Středa 16. června 2021
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Polojasno 28°C

Podivín se odmítá vzdát smečky týraných ovčáků. Se psy se zabarikádoval na pozemku

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
24. července 2019
05:02

V otřesných podmínkách, mezi odpadky a harampádím, chová na okraji Chrudichom na Blanensku František Doležel (70) smečku německých ovčáků. Utíkají mu, napadají jeho i sebe navzájem, což veterináři označili za týrání a navrhli mu je odebrat. Podivín se teď ale s úředníky pustil do boje. Zasáhnout musela policie.

František Doležel se dvou desítek neočkovaných, napůl zdivočelých psů, kteří se mu na pozemku nekontrolovatelně množí, nehodlá vzdát. Už dříve reportérkám Blesk tlapek řekl, že se raději oběsí nebo skočí po vlak. Když zjistil, že mu zvířata mají být odebrána, a navíc po něm jde i stavební úřad, protože jeho příbytky stojí načerno, rozpoutal válku. Příjezdovou cestu na pozemek, kde žije, zatarasil pneumatikami, vysloužilými lednicemi, větvemi, sutí a hromadami střepů, a postavil tam i vraky aut.

Cestu zatarasil podivín starými pneumatikami, lednicemi, stavební sutí, větvemi a hromadami střepů. Navíc na ni zaparkoval několik vraků aut Cestu zatarasil podivín starými pneumatikami, lednicemi, stavební sutí, větvemi a hromadami střepů. Navíc na ni zaparkoval několik vraků aut | Jana Ulrichová

Traktory neprojedou

„Zkouší se tam zabarikádovat,“ řekl starosta obce Pavel Holub, který s podivínem bojuje už roky. Cesta přitom patří obci a využívá ji místní zemědělec, který po ní jezdí s traktory a kombajny. Starosta proto přivolal na místo policejní hlídku z Boskovic. Té pak rozzlobený senior tvrdil, že zátaras z odpadků postavil kvůli starostovi, aby mu zabránil vstupu na svůj pozemek.

Situaci přijeli na místo řešit policisté z Boskovic Situaci přijeli na místo řešit policisté z Boskovic | Jana Ulrichová

Musí uklidit

Vzápětí začal senior naříkat, že trpí, kvůli svým psům, kteří za nic nemohou, a to, že je nezvládá, odmítl připustit. „Teď neřešíme psy. Řešíme nepořádek, ten tam nemá co dělat,“ nastoupili na něj policisté. „Proč? To je cesta, ne?,“ divil se důchodce. „To není vaše cesta. Není a nikdy nebyla,“ namítli. „Ale nikdo jiný po ní nejezdí,“ dohadoval se senior, ale marně. Policisté ho pak vyzvali, aby zátaras odstranil, a dali mu na to 24 hodin, protože si stěžoval, že je unavený a nezvládne to odklidit hned.

Hlídka případ zaevidovala jako tři přestupky, a to schválnost, založení černé skládky, a pokud ji senior v daném termínu neuklidí, tak i neuposlechnutí úřední výzvy. Odebrání jeho psů řeší nyní, po jeho odvolání, Krajský úřad v Brně, na jehož rozhodnutí se čeká.

Policisté seniorovi nařídili cestu uklidit, dali mu na to 24 hodin. Důchodce se rozčiloval, že je unavený Policisté seniorovi nařídili cestu uklidit, dali mu na to 24 hodin. Důchodce se rozčiloval, že je unavený | Jana Ulrichová

Přijde o všechny psy?

Podle inspektorů Krajské veterinární správy Jihomoravského kraje František Doležel své psy týrá, protože je chová v nevhodných podmínkách, nedokáže zabránit jejich útěkům, ani tomu, aby se napadali a navzájem se zraňovali. Své psy nemá navíc ani očkované proti vzteklině, což je povinné. Porušuje tím opakovaně jak zákon o veterinární péči, tak i zákon na ochranu zvířat proti týrání. Proto mu je navrhli všechny odebrat.

 

Monikay ( 26. července 2019 19:35 )

do Chrudichrom nejezdit!

ollina ( 24. července 2019 09:32 )

Ten pán nespolupracuje a jako vždy se čeká jen na to až se něco závažného stane. Máme mnohakilometroví zákoník, ale vymahatelnost práva nulovou. Je zajímavé, že soukromý exekutor Vám za 10 minut zabaví celý majetek včetně trenýrek, ale státní policie a státní orgány nedokážou zabavit ani týrané pejsky.

europa ( 24. července 2019 08:00 )

Dědka buď zavřete, anebo mu psy odeberte, ať se klidně oběsí, když myslí. V obci jistě nikomu chybět nebude.

Zobrazit celou diskusi
Další videa