Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C

Kira je po druhé operaci, třetí se snad vyhne. S paničkou už se chystají na Vánoce

Video se připravuje ...
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
5. prosince 2020
05:50

Už půl druhého roku sledují Blesk tlapky osud fenky Kiry (asi 6), kterou Veronika Drozdová ze Sokolova zachránila z rukou tyrana. Od té doby společně bojují za záchranu přední tlapky, kterou Kiře její bývalý majitel dolámal. Na operace a nákladnou léčbu přispěli fence i čtenáři Blesk tlapek.

Kira, roztomilá kříženka bull plemene, si coby štěně prošla peklem. Její původní majitel, který nakonec skončil ve vězení, ji týral, věšel ji na hák, snažil se ji oběsit a vyhodit z okna. Kvůli staré zlomenině, kterou jí způsobil, podstoupila dvě operace. Díky tomu už jí nehrozí amputace nožky, stále ale ještě bojuje s bolestí.

Slečna Veronika nikdy nelitovala, že se Kiry ujala Slečna Veronika nikdy nelitovala, že se Kiry ujala | Jana Ulrichová

Dostala zánět

Teď její stav navíc zkomplikoval zánět v noze. „Dostala léky, čekáme, jestli zaberou,“ řekla slečna Veronika s tím, že pokud ano, vyhne se Kira třetí operaci, při které by se musela z nohy vyjmout voperovaná, už jednou zmenšovaná ploténka. „Doufáme, že k tomu nedojde, že její tělo ploténku přijme. Bez ní by mohla kost prasknout,“ dodala.

Díky Veronice je teď z Kiry šťastný, veselý pes Díky Veronice je teď z Kiry šťastný, veselý pes | Jana Ulrichová

Vše snáší statečně

Kira všechny návštěvy veterináře snáší velmi statečně. „Lépe než my. Je bezprostřední, je prostě úžasná,“ dodala Veronika s úsměvem. Jediné, co podle ní Kira špatně nese, je fakt, že nesmí běhat a dovádět s ostatními psy a nesmí si s nimi ještě hrát naplno.

Obden do Prahy

Péče o Kiru je velmi náročná, finančně i časově. Společně totiž mimo jiné dojíždí každý druhý den ze Sokolova do Prahy na intenzivní rehabilitace. „Kirušku tam promasírovávají, pak podstupuje aquaterapii a teď chodíme i na laseroterapii, která slouží k většímu uvolnění svalů. Doma děláme magnetoterapii, aby se jí ulevilo,“ popsala slečna Veronika.

Díky Veronice je teď z Kiry šťastný, veselý pes Díky Veronice je teď z Kiry šťastný, veselý pes | Jana Ulrichová

Díky za pomoc

Léčba fenky stála už více než 90 tisíc korun. S jejím financováním pomáhá Veronice, která byla původně rozhodnuta vzít si kvůli tomu půjčku, spolek Pes nejvěrnější přítel. Přispěli i fanoušci Blesk tlapek. „Náklady na léčbu jsou obrovské a ještě chvíli asi obrovské budou. Lidé nám pomohli, možná ani nevědí, jak moc. Nikdy nepřestaneme být vděční,“ řekla.

Kvůli operované nožce by měla mít Kira klidový režim, udržet ji ale na místě je téměř nemožné Kvůli operované nožce by měla mít Kira klidový režim, udržet ji ale na místě je téměř nemožné | Jana Ulrichová

Vánoční dárek

Péče o Kiru je sice náročná, rodina ale nikdy nelitovala, že se jí ujala. Společně se teď už těší na vánoční svátky. „Samozřejmě řešíme dárky, musí být tajné, aby je pes neviděl, dokud je nerozbalí pod stromečkem,“ smála se. „Jsme takoví, my si to užíváme. Kira dostane rampu ke gauči, aby na něj neskákala a nenamáhala tak operovanou nožku,“ dodala.

baronessa ( 6. prosince 2020 12:38 )

A ten, kdo jí ubližoval, už aspoň sedí?

Zobrazit celou diskusi