Pondělí 18. leden 2021
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno -5°C

38 retrívrů trpělo o hladu a ve špíně. Teď se na ně usmálo štěstí, Vánoce stráví u nových páníčků

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
16. prosince 2020
05:40

V domáci množírně, ve vlastních výkalech živořilo 38 retrívrů, které ve svém domě ve Dvoře Králové držely Jana Tomková s dcerou. Veterináři navrhli jejich odebrání, majitelka je ale ještě před tím stihla darovat zvířecím záchranářům. Díky tomu většina z nich stráví už Vánoce v nových domovech.

Jana Tomková darovala psy záchrannému spolku Pes nejvěrnější přítel, s jejich umístěním jim ale pomohly i další spolky a útulky. „Většina těch, kteří skončili v našich dočasných péčích, má už nový domov," potvrdila Blesk tlapkám zakladatelka spolku Simona Štěpánková.

V takovém stavu zvířecí záchranáři retrívry převzali.V takovém stavu zvířecí záchranáři retrívry převzali. | Pes nejvěrnější přítel

Noby a Oskárek

Mezi těmi, na které se už usmálo štěstí, jsou i Noby a Oskárek, kteří do dočasné péče přijeli společně. V autě se k sobě vyděšeně tulili a děsili se toho, co je čeká. Na teplý pelíšek a kvalitní stravu si ale rychle zvykli. "Na každého z nich čekala báječná rodina. Oba do svých nových domovů zapadli a mají se báječně. Oba ve stejný den přijeli a ve stejný den se rozjeli do svých domovů," popsala Simona Štěpánková.

Nový domov má i NobyNový domov má i Noby | Pes nejvěrnější přítel

Domov pro Kyru

Štěstí se usmálo i na Kyru, která v dočasné péči prošla obrovskou proměnou. Po příjmu měla veliké problémy s trávením, trápily ji opakující se průjmy, špatně snášela i cestování. "Její trávicí ústrojí muselo v minulosti neskutečně trpět, léčba trvala nezvykle dlouho. Socializace šla také po malých krůčkách, dnes už je z ní ale sebevědomá fenka, která získává zpět důvěru k lidem," popsala vedoucí spolku s tím, že i tato fenka našla ten pravý domov.

Další šťastné

Najít pro psy z množírny novou vhodnou rodinu, nebylo lehké. Nakonec se to ale podařilo i u Agnes, která se se svými novými páníčky seznamovala postupně, a teď už se v nové rodině krásně zabydlela a podle slov Simony Štěpánkové tam jen kvete. Novou rodinu si z mnoha adeptů nakonec sama vybrala i fenka Anička, domek se zahrádkou a trpělivou milující paničku má Elsa a po kastraci a trhání zkažených zubů se do nového domova těší i Chloe.

Anička s novou paničkouAnička s novou paničkou | Pes nejvěrnější přítel

Tři ještě zůstávají

V péči spolku zůstávají ještě tři psi, kteří zatím nejsou připravení k adopci. Podle Simony Štěpánkové jde o zvířata, která musela velmi strádat psychicky. Zatím nezvládají pobyt venku, jejich socializace jde pomalu. Náprava jejich zlomených duší bude trvat ještě hodně dlouho.

V takovém stavu zvířecí záchranáři retrívry převzali.V takovém stavu zvířecí záchranáři retrívry převzali. | Pes nejvěrnější přítel

Policie čeká na zprávy

Veterináři podali na původní majitelky trestní oznámení, a to pro podezření na chov zvířat v nevhodných podmínkách. Policie případ stále vyšetřuje, žádné obvinění ale zatím nepadlo. „Stále čekáme na zprávy od veterinářů,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Ramita ( 20. prosince 2020 21:06 )

Zavřít tzv. chovatelky, zahodit klíč a nechat je shnít ve vězení.
Měla by zde vzniknout veterinární policie, která v zahraničí už existuje.
Měli by mít stejné kompetence jako česká policie a stíhat každého kdo vědomě ubližuje zvířatům!!!
Nenajde, se nějaký miliardář co by pustil nějaký ten milión pro záchranu zvířecích životů neboť každý život má smysl

zkratik ( 16. prosince 2020 20:39 )

Noby a Oskárek

škoda,že nemohli jít do jedné rodiny spolu.

.tg.bb ( 16. prosince 2020 12:06 )

A co dělá naše slavná policie? Zatíme nepadlo obvinění, takže zřejmě ještě neshromáždila všechny důkazy a bude je shromažďovat ještě cca 10 let

majke79 ( 16. prosince 2020 11:40 )

Zavřel bych je obě a nepustil

DWEI ( 16. prosince 2020 06:21 )

Nechápu proč konečně nedostávají takové "chovatelky" pořádný trest !!!! Pejskové museli neskutečně trpět a to těm bestiím se v pohodě žilo a vydávaly se za chovatelky??? Doufám, že aspoň sousedé jim to dají pořádně sežrat!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud