Pátek 24. března 2023
Svátek slaví Gabriel, zítra Marián
Zataženo, déšť 16°C

Experti ve studiu Blesku: Ze souboje Babiše a Bartoše těžili hlavně Rakušan s Fialou

Autor: Pavlína Horáková, Markéta Volfová - 
10. října 2021
05:00

Ve volbách zvítězila koalice SPOLU a už na tiskové konferenci ve volebním štábu lídra ODS vítali skandováním: „Premiér! Premiér!“. Nicméně prognózy odborníků předpokládaly, že volby vyhraje hnutí ANO. To ve volebním studiu Blesku říkali i politologové Jan Kubáček či komentátor Petr Holec.

„Premiérem bych nechtěl být ani za zlatou krávu,“ reagoval politolog Kubáček, který se původně domníval, že koalice SPOLU skončí druhá. Upozornil na to, že i kdyby ANO nevyhrálo, lidé by „neměli čekat ráj na zemi“. Komentátor Holec situaci přirovnal k dění na Slovensku, kde se v roce 2020 politické strany spojily, aby sesadily expremiéra Roberta Fica a jeho stranu Smer. Nicméně dnes je vláda slovenské bývalé opozice v troskách a Slováci již museli měnit premiéra.

Array

Kubáček i Holec věřili, že skandály Čapí hnízdo či nejnovější kauza Pandora Papers nemají šanci ohrozit Babišovu pozici. Politolog Kubáček zhodnotil volební kampaně, věnoval se hlavně slovním přestřelkám mezi lídrem Pirátů Ivanem Bartošem a premiérem Babišem, politolog dodal, že premiér napadal a rozebíral program Pirátů. Z toho podle něj nejvíce vytěžil Petr Fiala (ODS) a Vít Rakušan (STAN).

Video  Jan Kubáček a Petr Holec o volbách 2021  - Redakce Blesk
Video se připravuje ...

Mluvili také o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana, politolog Kubáček zmínil i způsob, jakým Zeman volil. Komise za prezidentem přijela do Lán. Podle něj z toho Kancelář prezidenta ČR „dělala větší Ameriku, než musela“. Stačilo by prý, kdyby od začátku připustili, že to může takto dopadnout. Holec se zaměřil na některé nenávistné reakce na zdravotní stav prezidenta Zemana, uvedl, že například senátoři Pavel Fišer a Václav Láska zavařili svým politickým hnutím. „Piráti teď mají vrásky z Lásky,“ doplnil.

Danela ( 10. října 2021 07:29 )

Holec u mne klesl na dno v rádoby nezávislé televizi XTV. Všechny, mimo Babiše se Zemanem, kritizuje a uráží. Pro oligarchu odvedl s kumpány Xaverkou a tou paní velkou předvolební práci Zajímalo by mě, kolik jim Babiš za tuhle špínu platí. Těší mě, že to nepomohlo

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa