Středa 17. srpna 2022
Svátek slaví Petra, zítra Helena
Polojasno 32°C

Návštěvnice Olga kvůli pandemii odkládala prevenci, teď chválí Blesk Ordinaci: Všechno je na jednom místě!

Autor: Tomáš Koníček - 
9. září 2021
05:00

Do největší ordinace pod širým nebem přišly zástupy lidí! Ve městě perníku, v Pardubicích, včera odstartoval unikátní projekt – Blesk Ordinace. Pokračovat bude v dalších pěti městech napříč republikou.

Na historickém Pernštýnském náměstí otevřel Blesk 17 vyšetřovacích stanů a poraden. Špičkoví specialisté z Nemocnice Pardubického kraje zdarma vyšetřili všechny, kteří náměstí navštívili, nebo jim alespoň poradili. Obří zájem byl o vyšetření mateřských znamének, ale i tlaku, zraku, plic, nebo třeba diabetu. Šanci dozvědět se něco o svém zdraví lidé přivítali.

„Kvůli pandemii jsem nebyla dlouho na vyšetření zraku. Tahle akce je opravdu bezvadná, takže jsem ji využila i k dalším vyšetřením. A hlavně to tu mám pohromadě,“ popsala Blesku Olga Štefaničová z Pardubic.

Projekt Blesk Ordinace připravil Blesk s cílem připomenout lidem, jak důležité a nenahraditelné je zdraví. Lidé se dozvěděli informace nejen o tom, jak konkrétně o své zdraví pečovat, ale především, jak důležité je předcházet onemocněním včasnými kontrolami a zdravým životním stylem. Jde už o druhý ročník projektu. Blesk Ordinace bude pokračovat zastávkou v Liberci, Ústí nad Labem, Brně, Ostravě a Praze.

Co je Blesk Ordinace

Projekt deníku Blesk, jehož hlavním cílem je zvýšit povědomí občanů napříč republikou o důležitosti preventivních prohlídek, které mají přímý vliv na délku a kvalitu jejich života, neboť dokážou podchytit i velmi závažný zdravotní problém včas a léčba je potom často kratší a účinnější. Projekt má záštitu Ministerstva zdravotnictví ČR.

Kde budeme?

Liberec

úterý 14. 9.

Náměstí Dr. Edvarda Beneše

Lékaři: Krajská nemocnice Liberec, a.s.

Ústí nad Labem

středa 22. 9.

Mírové náměstí

Lékaři: Krajská zdravotní, a.s.

Brno

středa 29. 9.

Náměstí Svobody

Lékaři: Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

Ostrava

středa 6. 10.

Masarykovo náměstí

Lékaři: Fakultní nemocnice Ostrava

Praha

středa 13. 10.

Karlovo náměstí

Lékaři: Všeobecná fakultní nemocnice Praha

Podívejte se také na reportáž z pardubické Blesk Ordinace

Video  Blesk Ordinace v Pardubicích: Ukázala 18 podezřelých nálezů!  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

zada ( 9. září 2021 07:49 )

tahla habaDůra pojištoven a velkých nemocnic je už opravdu sprostá. Začalo to očkovacíma centrama, kdy praktikům vykcíny nedopřáli....je to prostě byznys jako každý jiný....ale když se to týká zdraví občanů jer to o to větší hnus!

zada ( 9. září 2021 07:47 )

Líný občan co si nedojde k doktorovi... prevence, Tu odkládá každý jak může. Ostatně ti co šli na prevnci na "náměstí" tak svému praktikovi "odepřeli" jeho zasloužený výdělek za výkon. Nacpali ho těm na náměstí. To se vám praktik poděkuje..., jste líný si dojít k doktorovi praktikovi normálně a "svlíkáte" svoje zdraví na náměstí.... blbost!!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa