Juncker v sídle NATO vrávoral: Šéfa Evropské komise prý trápí sedací nerv

720p360p
Autor: bud - 
12. 7. 2018
18:09

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker měl při setkání lídrů NATO v Bruselu velice vratký krok. Údajně náhlá zdravotní indispozice způsobila, že při cestě na slavnostní večeři bez pomoci téměř nemohl pohybovat. Ukrajinský prezident ho dokonce musel podepřít, aby neupadl na zem.

Třiašedesátiletého Junckera v sídle NATO postihla náhlá pohybová slabost. Cestou na slavností večeři, na kterou po boku lídrů členských států zamířil, měl velmi klopýtavou chůzi. Šel velmi pomalu, několikrát se zastavil a v jednu chvíli ho dokonce ukrajinský prezident Petro Porošenko musel zezadu chytnout, aby neupadl. Nizozemský premiér Mark Rutte ho zase cestou podpíral.

Zánět sedacího nervu

Šéf Evropské komise později prohlásil, že občas velmi trpí na zánět sedacího nervu (ischias). Právě tyto bolesti mu prý způsobují velké problémy při pohybu a znemožňují mu sestupování ze schodů nebo svižnou chůzi.

„Občas má takové bolestivé ataky. Ale vážně nemocný není,“ komentoval situaci portugalský premiér Antonio Costa.

Zdravotní vysílení stejný den postihlo také českého prezidenta Miloše Zemana, který se po oficiálním focení musel na hlavním pódiu posadit.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců. Velkou část voličů ovšem tyto volby příliš nezajímají.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
jity ( 14. července 2018 13:45 )

U nás viróza u nich zánět sedacího nervu. Dědek jeden nachlastanej. Když mám zánět tak mám určitě hubu od ucha k uchu a každého olíbám.

gabreta ( 13. července 2018 12:09 )

Taky mne několikrát tenhle "zánět sedacího nervu" nervu postihnul a vždy to druhej den odskákala hlava. Junkera s Kalouskem je mi upřímně líto, když mají ten zánět chronickej a makovice jim trpí každej den, což je vidět na jejich chování a výrocích!

MarkusHermann ( 13. července 2018 09:32 )

Taky si myslím,že ho trápí sedací nerv,jak si totiž sedne,tak chlastá do padnutí.

europa ( 13. července 2018 06:58 )

Hm, jestli to nebyla spíše viróza...

petr11 ( 13. července 2018 06:46 )

...jak říká Pazderková....děcka, ono to funguje

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa