Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Penny, Reyley a Lion žili na dvoře ve smečce. Můžou potěšit seniory, najdou nový domov?

Video se připravuje ...
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
11. prosince 2020
05:20

Smečka psů, roztomilých, ale naprosto nesocializovaných kříženců zůstala po zemřelém majiteli. Jeho příbuzní je nechtěli, a tak pejsci skončili v útulku v Polné. Odtud je převzal spolek Dočasky De De, jehož dobrovolnice je teď učí návykům nezbytným k životu v nové rodině.

Část pejsků odešla do nového domova rovnou z útulku. Šest fenek a tři pejsci (všichni 8 a více) ale zůstali. „Protože v útulku mají jen venkovní kotce, což pro ně teď v zimě nebylo úplně nejvhodnější, přijal je spolek do své péče,“ popsala dočaskářka Iveta Maternová, která o tři psy z této smečky, fenky Penny, Reyley a pejska Liona, pečuje.

Do nového domova by chtěl podle dočaskářky Ivety Maternové i Lion Do nového domova by chtěl podle dočaskářky Ivety Maternové i Lion | Jana Ulrichová

Jsou zdraví

Všichni prošli hned vstupní veterinární prohlídkou. Ukázalo se, že nemají žádné vážnější zdravotní problémy, někteří pouze trpěli průjmy z přechodu z nevhodné stravy na kvalitní granule. „Nikdo z nich nemá šelest na srdíčku ani problémy s játry,“ řekla dočaskářka.

Po kastraci budou všichni tři k adopci Po kastraci budou všichni tři k adopci | Jana Ulrichová

Po kastraci k adopci

Jediný problém měla Penny, a to s dermatickou vyrážkou na čumáčku a kolem očí. „Ta už je ale zaléčená, jizvy, které má ještě patrné, jí zarostou srstí,“ vysvětlila slečna Iveta. Nyní všichni pejsci podstupují postupně kastrace. Po nich budou očkováni a pak už budou připraveni k adopcím.

Znali jen dvorek

Fenky i pejsek, o které se stará slečna Ivana jsou plašší, nejsou zvyklí na vodítka, na převozy, na ruch města, to vše je pro ně nové a v dočasné péči se učí to zvládat. „U pána byli volně na dvorku, proto nejsou zvyklí na žádnou manipulaci. Všichni jsou ale hrozně hodní, není u nich problém se strachovou agresí,“ řekla dočaskářka.

Reyley je podle dočaskářky Ivety Maternové milá a mazlivá Reyley je podle dočaskářky Ivety Maternové milá a mazlivá | Jana Ulrichová

Milí a mazliví

Všichni, kromě Penny, která je ještě hodně bojácná, jsou milí a mazliví, začínají chápat, že si pro pohlazení a pomazlení mohou přijít. Pejsci neměli hygienické návyky, dělat potřebu jen venku se teprve učí. „Jsou ale chytří, učenlivý, zvládnou to a do budoucna tyto problémy mít nebudou,“ řekla slečna Iveta.

Reyley a Penny Reyley a Penny | Jana Ulrichová

Parťáci pro důchodce

Ideální domov pro ně by byl u starších lidí, kteří shání parťáka. Jsou hodní, je pouze potřeba dávat pozor, aby neutekli, proto by měli mít při venčení dvojí jištění, vodítko, kšíry, obojek. Mohou být v domě se zahradou s přístupem dovnitř i v bytě. S jinými psy ani ostatními zvířaty problém nemají.

Do nového domova by chtěl podle dočaskářky Ivety Maternové i Lion Do nového domova by chtěl podle dočaskářky Ivety Maternové i Lion | Jana Ulrichová

Najdou domov?

Zájemci, kteří by chtěli dát nový domov některému ze tří svěřenců slečny Ivety, mohou kontaktovat přímo ji na telefonním čísle 608 875 523. Pokud by chtěl někdo adoptovat některého z ostatních pejsků po zemřelém majiteli, najde potřebné kontakty na webu Dočasek De De  https://www.docaskydede.cz.Oslovit spolek mohou také prostřednictvím facebooku.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi