Hope z množírny málem zemřel. Dostal šanci, bojuje a pomáhá dalším psům v nouzi

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
18. února 2020
05:10

Byly mu 4 měsíce a vážil pouhých 2,5 kilogramu. V takovém stavu, podvyživený, na hranici života a smrti, byl kříženec dobrmana Hope, když se ho ujal spolek Dočasky De De. Majitelé si s ním nevěděli rady, a tak ho chtěli nechat utratit. Hope, jehož jméno znamená v překladu naděje, si ale život vybojoval.

Hope je typický produkt množírny. Spolek Dočasky De De ho převzal do své péče loni v květnu ve chvíli, kdy měl být na veterině uspán. „Byl v takovém stavu, že se mu nedala ani zavést kanyla, aby mohl dostat nějakou výživu. Nedala se mu ani nabrat krev, takže jsme ho na první dva dny uložili do vyhřívacího boxu a zahřívali ho. Teprve pak ho bylo možné vyšetřit,“ popsala Dita Pullmannová, zakladatelka spolku Dočasky De De, která Hope vypiplala a nyní ho má ve své péči.

V takovémto stavu byl Hope, když se ho spolek Dočasky DeDe ujalV takovémto stavu byl Hope, když se ho spolek Dočasky DeDe ujal | Dočasky De De

Kritický stav

Záhy se ukázalo, že stav Hope je kritický. „Měl nefunkční játra a velmi špatné krevní testy. I přesto jsme se mu snažili dát šanci. Dostával infúze a antibiotika, díky čemuž se jaterní tkáň začala částečně regenerovat a Hopík se začal postupně lepšit,“ popsala. I přesto má Hope s játry, u nichž je zřejmě vrozená vada, potíže. Bojuje i s metabolickou poruchou, kvůli které se u něj projevila ještě navíc cukrovka, takže je na inzulínu.

Hope si i přes obrovské zdravotní potíže, kvůli nimž měl být původně uspán, život vybojovalHope si i přes obrovské zdravotní potíže, kvůli nimž měl být původně uspán, život vybojoval | Jana Ulrichová

Nemoci přibývaly

Jako by toho nebylo už tak na jedno křehké štěně dost, přidaly další neméně vážné problémy. „Ukázalo se, že není sto metabolizovat správně bílkoviny a tuky, a proto také není schopen ukládat svalovou hmotu. I když roste, není osvalen. Začal mít i srdeční potíže, začal být dušný, v břišní a hrudní dutině se mu hromadila voda. Musí proto užívat léky na odvodnění,“ popsala jeho stav Dita Pullmannová.

Stal se maskotem

Péče o Hope je velmi náročná, a to časově, fyzicky i finančně. Navíc není jasné, kolik času mu ještě zbývá. Zakladatelka spolku, která je profesí zdravotnice, se proto rozhodla ponechat si ho ve své péči a jiný domov mu už nehledat. „Jeho jméno značíčćí naději, jeho příběh a vlastně on sám se staly maskotem našeho spolku,“ řekla.

Z Hope, který už u Dity Pullmannové zůstane, se stal maskot Dočasek DeDeZ Hope, který už u Dity Pullmannové zůstane, se stal maskot Dočasek DeDe | Jana Ulrichová

Pomáhá ostatním

Hope teď navíc pomáhá ostatním psům, které má spolek ve své péči. „Když na tom Hopík nebyl úplně dobře, oslovila jsem jednu fotografku, aby nám udělala nějaké společné fotky. Když jsem je potom viděla, napadlo mě udělat z nich kalendář, který by svým prodejem pomohl s léčbou ostatních pejsků v naší péči,“ řekla. Zájemci si ho mohou objednat e-mailem, který najdou na webu  https://www.docaskydede.cz nebo na facebooku Dočasek De De.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud