Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Pošťák, který házel s balíky, dostal vyhazov: Letěl rychleji než krabice!

Autor: Pavel Schuster, lm - 
8. ledna 2015
05:03

Pražský pošťák se choval jako dobytek. Když hledal zásilku pro zákazníka, začal házet s balíky uvnitř auta, a pak je ještě vyhazoval ven na zem! Česká pošta s ním ale vyrazila dveře rychleji, než on házel balíky z dodávky.

Video, na kterém pošťák hází s balíčky, jako by se nechumelilo, oblétlo Česko, ale moc lidí nepřekvapilo. Každý má s Českou poštou své zkušenosti a většinou nejsou příliš pozitivní. Na drsném snímku, který vám Blesk přinesl, je vidět, jak pošťák České pošty zachází s balíky, které má v pořádku a včas doručit do správných rukou. Namísto toho dodá roztrhané krabice a rozmlácené zboží!

Reakce zaměstnavatele na sebe nenechala dlouho čekat. „Video je pravdivé. S pracovníkem, s nímž nikdy nebyly problémy i ze strany klientů nikdy nebyly žádné stížnosti, byl ukončen pracovní poměr,“ uvedl mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Zároveň dodává, že se jedná o zcela ojedinělý případ. Opravdu?!

Co dělat, když vám přijde rozbitý balík

Podle advokáta Jana Černého zaplacením České poště uzavírá zákazník smlouvu, že bude zásilka dodána v pořádku. Uzavřená a neporušená. Pokud ale přijde věc rozbitá a prokáže se, že se to stalo během přepravy, můžete po poště chtít odškodnění v plné výši! „Jsou dva důvody, proč odškodnění vymáhat. Pokud přišla zásilka porušená (potrhaný obal a rozbité zboží), ale i kdyby zvenku porušená nebyla, pak by zákazník musel prokázat třeba fotkou nebo videem, že s tím pracovník zachází neodborně,“ doplnil Černý. V druhém, potažmo ale i v prvním případě je dobré sepsat s pošťákem čestné prohlášení. Pokud odmítne, zavolejte si svědka a sepište to s ním – třeba svého souseda!

Video Podívejte se na video, jak doručovatel balíků České pošty zachází se zásilkami, které má včas a v pořádku doručit - Čtenář Blesk.cz

MÁTE PODOBNOU ZKUŠENOST S ČESKOU POŠTOU? PODĚLTE SE SE SVÝMI ZKUŠENOSTMI S DALŠÍMI ČTENÁŘI BLESK.CZ. VOLEJTE NA 724 014 586 NEBO PIŠTE NA tip@blesk.cz a do předmětu napište heslo Pošta.

stejne ( 8. ledna 2015 23:59 )

Abecedko nenadávej, nech je.

stejne ( 8. ledna 2015 23:57 )

Brugal ty to máš v hlavě pěkně vygumovaný. Co se návážíš do Blanky, ta je na rozdíl od tebe vpořádku. Jsi paranoidní sexista.

dingous ( 8. ledna 2015 23:48 )

neodhadoval jsem charakter, vyslovil jsem se k situaci, charakter B mě vůbec nezajímá nebo by mělo ? je tohle "Časopis o psychologii a rozpravách vážných o věcech složitých, ke všeobecnému zdělání lidu českého" určený ?

dingous ( 8. ledna 2015 23:43 )

bt961:Po tom ,co psala paní Kacota, se ani nedivím, že zkoumal, kolikpak nicků máte asi? A proč vás baví dělat si přitroublé srandičky z lidí na diskuzi? To vás v reálném životě nebere nikdo vážně? // helejte, dochtore, to jako se abecedka vyptává i Brugala a Ninunka, zda oni nejsou Dingous ? to by mne zajimalo ale zas ne tak moc, du spat nevidim uz na to

stejne ( 8. ledna 2015 23:35 )

Hahaha, Kočotka zjistila, že máš více kabátků? Tenhle je zimní? Nebo novoroční?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud