Pondělí 1. březen 2021
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Polojasno 6°C

Kauza zubožených koní míří k soudu. Chovatelka už dostala pokutu za načerno postavené stáje

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
23. února 2021
05:50

K soudu dorazil případ chovatelky Veroniky Egerové (33), která v Chomoutově na Olomoucku provozovala jezdecký klub, o své koně se ale starala mizerně. Stáje měla navíc postavené načerno, takže po ní jde i olomoucký magistrát, který jí už za to vyměřil pokutu.

Byli hubení, nemocní a s řadou ran na těle. Tak vypadali koně, na kterých Veronika Egerová pořádala projížďky. Tři z nich byli v tak žalostném stavu, že jí je veterinární inspektoři navrhli odebrat. Egerová je ale stihla narychlo, krátce před odběrem, prodat. To, že by péči o ně zanedbala, si nepřipouštěla. „To není pravda. Máte docela špatné informace,“ řekla reportérkám Blesk tlapek.

Video Týrala koně, těsně před odběrem je ale „uklidila“. Jdou po ní veterináři i policie - Kateřina Lang, Markéta Pivková

Obžaloba podána, soud v dubnu

Policisté, kteří se případem zabývali a vyšetřovali jej jako zanedbání péče o zvíře, to ale viděli jinak. „Uzavřeli jej s návrhem na podání obžaloby. Státní zástupce to akceptoval. Obžaloba byla u Okresního soudu v Olomouci podána 22. ledna,“ potvrdila policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Soud už 26. ledna uznal chovatelku vinnou trestním příkazem, ta proti tomu ale podala odpor. Rozsudek včetně platebního příkazu byl proto zrušen a soud nařídil hlavní líčení. Začít by mělo v dubnu.

Majitelka Veronika Egerová (vpravo) popřela, že by své koně týralaMajitelka Veronika Egerová (vpravo) popřela, že by své koně týrala | Jana Ulrichová

Pokuta za černé stavby

Není to ale jediný problém, kterému nezodpovědná chovatelka koní čelí. Ukázalo se totiž, že přístřešky a ohrady pro své koně postavila a užívala načerno a měla by je proto zbourat. „Byla jí uložena pokuta za provedení staveb bez povolení stavebního úřadu,“ uvedla mluvčí olomouckého magistrátu Radka Štědrá. Dodala, že řízení o odstranění stavby oplocení výběhu a přístřešek pro koně není ještě ukončeno.

 

Ramita ( 23. února 2021 19:20 )

Jedna, dvě karma jde, karma si jde pro tebe Veroniko. Doufám, že taková ženská skončí v pekle. Proč se do dnes provádějí laboratorní pokusy na zvířatech, když je dost takového lidského odpadu!!!
Zvířatům dát svobodu a zavřít tam tyhle lidi!
Proboha, kde se v lidech bere tolik krutosti!!!

odpor ( 23. února 2021 14:42 )

Proč tu to kurv---nezavřou hned
tak to zubožená zvířata to je humus
co mezi náma žije zastřelit a pověsit
nic si ti to lidé nezaslouží

Zobrazit celou diskusi
Další videa