Čtvrtek 30. března 2023
Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido
Zataženo, déšť 13°C

Pozor, už zítra se Blesk Ordinace otevře v Ústí nad Labem! Patronkou je Jánová ze Slunečné

Autor: one - 
21. září 2021
05:00

Lékaři z Krajské zdravotní využili velikost Mírového náměstí na maximum. Už zítra na Blesk Ordinaci obsadí většinu z 20 stanů. A co víc! Na zájemce o očkování proti covid-19 bude čekat i očkobus!  

Zdravotníci tak vstřícně zareagovali na zhoršenou covidovou situaci v Ústeckém kraji, kvůli které hygienická stanice nedoporučila vyšetření spirometrem. Už ve 12 hodin se otevřou brány Blesk Ordinace a vy můžete podstoupit vyšetření, která vám napoví, jak jste na tom se svým zdravím doopravdy.

Šance pro neočkované! 

To je šance! Bez registrace a rovnou na náměstí ! Všem Ústečanům, kteří se ještě nestihli naočkovat, nabízí Krajská zdravotní očkování proti covid-19 na Blesk Ordinaci. V přistaveném očkobuse bude k dispozici vakcína pro všechny zájemce. Naočkovat se mohou zájemci noví, ale i ti, kteří potřebují druhou dávku. Připravena pro ně bude vakcína od společnosti Pfizer/BioNTech, ale také jednorázová od společností Johnson and Johnson.

S sebou si nezapomeňte občanský průkaz a kartičku pojištěnce! Krajská zdravotní slibuje: „Naočkujeme opravdu každého zájemce staršího 16 let. A nemusí mít trvalé bydliště v Ústeckém kraji.“

Stánky, které můžete navštívit: 

* Vyšetření mateřských znamének

* Vyšetření zraku

* Vyšetření diabetu

* Vyšetření tlaku

* Poradna užívání léků

* Poradna mozkových příhod

* Nutriční poradenství

* ORL

* Mobilní hospic

* Následná péče

* Žilní poradna

* Nábor dárců kostní dřeně

* První pomoc

K lékaři on-line

Jak probíhá vyšetření na mamografu? Jak se na něj připravit? Potřebuji mít žádanku od lékaře a jak ji získám? Na tyto a další otázky odpoví ve stanu mamocentra EUC Kliniky Ústí nad Labem MUDr. Hana Hálková. Odborník ze služby Lékař online 24/7, kterou poskytuje zdravotnická skupina EUC, zas vysvětlí, jak se spojit s praktickým lékařem prostřednictvím chatu nebo videohovoru z pohodlí domova. 

Spojte zdraví se zábavou

Jaká je ve skutečnosti Bára Jánová alias Sylva Popelková z úspěšného seriálu TV Prima Slunečná? To zjistíte na ústecké Blesk Ordinaci, jíž se pohledná herečka stala patronkou. Nejen tu, ale i mnoho zajímavých hostů vyzpovídá moderátor Bořek Slezáček. Z jeho úst možná zrovna vy uslyšíte výherní číslo svého losu v tomoble. Šanci na výhru bude mít každý návštěvník, který absolvuje alespoň tři vyšetření.

Vystoupení Miroslava Palečka měla úspěch již v předešlých dvou zastávkách Blesk Ordinace. Písničkář nebude chybět ani na ústeckém Mírovém náměstí. Návštěvníci si mohou společně s ním zazpívat  songy Osvobozeného divadla. Paleček připomene i hity dua Paleček-Janík a představí své nové CD Písně domova – zhudebněné básně Jaroslava Seiferta, který by 23. září oslavil 120 let.

Podívejte se, jak to vypadalo na předchozí Blesk Ordinaci v Liberci

Video  Liberecká Blesk Ordinace přilákala 5 tisíc návštěvníků! Čekání na lékaře se vyplatilo!  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa