Sobota 25. března 2023
Svátek slaví Marián, zítra Emanuel
Zataženo, déšť 16°C

Blesk Ordinace v Ústí nad Labem vyšetřila i ministra Vojtěcha! Ústečané ji vzali útokem

Autor: Iva Dvořáková - 
24. září 2021
05:00

Unikli rakovině, blížící se slepotě nebo infarktu. Jen díky tomu, že přišli na Mírové náměstí a svěřili se do rukou lékařům z Krajské zdravotní, a. s. Ústeckou Blesk Ordinaci naštívily tisíce lidí.

Do Ústí zavítal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34). „Děkuji za Blesk Ordinaci. Tato preventivní akce má velký smysl, a navíc se u mnoha lidí odhalí nemoci, o kterých ani nevěděli,“ pochválil ministr organizátory i účastníky a zašel si nechat změřit tlak a cholesterol. „Vše v normě,“ sdělily ministrovi výsledky vyšetření zdravotnice Krajské zdravotní. Ty za celé odpoledne vyšetřily více než sto lidí. Jedné ženě dokonce musely zavolat ihned záchranku. Měla tak vysoký tlak, že jí okamžitě hrozil infarkt či mrtvice.

Šokujících osm odhalených případů zeleného zákalu vystrašilo i moderátora Bořka Slezáčka (54). Hned, jak měl chvilku čas, běžel si nechat vyšetřit zrak. Verdikt zněl: V pořádku!

Moderátor Bořek Šípek podstoupil oční vyšetření. Moderátor Bořek Šípek podstoupil oční vyšetření. | Martin Pekárek

Zhoubný kožní nádor

Před stánkem se dvěma půvabnými dermatoložkami, které vyšetřovaly znaménka, se už hodinu před začátkem tvořila fronta. A hned u jednoho z prvních vyšetřovaných lékařka odhalila bazaliom. Zhoubný kožní nádor měla paní Věra Kopecká (71) z Děčína. „O akci jsem se dočetla v Blesku a právě kvůli tomu útvaru na nose jsem přijela. Co nejdřív se objednám na odstranění a dám vědět, jak jsem dopadla,“ slíbila paní Věra Blesku.

Velký zájem vyvolal i příjezd Očkobusu

„Přišel jsem se nechat naočkovat proti covidu. Doufal jsem, že to bude bez registrace a bez fronty. A bylo, tak už mám taky včeličku,“ usmíval se místní Vojtěch Sivák (37). Z Děčína si speciálně pro vakcínu přijel Václav Kašinský (37). Spokojená se zájmem o vakcinaci byla hlavní hygienička Krajské zdravotní, a. s. Dana Vaculíková. „Ani ne za dvě hodiny po začátku Blesk Ordinace se nechalo naočkovat 14 lidí,“ radovala se hygienička.

Rekord: 20 zaregistrovaných!

Velkým překvapením byla dvacítka mladých lidí, kteří se přímo na akci Blesk Ordinace zaregistrovali do Českého národního registru dárců kostní dřeně. „Myslela jsem si, že darování kostní dřeně bolí, ale v náborovém stánku mi dámy vysvětlily, jak probíhá odběr. Zjistila jsem, že na tom nic není, tak jsem se rozhodla se zaregistrovat,“ svěřila se Nikol Mertová (33), ředitelka školky a v den akce hosteska na Blesk Ordinaci. Za jejím rozhodnutím stála i smutná osobní zkušenost. „V naší rodině zemřela pětiletá dívenka na leukémii,“ přiznala.

Zahanbit se nenechali ani ústečtí záchranáři a dva z nich se také zaregistrovali: Jana Hellerová (30) a Daniel Tomev (27). „Chci být užitečná,“ řekla stručně Veronika Vágnerová (34) ze Žilní poradny a zapsala se bez váhání do registru dárců dřeně.

Radila lidem v Žilní poradně, a když měla chvilku, odskočila si zapsat se do registru. Kdo? Veronika Vágnerová Radila lidem v Žilní poradně, a když měla chvilku, odskočila si zapsat se do registru. Kdo? Veronika Vágnerová | Martin Pekárek

Suma sumárum

Vyšetření očí ● 140 lidí vyšetřeno ● 8 podezření na zelený zákal ● 9 podezření na šedý zákal

Vyšetření tlaku a cholesterolu ● Vyšetřeno více než 100 osob ● 30 lidí s vyšším tlakem, většina o něm ví a léčí se ● Jedna žena měla tak vysoký tlak, že musela být odvezena záchrankou rovnou do nemocnice

Vyšetření hladiny cukru v krvi ● 300 návštěvníků vyšetřeno ● 21 lidí s vyšší glykemií posláno na vyšetření ● 5 osob s velice vysokou glykemií ● 1 osoba s vysokou neměřitelnou glykemií – doporučení na okamžité vyhledání odborné pomoci

Kostní dřeň ● 20 lidí se zaregistrovalo

Znaménka ● 200 vyšetřených návštěvníků ● 7 podezření na bazaliom a spinaliom ● 3 podezření na nebezpečný melanom

V pondělí ZDARMA

Pomozte svým dětem vrátit se do normálu! Už v pondělí, zdrama v deníku Blesk, najdete přílohu, kde odborníci poradí s nejhoršími dopady covidu na děti.

Už v pondělí zdarma v deníku Blesk příručka Bojíme se o své děti

Blesk Ordinace v Ústí nad Labem vyšetřila i ministra Vojtěcha! Ústečané ji vzali útokem

Video  Blesk Ordinace v Ústí nad Labem vyšetřila i ministra Vojtěcha! Ústečané ji vzali útokem  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa