Strach z nového útulku hrůzy: „Krysy a silný zápach,“ stěžuje si soused paní Dagmar

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
9. února 2020
10:15

Útulek hrůzy v Pcherách na Kladensku je už minulostí. Obec jej nechala zbourat, místní ale dál žijí v obavách. Zejména ti, kteří bydlí v části Theodor, kde provozovatelka útulku Dagmar Harigelová (62) žije a kam si část zvířat teď odstěhovala. Bojí se nepořádku, zápachu a krys.

Obavy má i Jaroslav Bláha, který žije v těsném sousedství. „Bojujeme tu s ní od té doby, co se přistěhovala. Podél zdi u mé zahrady udělala kotce, měla tam tehdy přes dvacet psů, a hned začaly problémy. Byly tady krysy a silný zápach. Ustalo to, až když psy odstěhovala do Pcher, kde začala provozovat útulek,“ řekl s tím, že teď, po likvidaci útulku, se situace začíná opakovat.

Takto to na dvorku Dagmar Harigelové vypadalo před lety, než začala provozovat útulekTakto to na dvorku Dagmar Harigelové vypadalo před lety, než začala provozovat útulek | Jana Ulrichová

Začíná to nanovo

„Po celé délce zahrady má opět železné kotce a v nich psy, které si sem přestěhovala,“ dodal.

V současné době jsou v kotcích dva bernardýni a dva novofoudlanďani, po zahradě se pohybuje i stařičký nemocný rotvajler. Další tři velké psy má Dagmar Harigelová dočasně umístěné v útulku Anidef, vyzvednout a převézt domů, by si je měla na konci února. Taková koncentrace psů na malém dvorku uprostřed obce místní děsí, zvlášť když vědí, že na hygienu a úklid po zvířatech si Harigelovi příliš nepotrpí.

Takto to na pozemku Dagmar Harigelové vypadá dnes, poté, co byl její útulek hrůzy zlikvidován. Kotce a velké psy si přestěhovala k domuTakto to na pozemku Dagmar Harigelové vypadá dnes, poté, co byl její útulek hrůzy zlikvidován. Kotce a velké psy si přestěhovala k domu | Jana Ulrichová

Je i množitelka

Sousedé se bojí i toho, že Dagmar Harigelová bude psy opět i množit a obchodovat s nimi, i to už tady totiž zažili. „Lepší rasy si nechávala na krytí a štěňata prodávala. Lidi si sem pro ně jezdili,“ potvrdil.

Dodal, že menší psy měla v domě. „Byli vidět za potrhanými záclonami, nikdy jsem ale neviděl, že by je venčila. Nevenčila ani ty velké, které měla v kotcích,“ popsal.

Pomohou veterináři?

Místní teď své naděje upínají ke starostce, která je v kontaktu s Krajskou veterinární správou. Věří, že společnými silami dosáhnou toho, že úřady Dagmar Harigelové určí jen omezený počet psů, které bude moci chovat. Pomoci v tom chce i zastupitelka pro místní část Theodor Lucie Jíchová.

„Z toho, co jsem u jejího domu viděla, jsem neměla dobrý pocit. Sousedé to s ní nemají jednoduché, je třeba to řešit,“ řekla. Dodala, že napomoci by tomu mohl i fakt, že spolumajitel domu, ve kterém Hargelovi žijí a psi teď nově hromadí, s chovem zvířat nesouhlasí.

Jaroslav Bláha ukázal zastupitelce Lucii Jíchové fotky dokumentující problémy, které má s Dagmar Harigelovou už létaJaroslav Bláha ukázal zastupitelce Lucii Jíchové fotky dokumentující problémy, které má s Dagmar Harigelovou už léta | Jana Ulrichová

Mluvit nechce

Blesk tlapky se opakovaně pokoušely s Dagmar Harigelovou promluvit o tom, kde a za jakých podmínek chce své psy chovat. Už dříve reportérkám potvrdila, že si je přestěhuje na svůj pozemek, teď už se o tom ale bavit nechtěla. Sdílný nebyl ani její manžel, který rozhovor opakovaně odmítl a reportérkám hrozil policií.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Schlafenberg ( 9. února 2020 13:13 )

Já to mít vedle sebe tak tam hodím láhev s benzínem.

Michal Michal ( 9. února 2020 11:27 )

Nastěhoval bych všechny psíčkaře , exoty a bůhvíco ještě do jednoho paneláku , ať se tam navzájem mají rádi

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud