Horáčkovi bodovala kampaň, Drahoše zlákal STAN. Co dělají hradní kandidáti?

Autor: Jakub Veinlich - 
27. května 2018
05:50

Měl velké ambice, ale prezidentem se textař Michal Horáček nestal a skončil před branami druhého kola. Jeho kampaň teď ale získala uznávané ocenění. To Jiřímu Drahošovi utekl úřad hlavy státu jen těsně, skončil druhý. Z veřejného života se úplně nestáhl a v těchto dnech finišuje přípravu na senátní volby. Kandidovat by měl na Praze 4. Blesk Zprávy zjistily, že by ho měli mít na své kandidátce jako nezávislého Starostové.

Co dělá čtyři měsíce od prezidentských voleb Michal Horáček? „To, co jsem dělal i před kampaní: pomáhám těm, co si sami pomoci nemohou, čtu, píšu. A připravuji se na podzim, kdy znovu povedu tvůrčí seminář na jedné vysoké škole,“ řekl Horáček pro Blesk Zprávy.

Vůči prezidentovi Miloši Zemanovi má dál stejné výhrady. „Pan Zeman se nadále chová způsobem, proti kterému jsem nabízel alternativu. Neudivuje mě to tedy. Nejvíc se mi příčí jeho posluhování zájmům Ruska, což poškozuje zásadní zájmy Česka,“ míní čtvrtý z prezidentské volby.

Video „Je vynikající, že lidi jen tak znechuceně nemávnou rukou,“ řekl Horáček na Václavském náměstí, kde demonstroval proti Ondráčkovi. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová, Aleš Brunclík

Jeden trumf z prezidentské kampaně ale Horáček přece jen má. Agentura, která se mu starala o kampaň, získala tento týden v Amsterdamu prestižní ocenění.„Ocenění prestižní světovou cenou Sabre Award pro české profesionály, jmenovitě Ewing Public Relations, je dost mimořádné. A potvrzuje i to, že jsem si pro kampaň vybíral schopné, tvůrčí lidi,“ chválí svůj bývalý tým Horáček. Nevyloučil, že je za to pozve na drobnou oslavu. „Může být,“ odpověděl stručně.

Cenu za prezidentskou kampaň Michala Horáčka přebírala za vítěznou agenturu Radka HrstkováCenu za prezidentskou kampaň Michala Horáčka přebírala za vítěznou agenturu Radka Hrstková | Facebook/Radka Hrsková

Horáček si analýzu neúpěchu neudělal

Stejná agentura v České republice navíc zastupuje bývalého hejtmana jihočeského kraje a dnešního místopředsedu ČSSD Jiřího Zimolu. Její sesterská firma zas spolupracovala na kampani hnutí Starostové a nezávislí.

Analýzu, proč i přes oceňovanou kampaň v prezidentských volbách neuspěl, si Horáček podle svých slov neudělal. Nevidí k tomu důvod. „Ani ne. K čemu by to bylo dobré? Další podobné angažmá nechystám,“ tvrdí dnes.

Předvolební období chce ale podle svých slov vtělit do své další práce. V současné době pracuje na autorském albu zpěvačky Nadi Válové. Současným politikům nemůže navíc zapomenout usnadňující nástup komunistů k moci.

„Role komunistů při skládání vlády mě osobně mimořádně vadí, pobuřuje mě. Je to strana, která přinejmenším nikdy neměla a dosud nemá zájem o českou cestu do Evropy a svobodného světa, a hledí nás oslabit v zájmu těch, kteří našimi spojenci nejsou. Takové Rusko ostatně spojence nemá, zná jen vazaly. A těmi být nesmíme,“ stěžuje si Horáček. I proto se podle svých slov například účastnil protestů proti účasti prezidenta Miloše Zemana na nedávném sjezdu KSČM v Nymburce.

Drahoš, Fischer a Hilšer zabojují o Senát

Video Marek Hilšer kritizoval Zemanův inaugurační projev a potvrdil další kandidaturu - Jakub Veinlich, Lukáš Červený

To Horáčkovi další soupeři na politický boj nezanevřeli. Jiří Drahoš, Marek Hilšer i Pavel Fischer už vyhlížejí další volby. Všichni tři chtějí kandidovat v říjnu do Senátu.

Video Drahoš: Horáčkův výrok jsem nepochopil. Silnější kandidát tu nebyl - Jakub Veinlich, Aleš Brunclík/ Blesk Zprávy

„Jiří Drahoš bude kandidovat za nás. Oficiálně by to měl zveřejnit v příštích dnech,“ řekl Blesk Zprávám důvěryhodný zdroj blízký vedení hnutí Starostové a nezávislí. Stejnou kandidátku zvažuje podle dalšího zdroje také Marek Hilšer. Zatímco Drahoš bude kandidovat v Praze 4, Hilšer by měl v Praze dvě a tři. Podporu politických stran kromě ANO, SPD a KSČM pak hledá i bývalý diplomat Pavel Fischer. Svou kandidaturu oznámil letos v únoru. V boji o Senát ho vyzve na Praze 12 bývalý ministr financí z hnutí ANO Ivan Pilný.

Video Piráti jednali o Senátu s Hilšerem. Přihlásil se i Drahoš - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy

salto ( 29. května 2018 08:11 )

Tak to by měl pan Drahoš s manželkou zase objíždět chudobince aby ukázal jakýže to je lidumil

satanas ( 27. května 2018 18:09 )

JA se tesim ze konecne "znasilneny" Petr Kramny vyjde na svobodu,,jak se pise v clanku "Novy dokument odhalil KLarce v zaludku......V Cesku si opravdu vyskakuji jen "Veprici",,to snad neni mozny,,co se uvas deje!

jjusa ( 27. května 2018 17:21 )

V Praze 4 se těší že za ně bude "kandidovat Drahoš a nemohou se už dočkat"

hejhej ( 27. května 2018 14:48 )

Drahošovi jde o pořádně plné koryto a je mu jedno, za kterou stranu. Je to ubožák, stejně jako ostatní neúspěšní kandidáti.

satanas ( 27. května 2018 12:04 )

Mezi "Predatory" to proste jinak nejde,,to je treba chapat!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud