Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Oblačno 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Z kocourka se radovala jen měsíc, zemřel na selhání orgánů. Chovatelka vinu odmítá

Video se připravuje ...
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Bokrová Lang - 
28. února 2023
14:20

Případů nemocných koček z chovatelské stanice Fidelity Feline Violetty Dosedělové stále přibývá. Reportérkám se ozvala i Jitka Šebková z Mostu, které kocourek od této chovatelky po měsíci zemřel, podle pitvy na selhání vnitřních orgánů. Chovatelka se ale brání, tvrdí, že informace o ní jsou zkreslené a nepravdivé.

Půlroční kocourek Voice od Wild Fidelity Feline, kterého si paní Jitka od chovatelky koupila za 15 000 korun, měl od počátku rýmu. „Začal kýchat, ale tak intenzívně, že se nudle válely všude po zemi,“ popsala s tím, že okamžitě jela na veterinu, kde dostal injekci a léky. „Trochu se mu ulevilo, po týdnu se ale problémy vrátily, takže jsem s ním znovu jela k veterináři,“ řekla.

Kocourek Voice od Wild Fidelity Feline žil u nové majitelky jen měsíc, podle pitvy zemřel na selhání orgánů Kocourek Voice od Wild Fidelity Feline žil u nové majitelky jen měsíc, podle pitvy zemřel na selhání orgánů | archiv Jitky Šebkové

Selhání orgánů

Chovatelka, na kterou obrátila, jí prý poslala obrázek léků, které mu má opatřit. „Doslova napsala, že ho to nakopne,“ vylíčila paní Jitka. Krátce na to kocourek zemřel. Pitva, kterou nechala udělat u veterináře Žatci, ukázala, že zemřel na selhání vnitřních orgánů a navíc byl pozitivní na FIP, což je velmi vážná kočičí virová infekce, která je neléčitelná.

Jitka Šebková už má jiného kocourka Jitka Šebková už má jiného kocourka | Kateřina Bokrová Lang

Zpochybnila pitvu

Jitka Šebková pak znovu kontaktovala chovatelku, poslala jí zprávy z veteriny i pitvy, s reklamací ale neuspěla. „Napsala mi, že pitvu nedělal odborník, celou ji zpochybnila. Chtěla, abych tělo poslala na jinou pitvu. Pokud by i ta prokázala, že byl kocourek nemocný, nabídla mi koťátko. To jsem ale nechtěla, bála jsem se, že by mi zas vrazila do ruky nějaké nemocné, proto jsem žádala vrácení peněz,“ řekla.

Místo peněz policie

Peníze zpět ale paní Jitka nedostala, místo toho na ní chovatelka podala trestní oznámení za pomluvu. Policisté pak případ odložili, paní Jitka se ale žádné satisfakce nedočkala. Dnes má jiné kočky, z jiného chovu, s Violettou Dosedělovou už nechce mít nic společného. Stejně reagují i další čtenáři, kteří se Blesk tlapkám stále ozývají a popisují podobné problémy s touto chovatelkou.

V tomto domě má chovatelka svou chovatelskou stanici. Dům vypadá opuštěně, na dvoře jsou ale psi na volno i v kotcích V tomto domě má chovatelka svou chovatelskou stanici. Dům vypadá opuštěně, na dvoře jsou ale psi na volno i v kotcích | Jana Ulrichová

Pochybení odmítá

Violetta Dosedělová ale jakékoli pochybení odmítá. Blesk tlapky kontaktovala písemně, tvrdí, že informace o ní jsou zkreslené a nepravdivé, všechny kontroly, které u ní byly, prý nic závadného nenašly, zvířata má podle svých slov zdravá. „Chovám kočky přes 10 let, miluji je a starám se o ně,“ napsala s tím, že řada jejích zákazníků je spokojená, má od ní dokonce zvířat víc, a to i na chov. Dodala, že několik nemocných a zubožených koťat a koček zachránila, léčila na vlastní náklady a našla jim nový domov. 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Ramita ( 28. února 2023 17:32 )

Velká škoda takového nádherného kocourka Na co máme úředníky, veterinární správu atd., když nedělají svoji práci! Na co si je platíme z daní! Akorát umějí všechno v tomhle státě rozkrádat, chamtivci, chamtiví!
Mají zvířatům pomáhat a ne je nechat trpět v rukou rádoby chovatelů!

Zobrazit celou diskusi