Čistý Tůma: Pronajímal byt načerno?

Zdeněk Tůma údajně načerno pronajímal obecbí byt,
Zdeněk Tůma údajně načerno pronajímal obecbí byt,  (Autor: ČTK)
Autor: oj, mivrk - 
22. října 2010
20:53

Copak se v Česku vážně nenajde politik, který nepodvádí? Jeden z hlavních trháků komunálních voleb TOP 09  a bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma (50) se údajně před lety obohacoval na úkor Prahy.

Podle informací serveru Týden.cz řešila radnice na Praze 2 Tůmův pronájem obecního bytu. Kandidát na pražského primátora ho vlastnil deset let až do roku 2001 a pronajímat ho měl zejména cizincům. Případ se odehrál v době, kdy už byl Tůma guvernérem ČNB se statisícovými příjmy, a v roce 2001 se jím zabývala bytová komise. Tůma se ale nařčení brání. „Není to pravda, nic jsem nepronajímal,“ tvrdil.

Podle bývalého člena bytové komise Karla Vitouška, který měl případ prověřovat ale pražský lídr TOP 09 neříká pravdu. „Tento případ jsme řešili. Pamatuji si to. Byli jsme se tam podívat a skutečně jsme zjistili, že pan Tůma ten byt pronajímá,“ řekl týdnu Vitoušek. Jeho slova potvrdila i radnice.

Problém žehlil u starosty

Podle dalších členů komise pak přišel Tůma celou věc žehlit ke starostovi. Chtěl si byt nechat a problém smazat, ale prý už to nebylo možné, protože o tom vědělo příliš mnoho lidí. Tůma si ale dál stojí za svým. Bytu se prý vzdal dobrovolně, když zjistil, že ho může vyměnit za větší. V době šéfování ČNB byl důkladně prověřován a kdyby dělal něco načerno, o prověrku by okamžitě přišel. Byt prý navíc vracel zrekonstruovaný za své peníze.

Ve spisu, který má ale k dispozici radnice, telefonní technik popisuje, že už v roce 1998 v bytě bydlela nájemnice, která lámanou češtinou vysvětlila, že má byt pronajatý od ing. Zdeňka Tůmy. Ten na to ale říká, že už v té době měl mnoho známých v cizině a že je tedy možné, že u něj někdo občas přespal. Byt ale prý rozhodně nepronajímal.

alenam ( 23. října 2010 18:17 )

Pokud budou lidem předhazovány malé bezvýznamné kostičky, do kterých se budou lidi jako ty s chutí zakusovat, a velké kosti budou zahrabávány, tak to tu bude vypadat ještě hůř.

annael ( 23. října 2010 11:21 )

Snad jste si nemysleli, že tato prkotina někoho normálního pohorší v době, kdy je běžné stamilionové rozkrádání a stamilionové podvody. Téměř každý, co kdy tu možnost měl, pronajímal svůj byt. A většinou na černo. Proč dnes řešit takový, vlastně běžný prohřešek, doby minulé.Tedy pokud k němu skutečně došlo.

gogo ( 23. října 2010 10:14 )

Pokud by toto byl jeho jediný hřích, tak bych mu ho odpustil. Pravda je však bohužel zcela jiná.

geza ( 23. října 2010 10:05 )

Je to šikula a do TOP 00 patří,už na to má potvrzení a takhle se to má dělat a od Míry Kalouska se toho ještě naučí,to bude zírat na drát.Takhle to dotáhneme daleko,hódně daleko.Bravó pane Tůma

cidol ( 23. října 2010 08:35 )

Ať odstoupí i s celou Topáckou partou

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa