Úterý 4. října 2022
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 14°C

Středula promluvil o rozvodech a své manželce. První dámou by byla podplukovnice

Autor: vr, for - 
9. srpna 2022
05:00

Odborový předák a možná budoucí hlava státu Josef Středula se v pořadu Epicentrum na Blesk.cz rozpovídal o své kandidatuře, kampani, ale i rodině, která by s ním putovala na Hrad. Pokud by v lednu příštího roku vyhrál prezidentské volby, role první dámy by se chopila jeho manželka, jež je podplukovnicí u hasičského sboru ČR. Josef Středula také prozradil, který z kandidátů je mu osobně nejpříjemnější, a upřesnil také to, jak bude hlasovat v prvním kole.

Hostem pořadu Epicentrum byl jeden z kandidátů na prezidenta a odborář Josef Středula. Vedle debat o inflaci a o zvyšování platů státních zaměstnanců - ale i údělu obyčejných lidí - se Středula na Blesk.cz rozpovídal o tom, jak se připravuje na klání o Hrad.

Video  Epicentrum - Josef Středula  - Vera Renovica
Video se připravuje ...

„Sebe volit nebudu, Kalouskův hlas mě překvapil“

Středula je nyní podle předběžných průzkumů na třetí pozici. Pokud bychom ale z průzkumů vyřadili poslance Andreje Babiše (ANO), který ještě oficiálně nepotvrdil, že bude kandidovat na prezidenta, je Středula na pozici druhé za generálem Petrem Pavlem. „Je realistické. Jsme několik měsíců před volbami a je to na dobré cestě,“ okomentoval v Epicentru své vysoké umístění v předběžných průzkumech.

První kolo voleb proběhne 13. a 14. ledna. Předtím, než se otevřou urny, budou kandidáti vystupovat i ve společných debatách. Ještě intenzivněji pak proti sobě budou stát dva zbývající kandidáti před druhým kolem voleb. Středula uvedl, že pokud by stál proti Andreji Babišovi, uměl by s ním jednat. I vzhledem k tomu, že spolu byli často v kontaktu už v době Babišova působení na ministerstvu financí a následně pak v době, kdy byl premiérem.

„Sobě dávat hlas nebudu. Nikdy jsem to neudělal a nevidím pro to důvod,“ uvedl dále Středula, jenž tak v prvních volbách podpoří jednoho ze svých soupeřů. „Budu to brát jako jakýkoliv jiný člověk, dám hlas někomu jinému,“ zopakoval. Jemu samotnému se pak z kandidátů zamlouvá Pavel Fischer.

Je pak rád za to, že například expremiér Miroslav Kalousek už naznačil, že by mu svůj hlas poskytl. „Měli jsme spolu líté boje. Překvapilo mě to z důvodu, že nesdílím jeho myšlenky, ale že mě vidí jako osobnost. Bylo to nejdříve překvapení,“ uvedl šéf odborů v pořadu Epicentrum.

První dáma? Podplukovnice a právnička

Spolu s kandidáty budou na Hrad putovat i jejich partneři a děti. V případě Středuly bychom získali několikrát rozvedenou hlavu státu, která si nyní užívá život s další partnerkou a se společným sedmiletým synem. O nynější manželce Středuly si člověk mnoho nedohledá, v pořadu Epicentrum ale konečně zaznělo, kdo by mohl být budoucí první dámou.

„Dělá v bezpečnostním sboru. Je podplukovnicí u hasičů a také právník,“ informoval Středula. „Nemá ještě přesnou představu, jak by vypadala její role, ale vnímá to a má k tomu hezký přístup. Kdyby neměla, tak by mi nedala s kandidaturou souhlas,“ podotkl. Zdůraznil dokonce, že svolení rodiny bylo klíčové.

Josef Středula s rodinou Josef Středula s rodinou | Facebook - J. Středula

Po jeho boku bychom měli podplukovnici vídat již brzy. Ačkoli se nebude výrazněji zapojovat do samotné kampaně, bude se občas vyskytovat u petičních stánků společně s manželem. „Máme ale sedmiletého syna, a tak je primární starost o jeho blaho,“ dodal Středula.

Zdali mu manželka „hodí“ hlas, nechtěl dlouho spekulovat. Ačkoli to vypadá, že ano, tak zdůrazňuje, že má plné právo neříct, koho volila. Stejně jako každý jiný občan Česka.

UFO1 ( 10. srpna 2022 02:01 )

Uf, dalších 5let špatně

tom999 ( 10. srpna 2022 00:26 )

Máme ale sedmiletého syna, a tak je primární starost o jeho blaho,....

normalne praci v Cesku se k " BLAHU - BLAHOBYTU " .... nepropracujes . . .

jedina cesta je POLITIKA - ODBORY . . . . nemakacenko - bafunar

prikaldu mnoho - - - - Grossův : od mašinfíry do křesla premiéra ....

buban ( 9. srpna 2022 21:46 )

To bull: tak kandidovat může téměř kdokoliv, je otázka, kdo bude zvolen. Když vidím tu přehlídku kandidátů - no nevím teda. Jeden exot vedle druhého.

bullshit ( 9. srpna 2022 21:22 )

Kdo umí dobře žvanit tak se v odborech vyšplhá docela vysoko ikdyž neumí vůbec nic. Zdálo se že to se socializmem skončilo ale opak je pravdou.

bullshit ( 9. srpna 2022 21:20 )

Tady už může být prezidentem jakékoliv metrosexuální netáhlo, smutné...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa