Koronavirus ONLINE: 113 mrtvých a 5589 nakažených v ČR. Babiš peskoval lidi bez roušek

Aktualizováno -
10. dubna 2020
08:25
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 113 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo 5589 lidí, vyléčených je 309. Vláda prodloužila nouzový stav do 30. dubna. Restrikce vůči seniorům budou dlouhodobé, aby byli ochráněni před nákazou, řekl Blesku náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Virus tu s námi bude podle něj roky. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) varoval lidi, aby nebláznili a zůstali i na Velikonoce doma, jinak to bude malér. K jeho výzvě se přidal v televizním projevu i premiér Andrej Babiš (ANO). Babiš také řekl, že vláda chce dát do boje s koronavirem bilion korun a pokáral lidi bez roušek. Ve čtvrtek otevřely hobby markety nebo prodejny a servisy jízdních kol. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
9:05
Dnes

O 50 případů vzrostl za posledních 24 hodin počet potvrzených nákaz koronavirem v Olomouckém kraji. V regionu bylo dnes ráno evidováno 546 případů, uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Oproti statistikám ze čtvrtečního večera počet případů vzrostl o 13. Podle údajů ministerstva, které zahrnují všechny nakažené s trvalým bydlištěm v kraji, zůstává v regionu šest obětí nového koronaviru. Hygienici evidují 36 uzdravených.

8:55
Dnes

Nezvyklé ticho provází letos velikonoční svátky v malých obcích Olomouckého kraje. Chybějí v nich klapači, kteří stejně jako dívky s májkou či jedličkou nemohou kvůli pandemii koronaviru obcházet domy. Velikonoční zvyky se přitom v řadě obcí dodržují už po generace. Řada obcí si však hrkání a klapání vynahradila jinak. Koledníky vyzvaly, aby nahradili zvukem dřevěných klapaček zvonění kostelních zvonů, které odletěly do Říma, v určené časy doma na zahradách.

8:30
Dnes
!

Policie na Twitteru zveřejnila pravidla, jak se chovat o velikonočním víkendu. Zdůraznila například, že lidé by na veřejnosti neměli pít pivo, jíst párky ani lízat zmrzlinu.

8:25
Dnes
!

V Česku je k pátečnímu ránu 5589 lidí nakažených koronavirem. 113 jich s nemocí covid-19 zemřelo, 309 se uzdravilo. Počet testů byl k pátečnímu ránu 114 854. Uvedlo to ministerstvo zdravotnictví na svém webu.

8:05
Dnes

Fotbalisté Realu Madrid, Liverpoolu, Chelsea, Manchesteru City, Paris St. Germain nebo Dortmundu se zúčastní charitativního turnaje v počítačové hře FIFA 20. Oznámila to společnost Electronic Arts, která po turnaji věnuje jeden milion dolarů na boj s koronavirem. Během sledování zápasů navíc budou moci přispívat i fanoušci.

Turnaj odstartuje 19. dubna a zatím nebylo oznámeno, kteří fotbalisté se v něm představí. Společnost Electronic Arts pouze na svém webu zveřejnila seznam dvaceti zúčastněných klubů z deseti evropských lig. Největší zastoupení bude mít Anglie s Chelsea, Liverpoolem, Manchesterem City a Tottenhamem.

8:00
Dnes

Vzhledem k nařízení omezení pohybu a dalším vládním opatřením se změnil sortiment, který Češi na webu nakupují. „První vlna, která stále ještě trvá, je to, co potřebuje rodina doma, aby mohla fungovat. Takže je to od domácích pekáren přes různé potřeby na vaření, protože všichni začali mnohem více vařit doma, přes obsluhu dětí. Máme prodej hraček jako o Vánocích. Pak jsou to další vlny, jako například na začátku šití roušek, to se prodávaly stovky šicích strojů, a v posledních týdnech je to domácí fitness,“ vyjmenoval generální ředitel Mall Group Oldřich Bajer v Epicentru některé příklady a dodal, že Mall Group začala během krize prodávat i potraviny.

Video Koronavirová opatření vyvolala prodeje na internetu jako o Vánocích, řekl šéf Mall Group - Markéta Volfová, Lukáš Červený
7:52
Dnes

Koronavirem je nakaženo až 150 členů saúdskoarabské královské rodiny. S odvoláním na zdroj blízký královskému paláci to napsal deník The New York Times (NYT). Ve skupině je i guvernér Rijádu a synovec krále Salmána princ Fajsal bin Bandar bin Abdalazíz Saúd, u nějž nákazu potvrdili dva lékaři.

Deník píše, že koronavirus do rozvětveného klanu zavlekli početní princové po návratu z cest do Evropy.

Král Salmán (84) je podle zdroje NYT v izolaci u Džiddy a korunní princ Muhammad s několika ministry odjel do odlehlého místa na pobřeží Rudého moře.

7:40
Dnes

Ačkoliv nouzový stav povoluje nechat obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních otevřené, všechny velké řetězce již oznámily, že na Velikonoční pondělí budou mít zavřeno. Dá se předpokládát, že lidé si budou chtít na prodloužený víkend nakoupit zásoby. Nikdo by však neměl zapomínat na dodržování zásad, aby se minimalizovalo riziko nákazy. Co byste měli dodržet, aby byl váš nákup co nejbezpečnější? Přečtěte si na Blesk.cz.

Jak nakupovat bez rizika? (ilustrační foto)
7:35
Dnes

Ugandský prezident Yoweri Museveni (75) předvedl na videu svým spoluobčanům, jak mají doma cvičit v době omezeného vycházení kvůli koronaviru. Ve dvouminutovém videu se stačil pořádně zapotit, když několikrát přeběhl z jedné strany své rozlehlé pracovny na druhou a absolvoval 30 kliků, byť ne všechny jsou na záznamu doloženy.

„Je fajn si vyjít ven, když nejsou žádné problémy, ale když je to nutné, může člověk něco dělat i uvnitř,“ říká Museveni na videu. „Nejdřív se tedy rozehřejeme,“ vybízí diváky bosá hlava afrického státu v teplákové soupravě a začne běhat po červeném koberci.

Následují kliky. Úředníci v pozadí jich napočítali 30, i když záznam je v jednom místě zkrácen střihem a při posledních cvicích se už prezident zbrocený potem a sotva popadající dech značně prohýbal.

7:05
Dnes

Čtvrtečnímu projevu premiéra Andreje Babiše (ANO) se věnuje ve svém komentáři i Petr Holec. „Zdá se, že čím víc teď opozice křičí, tím hůř prohrává. Pandemie v Česku totiž ustupuje a jak ukazují první „krizové“ průzkumy veřejného mínění, místo opozice zatím posiluje Babiše. Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) tak zřejmě nebudou stačit ani tři domácí revolvery, s nimiž nedávno vytáhl proti vládě,“ píše Holec v komentáři.

Projev premiéra Andreje Babiše (ANO) a komentář Petra Holce
6:50
Dnes
!

Na letošní Velikonoce asi jen tak nezapomeneme. Koledníci musejí oželet výslužky, rodinné návštěvy jsou také pasé a hlavní hygienička České republiky Jarmila Rážová varuje i před občerstvením na cyklostezkách. Provoz stánků je podle ní diskutabilní a policisté by lidem, kteří na veřejnosti pijí pivo nebo jedí párky, mohli rozdávat pokuty. V rozhovoru pro Blesk Zprávy přišla řeč také na to, že s rouškami musíme počítat nejspíš i v létě. 

Dát si pivo u cyklostezky může být podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové problém. Diskutabilní jsou stánky, zda vůbec mohou prodávat a tak pití na veřejnosti, protože lidé by si neměli roušku sundávat. Pokud jsou tedy ve skupinách.
6:45
Dnes

Počet potvrzených případů koronavirové nákazy v Německu vzrostl za posledních 24 hodin o 5323 na 113 525, nových úmrtí je 266, dohromady už 2373. Uvedl to Institu Roberta Kocha.

6:40
Dnes

Ruští obchodníci hlásí prudký nárůst prodeje alkoholických nápojů v posledních týdnech, kdy vláda doporučuje lidem kvůli šíření virové nákazy nevycházet. Podle firmy Nielsen, která se zabývá průzkumem trhu, stouply v posledním březnovém týdnu ve srovnání s loňskem prodeje vodky o téměř třetinu, whisky skoro o polovinu a piva o čtvrtinu.

Prezident Vladimir Putin vyhlásil minulý týden pro všechny Rusy placené volno, rozhodnutí se netýká jen podniků kriticky důležité infrastruktury. Opatření platí do konce měsíce. V Rusku byla nákaza prokázána u víc než 10 000 lidí. Vycházet směji lidé jen na nákupy, do lékáren, do parku se psy nebo na ulici s odpadky.

Společnost Magnit, jedna z největších potravinářských firem, ohlásila dvouciferný nárůst prodejů vodky a dalších alkoholických nápojů od doby, kdy karanténa začala. Firmy Lenta a O'Key registrují až třetinové zvýšení prodeje. „Lidé vykupují, na co přijdou - vodku, koňak nebo pivo,“ řekl agentuře Reuters jeden z pokladních v moskevském supermarketu. Podle odborníků je důvodem strach z nákazy, stres a obavy, že alkohol z obchodů zmizí.

6:38
Dnes

Ve Spojených státech zemřelo ve čtvrtek 1783 lidí infikovaných koronavirem Sars-CoV-2. Ukazovaly to v noci na pátek údaje Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která šíření koronaviru sleduje v USA i ve světě. Celkový počet obětí koronavirové pandemie v USA už přesáhl 16 500.

Podle univerzity byla v USA nákaza potvrzena u zhruba 460 000 lidí, celosvětově pak u přibližně 1,6 milionu osob. Zemřelo dohromady zhruba 95 000 pacientů v souvislosti s nakažením virem, který způsobuje plicní onemocnění covid-19. Přibližně 350 000 lidí se mezitím infekce zbavilo.

Podle úřadů v New Yorku, které je nejhůře postiženým městem v USA, se začíná pozitivně projevovat účinnost zavedených restriktivních opatření. Například počet nově hospitalizovaných pacientů už druhý den po sobě poklesl, na 200. Zplošťuje se i křivka nárůstu nakažených.

Naději vkládají Američané také do nalezení účinného léku proti koronaviru. Prezident Donald Trump ve čtvrtek řekl, že v USA je testováno 19 léků a dalších 26 se na testování připravuje.

6:34
Dnes

Koronavirem nejhůře postižené jihokorejské město Tegu v pátek poprvé od pozdního února nehlásí žádný nový případ nákazy. Nových případů je v Koreji obecně rekordně málo, informovala agentura Reuters. Jižní Korea hlásí 27 nových případů od předchozí noci, přičemž ještě koncem února denní nárůst přesahoval i hranici 900, uvedlo dnes Korejské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (KCDC).

Tegu bylo prvním velkým ohniskem nákazy mimo Čínu. Hlášeno odtud dosud bylo 6807 potvrzených případů, tedy většina všech jihokorejských, kterých je 10 450. Počet úmrtí podle KCDC vzrostl o čtyři na 208.

6:32
Dnes

Pevninská Čína v pátek hlásí 42 nových výskytů koronavirové nákazy, což je méně než předchozí den. Osmatřicet z nich jsou lidé, kteří přicestovali ze zahraničí. Například provincie Chu-pej, která je považována za původní ohnisko nynější pandemie, nezaznamenala žádný nový případ, informovala agentura Reuters. Kontinentální Čína kromě toho oznámila jednu novou oběť koronaviru Sars-CoV-2.

Čína za čtvrtek evidovala 42 nových případů koronavirové infekce, zatímco o den dříve jich bylo 63. Dohromady se v pevninské Číně, do níž se nepočítá Hongkong a Macao, nakazilo 81.907 lidí. Zemřelých je aktuálně 3336, o jednoho více než před 24 hodinami. Mrtvý pochází z provincie Chu-pej.

6:30
Dnes

Pěkné ráno, je Velké pátek a vy vítejte zpět u online zpravodajství o šíření a boji s koronavirem v Česku i ve světě. I tyto novinky přinesla noc na dnešek:

 • Generální tajemník OSN António Guterres vyzval Radu bezpečnosti OSN, aby projevila jednotu tváří v tvář pandemii infekčního onemocnění covid-19. Ve hře je podle něj smysl samotné OSN, uvedla agentura AFP. Rada bezpečnosti se ve čtvrtek sešla k vůbec prvnímu projednání současné situace kolem koronavirové pandemie a dosud neschválila žádnou rezoluci týkající se koronaviru.
 • Podle diplomatů by za neshodami mohly stát především neshody USA a Číny. Té vadí například to, že prezident Donald Trump opakovaně hovořil o „čínském viru“.
 • Rakousko rozšířilo zdravotní kontroly svých hranic kvůli koronaviru také na hranice s Českou republikou a Slovenskem. Podle agentury APA to vyplývá z nařízení rakouského ministra zdravotnictví Rudiho Anschobera, zveřejněného v noci na pátek. Rakousko tak už kontroly provádí na hraničních přechodech se všemi svými sousedy.
 • Při příjezdu do Rakouska přes kteroukoli hranici nyní musí každý cizinec předložit lékařské potvrzení, že není infikován virem Sars-CoV-2. Rakušané a osoby s trvalým pobytem v Rakousku mají místo předložení potvrzení možnost uchýlit se po návratu do 14denní domácí karantény.
 • Nadále je možné Rakouskem jen projíždět bez zastavení a také přeshraniční přeprava zboží je povolena, uvedla APA. Stejné zdravotní kontroly jako na hranicích platí pro osoby, které do Rakouska přicestují letecky. Letecký provoz je však nyní i v Rakousku silně utlumený.
0:38
Dnes
!

Počet nakažených novým koronavirem v Česku k půlnoci na pátek vystoupal na 5569 lidí. Uvedlo to ministerstvo zdravotnictví na svém webu.

0:36
Dnes
!

Domovy pro seniory a podobná zařízení musejí od pátku zajistit každých 14 dní testování svých zaměstnanců na nový typ koronaviru. Zařízení musejí vést evidenci vyšetření, nákazu zaměstnance musejí oznámit hygienikům, kteří mu nařídí karanténu. Kraje a hlavní město Praha musejí poskytovatelům sociálních služeb dodat dostatek rychlotestů. Vyplývá to z mimořádného opatření, které ve čtvrtek vydalo ministerstvo zdravotnictví.

Po plošném testování volali zástupci organizací na pomoc seniorům i akademických pracovišť. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na twitteru uvedl, že pro povinné testování pracovníků v domovech pro seniory je vše připraveno. „Proto jsem dnes (ve čtvrtek) svým podpisem potvrdil toto mimořádné opatření, které zajišťuje, aby ochrana těch nejzranitelnějších fungovala opravdu všude,“ doplnil.

Opatření se vedle domovů pro seniory týká také domovů pro zdravotně postižené, domovů se zvláštním režimem a poskytovatelů pobytové odlehčovací služby. Testy má provádět zdravotnický zaměstnanec domova nebo zdravotnické zařízení, s nímž má domov smlouvu. Zaměstnancům ministerstvo nařizuje se testu podrobit. „Personál se v době mimo zaměstnání vrací do svého běžného prostředí, kde se může nakazit a onemocnět nemocí covid-19. Následně hrozí riziko zavlečení nákazy do zařízení a ohrožení klientů,“ píše se v odůvodnění vydaného opatření.

23:05
9. 4. 2020

Děkujeme za pozornost našemu online zpravodajství. Čtvrtek přinesl i tyto události:

 • Vláda prodloužila nouzový stav na území celé České republiky do čtvrtka 30. dubna. Nouzový stav kvůli ohrožení zdraví obyvatel epidemií nového typu koronaviru platí v Česku od 12. března od 14:00 a měl vypršet v sobotu 11. dubna.
 • Kabinet prodloužil omezení provozu úřadů do 19. dubna. I v týdnu po Velikonocích tak budou otevřeny pouze dva dny v týdnu a budou nabízet omezené služby. Od 20. dubna by už ale úřady měly plně fungovat, budou v nich však platit zvýšené hygienické požadavky.
 • Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval k tomu, aby lidé o Velikonocích dodržovali pravidla a zůstali doma. Neměli by podle něj navštěvovat příbuzné, být v uzavřených prostorech s mnoha lidmi či chodit na koledu.
 • Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 000 korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh schválil Senát a podepsal prezident Miloš Zeman.
 • Vláda obnovila činnost Národní ekonomické rady vlády (NERV). Má vyhledávat možné problémy ve fungování ekonomiky a připravovat doporučení u strategických hospodářských dokumentů vlády. Měla by vyhodnotit přijatá opatření kvůli šíření koronaviru a navrhnout opatření související s přípravou státního rozpočtu na rok 2021.
 • Uzdravených z nemoci covid-19 je v ČR 301, od rána jich přibylo 58. Počet zemřelých se zvýšil o osm na 112. Ministerstvo eviduje 5467 případů nákazy.
 • Vláda rozhodla o zařazení výrobců léčiv do režimu takzvané kritické infrastruktury. Léčiva jsou podle ní strategickou komoditou.
 • Řidiči veřejné dopravy v uzavřených kabinách nebudou muset nosit roušky, stejně tak členové domácnosti jedoucí v jednom autě, rozhodla vláda. Výjimku dostali i autisté.
 • Pracovníci ve zdravotnictví už nebudou mít zakázáno čerpat dovolenou po dobu nouzového stavu, který byl v Česku vyhlášen kvůli epidemii nového typu koronaviru. Vláda podpořila zrušení mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, které zákaz zavedlo.
 • Vláda na pomoc kultuře zasažené opatřeními proti koronaviru uvolní přes miliardu korun. Nezávislé umění z toho dostane 440 milionů korun, na podporu regionální kultury půjde 300 milionů korun. Příspěvkové organizace v resortu, kam mezi 29 institucí patří třeba Národní divadlo, Národní muzeum či Národní památkový ústav, dostanou z balíčku zatím 300 milionů korun.
 • Podle ředitelky lékového ústavu daruje Japonsko lék na covid-19 pro 20 až 25 českých pacientů. Pokud by bylo třeba víc, ČR ho může koupit pro dalších 80 lidí.

A tady jsou i vybrané zahraniční novinky:

 • Celosvětově se koronavirem po celém světě nakazilo už přibližně 1,5 milionu lidí. Vyplývá to z údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse. Nemoci covid-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehlo na 90 000 lidí. Spojené státy s více než 15 700 mrtvými překonaly v počtu obětí pandemie Španělsko a zařadily se na druhé místo za Itálii. Počet zemřelých v Itálii po dvou dnech opět vzrostl a rekordní nárůst nakažených hlásí Turecko, Rusko a Ukrajina.
 • Nejnovější vývoj v Německu dává podle Merkelové důvod k opatrnému optimismu. Není nutné zpřísňovat opatření. S pandemií bude ale země žít dlouho.
 • Italská vláda zřejmě rozhodne o prodloužení celostátní karantény o další dva týdny do 2. května. Zároveň zvažuje uvolnění v oblasti průmyslové výroby.
 • V Itálii za poslední den zemřelo 610 pacientů s koronavirem, což je více, než po dva předchozí dny. Celkem má země už 18.279 obětí nemoci covid-19. Oproti středě stoupl i počet nově nakažených, infikovaných je celkem už přes 143.000.
 • Počet obětí onemocnění covid-19 ve Španělsku překonal hranici 15.000, za posledních 24 hodin nemoci podlehlo 683 lidí. Jedná se o nižší počet nových obětí než v předchozích dvou dnech. Španělský parlament prodloužil nouzový stav a omezení volného pohybu lidí v zemi kvůli koronaviru do 26. dubna.
 • Nejméně 7978 pacientů s pozitivním testem na koronavirus už zemřelo v nemocnicích v Británii. Oficiální bilance se za poslední den zvýšila o 881 případů, tedy o něco méně než o den dříve.
22:33
9. 4. 2020

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů. Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

21:52
9. 4. 2020

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová vidí rozpor mezi Babišovými slovy a výkonem. „Smířlivé a láskyplné projevy Andreje Babiše lze jistě ocenit, mají ovšem jeden zásadní problém - narážejí na realitu jeho činů,“ uvedla šéfka strany. Přístup vlády k řešení ekonomických dopadů epidemie pokládá za nekoordinovaný.

Jako hezký projev i s „většinou pravdivými prvky“ označil projev expředseda hnutí STAN, poslanec Petr Gazdík. „Jen škoda, že je strašně vidět, jak to dělá jen sám pro sebe,“ odkázal na pověst Babiše jako schopného politického obchodníka.

Dlouholetý starosta a dnes místostarosta Suché Lozi Petr Gazdík (STAN) v pořadu Epicentrum (11.2.2020)Sněmovna o koronaviru: Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) v roušce (7.4.2020)
21:50
9. 4. 2020

Předseda opozičních lidovců Marian Jurečka ocenil, že Babiš se v projevu snažil vysvětlit a objasnit přijatá omezení, dát naději. „Poděkoval, poprosil o další disciplínu, soudržnost a solidaritu. Vložil do svých slov i poselství Velikonoc, v mnoha věcech s ním nemusím souhlasit, ale dnešní projev byl dobrý,“ uvedl Jurečka na twitteru.

21:49
9. 4. 2020

Opozice druhý projev premiéra Andreje Babiše (ANO) k veřejnosti v době koronavirové epidemie hodnotí jako smířlivý a citlivý, nicméně v rozporu s činy předsedy vlády.

„Méně hezkých slov a více činů, pane premiére!“ reagoval na projev předseda občanských demokratů Petr Fiala. Upozornil například na problémy s ochranou domů seniorů či podle něho malou podporu ohrožených podniků a živnostníků.

Petr Fiala (ODS) s rouškou před Sněmovnou
21:33
9. 4. 2020

Papež František dnes v téměř liduprázdné bazilice svatého Petra odsloužil mši na památku Ježíšovy poslední večeře a ve svém kázání ocenil obětavou práci všech zdravotníků pečujících o nakažené koronavirem. Podle hlavy katolické církve jsou tito lidé "svatými všedního dne". Velikonoční liturgie zpravidla přitahují do Vatikánu desetitisíce věřících, letos se však kvůli boji s epidemií covid-19 konají jen za účasti několika málo katolických hodnostářů a přenášejí se živě přes internet.

BABISE_NECHCEME ( 10. dubna 2020 09:18 )

Tohle se vám moc nepovedlo. Všichni vědí, kdo se byl občerstvit v Lánech u Jezevce.

satanas ( 10. dubna 2020 09:17 )

TI,C­hvil­kaři,­Praz­ska kavarna a vubec vystupovani poslancu z demožumpy ve snemovne svedči o jejich hlavnim heslu-čim huře pro česke občany-tim lepe pro nas..Opravdu, to je "Kvalitni alternativa k babisovi".

satanas ( 10. dubna 2020 09:07 )

Ty kozoRozo,,skoncovat je treba s iddioty tobe podobnymi, co tu sirite jen nenavist a spinu!! Radim ti! UC se Cinsky,,budes to potrebovat!! Blba jsi NATO dost..

suchyvodnik ( 10. dubna 2020 08:58 )

Tam se stala největší chyba. Ta ochrana tří nejvetších resortů. Cestovní ruch, hoteliérství a gastronomie. Kdyby ty cestovky do Itálie zarazili včas, mohlo to být celé klidnější. Prostě ten skluz 3 týdnů v ochraně před covidem je znát, bohužel.

xiioma ( 10. dubna 2020 08:56 )

Doufám že po skončení pandemie nadejde čas zúčtování - Svět zúčtuje s ulhanou totalitní Čínou za roztahání viru. A ČR a její voliči zúčtují s ulhaným oligarchou co neváhal vydělávat i na epide­mii(t­esto­vání,­desin­fekce) a zatímco měl kecy o ochraně seniorů, ani netušil že jsou tu domovy důchodců kde zatím řádila COVIDová smrt. A místo omluvy a nápravy si vládní pimprlíci přehazovali zodpovědnost jaké ministerstvo má dodat šuntové ochranné prostředky. Škoda jen, že dle voleb v ČR k nápravě nedojde. Stačí se podívat na hrad a do Strakovky. Češi jsou většinově ...... a Babišovi poté ještě zatleskají

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud