Čtvrtek 8. června 2023
Svátek slaví Medard, zítra Stanislava
Oblačno, déšť 22°C

Liberecká Blesk Ordinace přilákala 5 tisíc návštěvníků! Eva Decastelo (43) má podezření na cukrovku!

Autor: Iva Dvořáková - 
16. září 2021
05:00

Měla strach o maminku, a proto ji přivezla s sebou do Liberce na vyšetření. Jenže se stalo něco, co moderátorka a herečka Eva Decastelo nečekala. Maminka měla všechna vyšetření v normě, ale u Evy se objevilo podezření na cukrovku.

Irena Bayerová (69) poslechla dceru Evu Decastelo a přijela s ní do Liberce, aby si nechala vyšetřit vše, co zdejší zdravotníci nabízeli. Tlak, plíce i cukr v krvi měla naprosto v normě. Zastavila se v žilní poradně, protože má problémy s křečovými žílami a chtěla se poradit o nových léčebných metodách. Její dcera měla radost, že maminka je v pořádku.

Eva Decastelo na akci vzala svou maminku. Eva Decastelo na akci vzala svou maminku. | Martin Pekárek

Šok! Diabetes?

Na rozdíl od maminky hodnoty cukru v Evině krvi byly alarmující. Na vyšetření šla s úsměvem, který po zobrazení výsledku 7,8 mmol/l zamrzl na tváři. „Máte hraniční hodnoty, určitě navštivte praktického lékaře. Ten vám odebere krev a laboratorní vyšetření buď vyloučí, nebo potvrdí cukrovku,“ vysvětlily Evě sestřičky z liberecké nemocnice. „Poslechnu vás na slovo,“ slíbila jim vyplašená Eva s tím, že i čtenářům Blesku dá vědět, jak u praktika dopadla.

Dermatoložka našla nádor 

Dlouhou frontu na slunci si vystála Dáša Zuzaňáková (66), která si chtěla nechat zkontrolovat znaménko na ruce. A čekání se vyplatilo. Lékařka jí sdělila, že nenápadná piha je zhoubný nádor bazaliom, který je potřeba nechat odstranit. Dobrá zpráva byla ta, že tento typ nádoru není tak nebezpečný jako melanom. „Hned se objednám do nemocnice,“ řekla rázně paní Dáša, která se o této akci dozvěděla z Blesku.

Dáše Zuzaňákové (66) lékařka sdělila, že nenápadná piha je zhoubný nádor bazaliom. Dáše Zuzaňákové (66) lékařka sdělila, že nenápadná piha je zhoubný nádor bazaliom. | Martin Pekárek

Fanoušek a jeho pacient 

Bývalý primář plicního oddělení MUDr. Jiří Vytiska vyšetřil 95 lidí včetně písničkáře Miroslava Palečka (75). Blesk oba pány zastihl v živé konverzaci a zjistil, že plíce umělce jsou ve výborném stavu a pan doktor je zpěvákův fanda.

Zanedbaná prevence

 Pravidelná čtenářka Blesku Jana Adámková (65) nebyla na preventivní prohlídce u praktika 3 roky. A možná proto vůbec neví, že má vysoký krevní tlak (165/89 mmHg ), se kterým by se měla léčit. Podle sestřiček může jít o arytmii nebo jinou srdeční chorobu. Paní Jana jim slíbila, že se hned k lékaři objedná a problém začne řešit. Pak odspěchala zkusit štěstí v tombole.  

Suma sumárum

Na Blesk Ordinaci přišlo asi 5 tisíc lidí, vyšetření absolvovalo skoro tisíc návštěvníků

Vyšetření tlaku • vyšetřeno 300 osob • 10 lidí mělo velice vysoký neléčený tlak • rekordmankou byla žena (45) s tlakem 200/120 mmHg

Vyšetření hladiny cukru v krvi • vyšetřeno 350 osob • odhaleny 3 osoby, které nevěděly, že mají cukrovku • 14 lidí mělo vyšší glykemii a bylo odesláno na další vyšetření

Vyšetření plic spirometrem • vyšetřeno 95 osob • 5 lidí pozváno do nemocnice na dovyšetření • 3 bylo doporučeno vyšetření u praktického lékaře

Kostní dřeň • 30 lidí se informovalo o dárcovství • 2 se zaregistrovali

Vyšetření znamének • vyšetřeno 50 osob • odhalen jeden bazaliom

Video  Liberecká Blesk Ordinace přilákala 5 tisíc návštěvníků! Čekání na lékaře se vyplatilo!  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Kam se ještě chystáme?

Ústí nad Labem

Středa, 22. 9.

Mírové náměstí

Lékaři z: Krajská zdravotní, a.s.

Brno 

Středa,  29. 9.  

Náměstí Svobody      

Lékaři z: Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

Ostrava

Středa, 6. 10.  

Masarykovo náměstí

Lékaři z: Fakultní nemocnice Ostrava

Praha

Středa, 13. 10.          

Karlovo náměstí        

Lékaři z: Všeobecná fakultní nemocnice Praha    

Pozor! Zdarma v pondělí příručka Péče o blízké

Máte strach o své rodiče? Poradíme, jak jim pomoci. A nejen příspěvkem na péči, který jim usnadní život. Dozvíte se, jak ho získat, jak včas rozpoznat nejčastější nemoci seniorů. V příručce, která vychází zdarma v pondělním deníku Blesk, najdete i testy, které odhalí počáteční příznaky obávané demence nebo alzheimera.

V příručce, která vychází zdarma v pondělním deníku Blesk, najdete i testy, které odhalí počáteční příznaky obávané demence nebo alzheimera.

 

Podívejte se také, jak probíhala Blesk Ordinace v Pardubicích.

Video  Blesk Ordinace v Pardubicích: Ukázala 18 podezřelých nálezů!  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

latecia ( 16. září 2021 12:09 )

Ja mela 6.9 a okamzite mi dali leky. Ale ona jema nadvahu to je divne vetsina diabetiku co jsou diagnostikovany maji obezitu.

krapotkin ( 16. září 2021 11:04 )

Lidí s cukrovkou živoří v téhle republice přes milion a stát na ně zvysoka kaká. Když však dostane cukrovku komediantka, to se můžou noviny pos**st.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa