Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Čivavy trýznila v klecích, mrtvoly zakopávala: Zákeřná množitelka má jít na rok a půl sedět!

Autor: uá, kl - 
18. ledna 2023
19:01

Na rok a půl do vězení za týrání zvířat poslal dnes Okresní soud v Plzni množitelku čivav Ivu Wastlovou, která v bytě v Plzni a v nedalekém Sedleci držela v otřesných podmínkách stovku čivav, které množila a obchodovala s nimi. Trest není pravomocný, Wastlová i žalobce si ponechali lhůtu pro případné odvolání. 

Wastová držela psy, převážně čivavy, ale i jezevčíky a jejjich křížence, zavřené v klecích vyskládaných na sobě, v každé z nich se tísnilo hned několik psů najednou. Živořili ve špíně, granule i vodu měli znečištěné výkaly a močí. Chov byl navíc promořený smrtelně nebezpečnou parvovirozou. Některá zvířata byla slepá.

Sedlec u Starého Plzence, dům, kde množitelka Iva Wastlová odkládala nepotřebná zvířata Takhle to v domě během policejního zátahu vypadalo. Iva Wastlová uprostřed (v černé košili) Sedlec u Starého Plzence, dům, kde množitelka Iva Wastlová odkládala nepotřebná zvířata Takhle to v domě během policejního zátahu vypadalo. Iva Wastlová uprostřed (v černé košili) | Blesk:Krimi Plzeň

Těla pálila v sudu

Ještě horší to bylo v domě v Sedlci, kam zřejmě odkládala nemocná zvířata, na kterých už nemohla vydělávat. Při domovní prohlídce tam policisté našli 18 živých psů a řadu těl uhynulých zvířat. Byla nacpaná v mrazáku, zakopaná na pozemku a část jich byla spálena v sudu.

Soudu se vyhýbala

Wastlová se soudu, který se vlekl od roku 2020, opakovaně vyhýbala. Nejdříve tvrdila, že má zdravotní a později psychické problémy, pak zase měnila obhájce.Neprojevila žádnou lítost, maximálně sama nad sebou. Vzhledem k počtu pejsků i době, po kterou se na nich dopouštěla trestné činnosti, jí uložil soud trest nepodmíněný,“ cituje server Novinky.cz soudkyni Bohdanu Kučerovou. Podle ní Wastlová týrala zvířata zvlášť trýznivě, čímž jim způsobila trvalé následky nebo i smrt.

Wastlová si u soudu zakrývala tvář Wastlová si u soudu zakrývala tvář | Jana Ulrichová

Vše popírala

Wastlová u soudu vše popírala. Tvrdila, že se o všechny své psy starala. O mrtvolách, které se našly v Sedlci, prý neměla ponětí a neví, jak se tam dostaly. Rozsudek není ještě pravomocný, protože Wastlová i státní zástupce si ponechali lhůtu na odvolání.

Video V množírně vydělávala statisíce, teď jí za týrání čivav hrozí až 5 let vězení - Kateřina Lang
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

nemocna ( 3. února 2023 06:01 )

Rok a půl pro tuto tyranku je dost málo měla dostat aspon zákonem trest těch 5 let a vrátit všem kupujícím peníze za prodané pejsky, zákaz do konce života chovat nějaké zvíře, žádné podmínky za týrání zvířete by soudci neměli dávat!

Ramita ( 20. ledna 2023 00:27 )

Lidský hnus a lidský odpad, zavřela bych ji na dlouho nic jiného nezaslouží! Trest je výsměch. Na doživotí zákaz jakéhokoliv chovu zvířat a jestli tahle osoba je matkou tak je špatnou matkou. Zvíře v sebeobraně zabije člověka a rozhodne se, že je nutné zvíře zabít.
Člověk zabije člověka a dostane hotel se vším všudy tohle opravdu není spravedlnost.
Spáchala jste zlo a zlo se Vám vrátí, všem takovým jako jste vy se 100% vrátí!

begonie ( 19. ledna 2023 06:27 )

Zavřít a nedat naž.rat......obojí jí jen prospěje!!!!!

Sezam Jiří ( 18. ledna 2023 21:09 )

A podle to ho jak vypadá tak je i jedla,ne *** vyžraná.

Zobrazit celou diskusi