují pomoc státu, to děláme, to je smyslem toho programu Antivirus," doplnila.

Z řad opozice do Máte slovo na ČT dorazila Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Označila délku programu do konce května za pouhý příslib a i tak za nedostatečnou dobu. "My navrhujeme, aby to bylo rozšířeno plus měsíc poté, co skončí ta opatření a to my zatím nikdo nevíme, kdy skončí," uvedla.

"Přesně tak, protože to nevíme," přikyvovala Maláčová. "Protože to nevíme, tak by se ten příslib měl dát ještě měsíc navíc," reagovala šéfka Topky. "Určitě je zásadní zachránit ta pracovní místa a pomoci zaměstnavatelům," poznamenala Pekarová Adamová. "Takže to děláme správně," odpověděla Maláčová. "Ne, ne, ne, my jsme byli první, pan prezident to potvrdí," reagovala ministryně na výtku, že jen vyslyšeli návrhy zaměstnavatelských svazů či Hospodářské komory.

Pekarová Adamová uvedla, že svůj program udělali na MPSV štědřejším až pod tlakem a kritizovala, že nemá jít jen o velké zaměstnavatele, ale je třeba více myslet i na malé a střední, pro které je Antivirus nedostačující a přitom museli ze dne na den kvůli nařízení vlády zavřít.

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a Jana Maláčová (ČSSD) v pořadu Máte slovo na ČT řešily dopady koronaviru (2.4.2020)
21:47
2. 4. 2020

Koronavirus se řeší všude možně. Nejen v Sama doma, ale i v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo na ČT. S ohledem na vládní opatření nezvykle bez diváků, ale zato s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD), která hájí vládní program Antivirus.

"Promiňte, pane inženýre, já se k vám nesmím přibližovat, je to pro mě celé obtížné, ta moderace, všechny mé fígle nemohu používat," omlouvala se Jílková pro změnu ekonomickému expertovi ČSSD Michalu Píclovi, dalšímu z hostů.

Koronavirus v ČT: K Jílkové přišla do Máte slovo vládní opatření řešit i Jana Maláčová (ČSSD) (2.4.2020)Koronavirus v ČT: K Jílkové přišla do Máte slovo vládní opatření řešit i Jana Maláčová (ČSSD) (2.4.2020)Koronavirus v ČT: K Jílkové přišla do Máte slovo vládní opatření řešit i Jana Maláčová (ČSSD) (2.4.2020)Koronavirus v ČT: K Jílkové přišla do Máte slovo vládní opatření řešit i Jana Maláčová (ČSSD) (2.4.2020)
21:29
2. 4. 2020

Česko se zapojuje do Světového dne porozumění autismu. Právě pro autisty je současná pandemie také složitá. „Pro některé osoby s PAS+ a intelektuálním hendikepem je nošení roušky nepřekonatelnou překážkou pro pobyt venku, protože si nejsou schopni ochrannou pomůcku na obličeji ponechat. Pohyb venku je pro ně zároveň nezbytnou součástí pravidelného denního režimu, který přispívá ke snížení neklidu či úzkosti. Narušení denního programu či vzniklá domácí izolace zásadně zvyšují míru projevů neklidu či agrese,“ uvedl Jenda Žáček ze sdružení Děti úplňku.

Budovy v Česku se halí na podporu autistů do modré. Nasvícen je i Úřad vlády. Více o světovém dni a potížích autistů kvůli koronaviru čtěte ZDE

21:25
2. 4. 2020

Nákaza koronavirem se po celém světě potvrdila už u více než milionu lidí. Vyplývá to z údajů agentury AFP a dat serveru worldometers.info.

21:13
2. 4. 2020
!

"67 vyléčených! Mezi vyléčenými je pacientka z Prahy ve věku 96 let! Jsem za to moc rád,"

uvedl na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

21:00
2. 4. 2020

Světová banka je v příštích 15 měsících připravena vynaložit až 160 miliard USD (4 biliony Kč), aby pomohla státům řešit důsledky šíření koronaviru.

20:40
2. 4. 2020

Německá vláda jedná o poskytnutí pomoci největší německé letecké společnosti Lufthansa v řádu miliard eur. Vláda by v rámci této pomoci mohla v podniku získat podíl. "Jsme v úzkém kontaktu se spolkovou vládou, abychom zabezpečili svou likviditu," uvedl mluvčí podniku. Lufthansa již kvůli koronavirové krizi odstavila většinu svých letadel. Ve středu oznámila, že se chystá zkrátit pracovní dobu téměř dvěma třetinám svých zaměstnanců.

20:31
2. 4. 2020
!

„Byla nesmírně obětavá, zkušená, která pracovala na Jednotce intenzivní péče dlouhou dobu. Při zákroku u pacienta, takzvaně taxikáře, udělala maximum možného. Ona mu v podstatě zachránila život a sama se nakazila,“

uvedl na FTV Prima ředitel Thomayerovy nemocnice Zdeněk Beneš o zesnulé 47leté sestřičce. „My víme, že celá rodina tím byla poznamenaná a ta sestřička si stále dělala výčitky, že něco neudělala dobře, nebo něco mohla udělat mnohem líp. Ta psychika je strašně důležitá,“ podotkl ředitel a dodal, že v pátek sestřička plakala kolegyni do telefonu. Více čtěte ZDE. 

20:22
2. 4. 2020

Zdravotní sestry se vzbouřily, psala novinářka. Policie ji zadržela

Anu Laličovou, novinářku v Srbsku, zadržela policie poté, co ve středu informovala o problémech zdravotnického personálu Klinického centra Vojvodiny (KCV) v Novém Sadu. Vedení nemocnice se ohradilo proti tvrzením redaktorky zpravodajského portálu Nova.rs, která psala o nedostatku vybavení a "zcela chaotických" podmínkách.

"V sobotu večer se zdravotní sestry pracující v tzv. Korona centru vzbouřily a odmítly chodit k pacientům, protože neměly žádné ochranné prostředky. Až po několika hodinách jich pár přišlo," citovala v článku Laličová vyjádření nejmenovaného lékaře KCV.

Vedení nemocnice označilo novinářčin popis za "nesprávné, neověřené a zlovolné informování". "Není to pravda, máme dostatek potřebných léků, sanitárního materiálu i osobních ochranných prostředků," uvedlo. Policie zadržela Laličovou na 48 hodin a vyslýchala. Podle serveru European Western Balkans uvedla, že zatknout ji k ní domů přišlo šest policistů. Ti přitom pečlivě prohledali celý byt a zabavili mobilní telefon a laptop novinářky.

Boj s pandemií koronaviru v Srbsku. (2.4.2020)Boj s pandemií koronaviru v Srbsku. (2.4.2020)Boj s pandemií koronaviru v Srbsku. (2.4.2020)
20:16
2. 4. 2020

Ve francouzských nemocnicích za posledních 24 hodin zemřelo dalších 471 pacientů s nemocí COVID-19. Celková bilance obětí nemoci tak již v zemi přesáhla 4500.

20:05
2. 4. 2020
!

„Co se týká rozvolňování (opatření), já myslím, že už v pondělí přijde pan ministr Havlíček s nějakými konkrétními návrhy, kdy bychom mohli uvolnit některé živnosti a některé obchody. Nebudeme čekat až na skončení nouzového stavu, ale určitě se budeme snažit náš život vrátit do původních kolejí,“ řekl premiér Babiš ve vysílání TV Nova.

Budeme akceptovat návrh opozice a komunistů, že by se to (nouzový stav) prodloužilo do 30. dubna, tedy že by se to prodloužilo jenom o 18 dní,“ dodal předseda vlády.

Premiér Babiš v obě pandemie koronaviru: Jednání vlády online
19:47
2. 4. 2020

Ve francouzských nemocnicích za posledních 24 hodin podlehlo nemoci COVID-19 dalších 471 lidí. Obětí nemoci je tak už celkem více než 4500.

19:42
2. 4. 2020

Počet lidí s koronavirem v Kanadě překonal hranici 10 000. Obětí nemoci COVID-19 tam přibylo o více než pětinu na celkových 127. Podle agentury Reuters to dnes oznámily místní úřady.

Ve středu Kanada hlásila něco přes 9000 nakažených koronavirem. Místní agentura pro veřejné zdraví uvedla, že ji v současné chvíli nejvíce znepokojuje nárůst nových případů v domovech pro seniory. Premiér frankofonní provincie Québec dnes oznámil, že každý čtvrtý nemocný v regionu pochází právě z těchto zařízení.

Evakuace Kanaďanů z čínskéh Wu-chanu kvůli obavám z koronaviru
19:35
2. 4. 2020

Země NATO podle Stoltenberga posílí aktivitu v boji proti koronaviru. Poskytnou další letecké kapacity k přepravě léků nebo ochranného materiálu.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg (6. 2. 2019)
19:27
2. 4. 2020

„Každý podnikatel by měl vědět, jestli se loučí se zaměstnanci na dva týdny nebo měsíc,“ míní prezident České stomatologické komory a člen Ústředního krizového štábu Roman Šmucler. Podle něj by Česko mělo mít hotový pandemický plán příští týden a dle jeho názoru by bylo nejlepší, kdyby byl veřejný. Je na čase, aby se začalo přistupovat k inteligentním opatřením, řekl pro TV Prima.

19:22
2. 4. 2020

Hygienici evidují v Praze 854 případů nákazy koronavirem a 22 úmrtí. Podle ministerstva zdravotnictví je v hlavním městě už téměř tisíc nakažených.

19:19
2. 4. 2020

„Léčivých látek, které jsou nějakým způsobem testovány na léčbu koronavirové infekce, je několik desítek, těch klinických hodnocení, která probíhají po celém světě, je více než 500 a každý den se mění to, které molekuly se jeví jako nadějnější a které méně,“ 

uvedla na ČT šéfka SÚKL Irena Storová. V pořadu Sama doma uvedla, že momentálně jsou v centru pozornosti čtyři léčivé látky - včetně antivirotika Remdesiviru. „Vůbec se teď ještě neví, jak to vypadá s účinností,“ podotkla. „Celý svět má o to zájem,“ dodala.

Česko se porozhlíží po léčivých látkách i jinde - s Japonskem jedná o dodávce taktéž experimentálního favipiraviru. V Česku se zkouší používat i hydroxychlorochin, který se zkouší pro pacienty v těžkém stavu. „Je potřeba si uvědomit, že všechno je to experimentální léčba. Určitě bych tady apelovala, že je to léčba, která patří do rukou lékaře, určitě si nikdo sám nemá nasazovat tento lék. Např. hydroxychlorochin - tam je velmi tenká hranice mezi tím, kdy je účinný a kdy ta dávka může být toxická,“ varovala.

Šéfka SÚKL Irena Storová mluvila o lécích na koronavirus v ČT v pořadu Sama doma (2.4.2020)Šéfka SÚKL Irena Storová mluvila o lécích na koronavirus v ČT v pořadu Sama doma (2.4.2020)Šéfka SÚKL Irena Storová mluvila o lécích na koronavirus v ČT v pořadu Sama doma (2.4.2020)

FREE ( 3. dubna 2020 07:08 )

Pantere na toho tupouna nema cenu reagovat.On na to čeká.🤮🤮🤮

Ruzovypanter ( 3. dubna 2020 07:06 )

Nevnucuj se tupej sluníčkaři ja se bavim pouze s lidma na vysoké urovni a ne s debbilem s IQ vajglu.

zdenekksenavratil ( 3. dubna 2020 06:16 )

Izolovat by měli nesvéprávné blbce jako jsi ty

dajka123 ( 3. dubna 2020 06:13 )

Pořád píšu, že by tu kavárenskou chátru měli izolovat od okolního světa. To potom není divu, že tam je 1/3 nakažených z celorepublikového průměru.

jjusa ( 3. dubna 2020 06:10 )

murQu ty by ses neštítil ani nestyděl dát si na obličej roušku nebo respirátor od TŘÍDNÍHO NEPŘÍTELE A BOLŠEVIKA RUSKA???Materiál z Číny se posílá zpět a materiál z BOLŠEVICKÉHO RUSKA by ani neposílali zpět,ale rovnou na HRANICÍCH PÁLILI???...Když teče do bot tak se nikdo neohlíží na NENÁVIST A ZLOBU a OČEKÁVÁ ZÁCHRANU JEDNO OD KOHO!!!Aspoň tady pod anonymitou ukazujete svou pravou tvář a STAČÍ,NENÍ TŘEBA VÁS ANI VIDĚT,ještě bychom mohli ONEMOCNĚT!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud