Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, bouřka 20°C

Cimrmani Brukner a Čepelka pro Blesk nejen o ztrátě kolegů: Chybí nám! Bojíme se, kdo je další na řadě

Video se připravuje ...
Autor: Pavlína Horáková - 
4. července 2022
15:27

V posledních letech utrpěli velké osobní ztráty. Nejen o nich, ale také o tom, jak je to s budoucností legendárního divadelního souboru Divadla Járy Cimrmana, hovořili herci Petr Brukner (79) a Miloň Čepelka (85) v rozhovoru pro pořad Epicentrum. Prozradili také, jak potkali své manželky i co je trápí na ženských rolích.

Cimrmani ukončili už 55. divadelní sezonu a natáčí nový dokumentární seriál České televize Po stopách Járy Cimrmana, který představili právě na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. „S nadějí a optimismem se díváme do té šestapadesáté, že snad bude,“ řekl jeden ze zakládajících členů divadla, Miloň Čepelka. Jeho herecký kolega Petr Brukner ještě přidal: „Doufejme, že se sejdeme všichni ve zdraví, nechci to přivolávat, ale že nebude někdo chybět. Prostě pořád tam vzadu v hlavě mám takovou tu myšlenku, která se mi dere do hlavy, jsem nerad a zatracuju to… říkám si: ‚Kdo je teď na řadě, protože my už jsme starý a prostě jednou to přijít musí‘.“

V posledních letech zasáhly životy členů Divadla Járy Cimrmana bolestivé ztráty. Po smrti Ladislava Smoljaka (†78), odešel i Bořivoj Penc (†82) nebo tatínek populárního herce Vojty Kotka (31), Václav Kotek (†66). „Chybí, chybí nám, i když jsou nahrazeni, tak nám chybí,“ přiznal Miloň Čepelka. „Jsou napsaný na těch skříňkách, to vidíme denně. Jsou tam s námi pořád, často na ně vzpomínáme, často o nich mluvíme,“ doplňovali se oba herci a své dojetí skrývali jen marně.

Budoucnost souboru ale možná překvapivě neřeší: „Říkáme, dokud to jde, tak to jde, až to nepůjde, tak se uvidí, co s tím ti další udělají… Jestli si to někdo pak bude hrát, my už tady nebudeme.“

Bolest na podpatcích

Oba herci velmi často ztvárňovali v ryze mužském divadelním souboru Divadla Járy Cimrmana ženské role. „To bych vám chtěl říct, chůze na podpatcích, Miloňovi to nevadí, mně to vadí, když v Záskoku hraju Vlastu, která má jenom čtyřcentimetrový nebo pěticentimetrový zvýšený podpatek, mně to strašně působí na páteř, mě po hodině chození na podpatcích bolí za krkem, čili já na podpatky nejsem stavěnej,“ postěžoval si s úsměvem Petr Brukner.

Zamilovaní Cimrmani

Ač je Miloň Čepelka známý také jako básník, svou poetickou zbraň při seznámení se svou ženou Hanou Šotovou nevytasil. „Nic takového jsem nepoužil. My jsme jeli přes Karlovy Vary z Německa, když jsem ještě byl jako redaktor v rádiu, a v jedné zatáčce si na nás mávla taková sympatická dívka, tak jsem požádal, abychom ji vzali. Slovo dalo slovo a zhruba po roce jsme se dali dohromady, no a pak jsme se vzali a jsme spolu doteď,“ prozradil. 

Petr Brukner svou životní lásku potkal díky kolegovi. „Šli jsme na varhanní koncert ke svatému Jakubu a já jsem tam měl rande s úplně jinou holkou, ale ta tam prostě nepřišla a přišla tam tahleta moje budoucí žena,“ vzpomínal Petr Brukner, který si podle svých slov ten den koupil v Tuzexu za 45 bonů nové džíny.

„Už tam bylo plno, akorát na schodech bylo místo. A já jsem měl takovou placatou aktovku a samozřejmě jsem ji galantně dal pod zadek té slečně a v duchu mi běželo v hlavě, kurnik ja si kvůli tý neznámý ženský umažu nový džíny,“ popsal se smíchem jejich seznámení.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa