Pondělí 20. března 2023
Svátek slaví Světlana, zítra Radek
Oblačno, déšť 14°C

Blesk Ordinace v Ústí nad Labem pomáhala: Už vím, na čem jsem, říká Jaroslava (61)

23. září 2021
05:00

Mírové náměstí v Ústí nad Labem se včera proměnilo na obří lékařskou vyšetřovnu. Pod hlavičkou Blesk Ordinace tu díky Krajská zdravotní, a.s. vyrostly stany, ve kterých si lidé mohli nechat zkontrolovat tlak, cukr, podezřelá mateřská znaménka nebo třeba zdraví svých žil. Úspěšná akce přivedla k preventivní prohlídce stovky lidí.

Preventivní kolečko

Ještě před otevřením pomyslných bran Blesk Ordinace se před jednotlivými pavilony vytvořily fronty zájemců, kterým není lhostejné jejich zdraví. Mezi nimi například i Jaroslava Schejbalová (61) z Ústí nad Labem, která pojala návštěvu ústeckého centra jako rychlou možnost vyšetření nejdůležitějších funkcí svého těla.

„Začala jsem vyšetřením tlaku, který se spolu s cholesterolem ukázal jako vysoký. Následoval optimetr a kontrola očí, která odhalila možný lehký náběh na šedý zákal,“ vypočítala paní Jaroslava. Své kolečko ukončila zhruba po hodince v mobilní vyšetřovně žil. A přestože její výsledky nebyly zrovna z nejlepších, odcházela domů spokojená. „Je to bezvadná akce, hned vím, co se děje, můžu se okamžitě objednat ke specialistům a začít léčbu. Jsem ráda, že Blesk tohle vymyslel,“ usmívá se Ústečanka.

Namísto 3 měsíců půl hodiny

Největší zájem byl tradičně u stanu určeného pro vyšetření mateřských znamének. Sem zamířila také Antonie Vojčová (70), kterou už delší dobu znepokojuje její nepravidelná piha na krku. „Sestřička mi doporučila návštěvu kožního lékaře, protože zjistila, že mé znaménko má nepravidelný tvar a vyžaduje další rozbor,“ svěřila se Blesku seniorka. Díky včasnému záchytu je ale přesvědčena o tom, že vše nakonec bude v pořádku. „Jsem objednaná do polikliniky, ale tam mi dali termín až za 3 měsíce. Tady to vím hned,“ pochválila Blesk Ordinaci žena.

Úspěšný očkobus

Ústeckou Blesk Ordinaci odborně zajistila především Krajská zdravotní, a.s., která vybavila specialisty většinu stanovišť. Na náměstí vyslala také speciální Očkobus, kde mobilní tým očkoval vakcínou proti koronaviru. „Překvapil nás poměrně veliký zájem. Jen během první půl hodiny jsme naočkovali 12 lidí,“ zhodnotila vedoucí týmu Věra Sloupová.

Kam se chystáme?

BRNO

termín: 29. 9. 2021, středa

místo: náměstí Svobody

čas: 12:00 – 18:00

ve spolupráci: Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

OSTRAVA

termín: 6. 10. 2021, středa

místo: Masarykovo náměstí

čas: 12:00 – 18:00

ve spolupráci: Fakultní nemocnice Ostrava

PRAHA

termín: 13. 10. 2021, středa

místo: Karlovo náměstí

čas: 12:00 – 18:00

ve spolupráci: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Blesk Ordinace v Ústí nad Labem vyšetřila i ministra Vojtěcha! Ústečané ji vzali útokem

Video  Blesk Ordinace v Ústí nad Labem vyšetřila i ministra Vojtěcha! Ústečané ji vzali útokem  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa