Čtvrtek 7. prosince 2023
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Oblačno, sněžení 0°C

„Neposlouchejte blbečky z pražské kavárny.“ Polívka parodoval Zemana, Hůlka ho hájil

Video se připravuje ...
Autor: simao - 
28. ledna 2018
13:08

Žádní politici, ale spousta lidí z umělecké branže. Tak vypadal štáb poraženého kandidáta Jiřího Drahoše. Přišli Tomáš Hanák, Aňa Geislerová, Bolek Polívka či Eva Holubová. A nezřídka se objevovala i kritika vítěze voleb Miloše Zemana. To ve vítězném štábu bylo herců a celebrit poskrovnu. Hymnu si tam zapěl muzikálový „Drákula“ Daniel Hůlka, vyznamenaný Zemanem medailí Za zásluhy.

Ve štábu Jiřího Drahoše zaujal mj. dirigent a skladatel Varhan Orchestrovič Bauer, který dorazil oděn do saka v barvách české vlajky. To herec Bolek Polívka ve štábu Jiřího Drahoše parodoval Miloše Zemana. A popsal, co mu utkvělo v hlavě ze Zemanových prvních pěti let na Hradě.

„Jedná účelově a jedná ve prospěch svůj a ve prospěch jeho vize, nejedná vůbec jako prezident, který by měl smiřovat, usmívat se a říkat hoši: Neblbněte, nehádejte se, vždyť jste bratranci, bratři, přátelé, jste z jedné vesnice, z jedné země, to on vůbec nedělá,“ míní Polívka. 

„Naopak říká: Neposlouchejte ty blbečky z pražské kavárny, tady ty ubožany z moravských sklípků, neposlouchejte ty, kteří něco mají a kteří něco umí, inteligenti jsou naším nepřítelem. To je taková zlidovělost, takový dogmatismus. Účelový, hloupý,“ dodal na dotaz Blesk Zpráv.

Holubová: Zemana je mi líto

Nad prvními pěti lety Miloše Zemana na Hradě se pozastavila i herečka Eva Holubová. „To je na elaborát. Já nevím, čeho se mám chytit dřív, lež o panu Peroutkovi, pan Mynář nemá prověrku, je tam pan Nejedlý z Lukoilu,“

řekla Blesk Zprávám. „Já v něj nemám důvěru a je mi ho i líto, protože si myslím, že mu není dobře, ale to je moje osobní. Jeho volba je pokračovat dál,“ komentovala výsledek voleb.

„Jedna věc mi tam vadí. Taková arogance moci. U Zemana jsem milovala jeho bonmoty. Ale bonmot je takové satirické štípnutí. Tam není třeba arogance, tam je třeba důvtipu a odvahy,“ podotkla známá herečka. Drahoše prý volila „radostně a důstojně“. „Nevolila jsem proti Milošovi Zemanovi, volila jsem Jiřího Drahoše a za to mu děkuji - že jsem mohla volit člověka, o kterém jsem byla přesvědčena, že by měl být prezidentem naší země. A jak řekl pan profesor: Jedem dál. A jak říkám já: Prohraná bitva není prohraná válka. A společnost se začíná dávat dohromady,“ věří.

Dorazili i Horáček, Fischer a Hilšer

Do štábu Jiřího Drahoše v pražském Kongresovém centru dorazili kromě herců a umělců - mezi kterými nechyběli Aňa Geislerová, Jitka Čvančarová, Martin Myšička, Milan Šteindler či Jaroslav Uhlíř - i neúspěšní prezidentští kandidáti Michal Horáček i Marek Hilšer. Přišli se svými manželkami, to třetí muž prvního kola prezidentských voleb Pavel Fischer přišel sám.

„Moje žena se tak nasadila v kampani, že když bylo po všem, tak měla pocit, že musí všechno stihnout a udělala neopatrný krok, ani u toho nemusela sportovat a cosi si pochroumala v noze. Dostala klid a berle. Ty děti vybraly v tyrkysové barvě, aby aspoň maminka držela nadále barvy kampaně,“ řekl Blesk Zprávám Fischer. Co po zisku více než 500 tisíc hlasů v 1. kole voleb bude on sám dělat, to neprozradil.

„Já jsem měl za to, že budu rychle vědět, protože se zorientuji, ale zjistil jsem, že těch reakcí od mých podporovatelů, od mých senátorů, od lidí, kteří se zapojili, bylo tolik, že se tím teď prohrabuji a musím si v tom udělat jasno, takže dejte mi ještě čas,“ říkal.

Perličkou prezidentských voleb byl moment, kdy v Českých Budějovicích zhruba čtvrt hodinu po otevření volebních místností mohli volit lidé volit právě i Pavla Fischera. Ve volební místnosti se totiž objevily i jeho lístky - byl náhradníkem v případě, pokud by Miloš Zeman či Jiří Drahoš před 2. kolem volby odstoupili. „Zastavení na naší cestě může mít něco humorného nebo laskavého. A tohle mi přišlo jako docela pěkný příklad toho, že se můžeme společně pobavit,“ říkal s úsměvem.

Třetí muž prezidentských voleb 2018 Pavel Fischer volil ve 2. kole v Pitkovicích spolu s manželkou Klárou. Třetí muž prezidentských voleb 2018 Pavel Fischer volil ve 2. kole v Pitkovicích spolu s manželkou Klárou. | ČTK

Buzková: Zeman rozdělil společnost

Politků ve štábu Jiřího Drahoše nebylo mnoho. Dorazil Dominik Feri (TOP 09), ale třeba také exministryně školství z ČSSD Petra Buzková. Upozorňovala, že Jiřího Drahoše podporovala ze začátku. „Pan profesor je vzdělaný, moudrý a velmi slušný člověk, myslím si, že ČR by si takového prezidenta zasloužila,“ řekla ve štábu předtím, než bylo jasno o tom, že Drahoš ve volbách nevyhraje.

Byla přitom jednou z těch, kdo upozorňovali na hluboké rozdělení společnosti během prvního prezidentského období Miloše Zemana. „Panu prezidentovi Zemanovi se podařilo za uplynulých pět let tuto společnost totálně rozdělit na dva tábory,“ podotkla Buzková. A do někdejšího šéfa ČSSD se navezla, že lhal v debatách. Věřila přitom, že volby dopadnou dobře.

I na její tváři bylo patrné zklamání z výsledku, kdy zhruba 150 tisíc hlasů oddělilo vítěze Zemana od poraženého Drahoše. Přesto profesora a někdejšího šéfa Akademie věd ČR odměnili jeho podporovatelé dlouhým potleskem. „Nezvítězili jsme, ale neprohráli jsme,“ uvedl přitom Drahoš.

Hůlka: Zeman kampaň nevedl

To ve volebním štábu bylo podporovatelů z řad celebrit podstatně méně. Hymnu po vítězství současného prezidenta zapěl muzikálový Drákula Daniel Hůlka, přišel i Zemanův věrný podporovatel František Ringo Čech.

„Pan prezident, jak všichni víme, prezidentskou kampaň nevedl,“ říkal Hůlka v rozhovoru pro Blesk Zprávy. Pozastavil se i nad tím, jak dopadly předvolební debaty Miloše Zeman s Jiřím Drahošem. „Na Primě to bylo poměrně dost vulgární,“ řekl. „Ale myslím si, že pan prezident dokázal, že na funkci prezidenta je ten nejlepší tím, jak se vyjadřoval, tím jak mluvil. A myslím, že pana Drahoše poměrně dost deklasoval v těch debatách,“ dodal.

Video  „Budu zpívat hymnu.“ Daniel Hůlka ve volebním štábu Miloše Zemana  - Jakub Veinlich, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
miroslav ( 9. dubna 2018 08:12 )

vikiki ( 9. dubna 2018 07:35 )

No tak Polívka ten má co mluvit pije ligu, fialový nos už mu nejde zalíčit, a až jednou ty jeho játra vyskočí a nakopou mu *** bude pozdě

bababalo ( 31. ledna 2018 00:41 )

Krásné vyjádření, kdo by to napsal líp? Jenom dodávám, že všichni "umělci" podporující Drahoše Křivohubého jsou u mne pro svoji neschopnost a charakter odepsaní strašně moc roků, obzvlášť Polívka. Postavili mu farmu ze státních dotací,tu prochlastal a ještě si dovolí parodovat našeho p.prezidenta místo aby držel zobák.Potřeboval by už akutně pár přes tu věčně ožr...tla...a trvale do Bohnic.

luder ( 30. ledna 2018 16:18 )

http://www.cum.sk/v/syQ0/nemecko-halle-mesto-je-uz-plne-nezadoucich

babajaga ( 29. ledna 2018 22:11 )

Od věčně napitého Polívky a léčené Holubové budeme poslouchat nějaké rady?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa