„Zvýším gramotnost Čechů.“ Drahoše v cestě do Senátu podpořily čtyři strany

Autor: bud - 
1. června 2018
09:10

Finalista prezidentské volby Jiří Drahoš bude za podpory TOP-09, KDU-ČSL, Strany zelených a Starostů na podzim kandidovat do Senátu. Oznámil to v pátek ráno s tím, že mezi jeho priority patří například zvyšování finanční a mediální gramotnosti v Česku. Bude prosazovat prozápadní směřování, členství v NATO a EU.

„Chápu Senát jako pojistku demokracie. Budu brát svou pozici v Senátu jako člověk, který stojí na prozápadních hodnotách, liberální demokracii, na evropském spojenectví a spojenectví v rámci NATO,“ řekl Jiří Drahoš v pátek na své tiskové konferenci.

Zatím neupřesnil, do kterého senátorského klubu by v případě úspechu vstoupil. Podle něj to bude záležet na budoucí dohodě mezi stranami, které ho podpořily. „Po dohodě jsme nechali tu věc otevřenou. Pokud budu zvolen, budeme se bavit o tom, do kterého klubu bych šel,“ uvedl.

Voliče bude chtít Drahoš oslovit v Praze 4, kde dlouho žil. Snahy o kandidaturu v tomto obvodě po dohodě všech podporujících stran vzdal podle Pavla Bělobrádka bývalý ministr kultury Daniel Herman (oba KDU-ČSL).

Video „Zvýším Čechům gramotnost.“ Drahoš kandiduje do Senátu, podpořily ho čtyři strany - Blesk Zprávy

V senátních volbách plánují kandidovat i další neúspěšní kandidáti z lednové volby prezidenta. Bývalý diplomat Pavel Fischer bude kandidovat v Praze 12, lékař Marek Hilšer pak v Praze 2.

Video Jiří Drahoš založil spolek. Chce získávat náměty pro chystané zákony. Kandidovat bude i do Senátu - Jakub Veinlich, Aleš Brunclík/ Blesk Zprávy

Doporučujeme
amej ( 5. června 2018 12:32 )

Přesně tak. Místo toho, aby uznal, že už ani jako akademik nemůže nic nového přinést, protože je to stará konzerva sto let na svém místě, tak on se cpe zase někam, kde bude moct jen kecat a nic nedělat. Jenže v senátu za něj nebudou pracovat jiní a neumožní mu se tam jen podepsat, jako to bylo zvykem, že jo.

amej ( 5. června 2018 12:28 )

Ten člověk už by měl vážně zalézt někde pod balvan, protože co řekne, to "perla". Podporovat ho mohou akorát ti, kterým se líbí hlavně nic neřešit a jen ťápat nesmysly. A vzhledem k senátu je to tristní.

hejhej ( 3. června 2018 18:40 )

Drahoš: "Zvýším gramotnost Čechů". Zapomněl uvést jak to chce jako senátor provést. Opět bláboly jako v kampani před prezidenstkými volbami. Už je nachystaná jeho žena s Rottrovou oblovat seniory, aby ho volili???

victor1 ( 2. června 2018 20:45 )

Fakt Drahoš,jo?Tak na konec jste se přece z té zápaďácké řitě dostal.Vsázeli jsme se s chlapama v pivnici,že to nezmáknete.Vy chcete do senátu patrně jen proto,aby jste rozvracel republiku tak nějak zavnitř,co?Ovšem,pochybuji,že jste onen Drahoš,bo ten by se nějakou diskuzí na Blesku nezabýval.

victor1 ( 2. června 2018 20:37 )

Tak hlavně by měl zvýšit svou gramotnost.Nevím jak takový mentál (viděli jsme to v předvolebních debatách) mohl dělat předsedu jakési komory.Možná tak komory co má v baráku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud