Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Docházka poslanců do Sněmovny: Kdo chybí nejčastěji a kdo naopak vůbec? Velký přehled

Autor: David Polák - 
8. srpna 2022
05:00

Co by šéf firmy dělal, kdyby mu do práce chodili zaměstnanci jen občas? Nejspíš by je vyhodil. To se ale nemůže stát českým poslancům, kteří za svou »těžkou dřinu« berou pořádný balík. Blesk dal dohromady docházku politiků do Sněmovny a nestačil se divit.

Co má společného trojice největších absentérů? Všichni jsou z hnutí ANO. A to včetně šéfa hnutí Andreje Babiše (67). Ten se zúčastnil jenom 21 procent hlasování a poslal do komory přes 800 omluvenek, převážně z pracovních důvodů. Proč tam nechodí? „Jezdím za lidmi (obytňákem – pozn. red.), naslouchám jejich problémům a snažím se je následně řešit. Do Sněmovny chodím podle pokynu předsedkyně našeho klubu Aleny Schillerové,“ odpověděl Blesku Babiš s tím, že hlasuje vždy, když je to pro ANO důležité. „Nebudu tam ale trávit nekonečné hodiny a poslouchat třeba to, jak si Michálek s Okamurou vyčítají vířivku a další věci,“ dodal šéf hnutí.

Varovné e-maily

Blesk proto také oslovil šéfku poslanců ANO Alenu Schillerovu (58), jestli neúčast svých »podřízených« řeší. „Docházku poslanců a jejich účast na hlasování

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Video se připravuje ...
Další videa