Poštovský panáček neandrtálec: Tři pošty berou konečně karty, třikrát hurá!

Evoluce v České poště
30. 9. 2015
18:55

Česká pošta oznámila, že na jejích pobočkách bude možné platit všemi platebními kartami. Konečně, chce se zvolat. Jen ale do té doby, než zjistíte, že se to týká jen tří (!) pošt v Česku. Zatím. Evoluce poštovského panáčka je prostě pomalejší. Zatímco jeho zákazníci jsou už dávno Homo sapiens, on je pořád někde „neandrtálsky“ vzadu.

Stalo se mi to loni, když jsem potřeboval zaplatit složenku, velmi akutně, a pošťačka se při pohledu na mou kartu od Raiffeisenbank zhrozila. „To nebereme, o ulici dál je bankomat,“ odmítla mě. Pochopil bych to ještě za podmínky, že na všech poštách budou bankomaty, ale i v tomto ohledu bychom chtěli asi moc.

Jako obyčejný zákazník České pošty jsem se prostě nedokázal smířit s tím, že by státní podnik, služba lidu, zneužívala svoje postavení a nepřijímala všechny české platební karty. Na rozdíl od svých rodičů u sebe totiž už nenosím hotovost, kartu používám několikrát denně.  Vždyť už i u automatů na nápoje můžete platit bezkontaktně.

Česká pošta ve své středeční tiskové zprávě hrdě hlásá, že začala přijímat karty a že si to na pobočce v Praze 3 vyzkoušel sám ředitel pošty Martin Elkán. „Platba kartou za známky, které jsem si koupil, proběhla bez problémů,“ radoval se ředitel, jako by snad zrovna otočil startovacím klíčkem nové vesmírné stanice.

Je ale ostudné, že takové divadlo doprovází tuhle „revoluci v placení“ jen na třech pobočkách. A až během října jich prý bude téměř 50… A do konce roku 150. Gratulujeme, Česká pošto, to je skutečně velkorysé, každý zákazník by se měl uklonit, bouchnout šampus a v dešti konfet se radostně smát a tančit.

Česká pošta je plná paradoxů, na straně jedné má moc pěknou moderní službu Pohlednice Online, na straně druhé vám někdy hodí do schránky upozornění na balík, i když jste doma, ale nikdo se neobtěžuje zvonit. A otevření platebních terminálů na karty VISA a MasterCard v roce 2015 není nic k oslavě, je to ostuda s ostudně pomalým startem. Přeju poště, aby byla skutečně pro lidi, její konkurence už je dávno o míle dál.

taktone ( 30. září 2015 19:55 )

Tak to si dělají z lidí *** kur.wa, nebo co *** místo aby si hleděly svého a věnovali se dopisům a poštovním službám nabízejí u okýnky Cypoviny jako je pojištění a jiné hovadiny a ONI spustí platební karty jen na 3 Poštách no až mě naserou tak si SIPO a ostatní věci dám platit přes Banku a mrdup s Poštou, může skončit

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa