Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 19°C

Pavel nezahálí: Vyrazil za Lipavským vybírat hradního šéfa zahraničí. Co ministr řekl?

Autor: ČTK - 
30. ledna 2023
12:46

Nově zvolený prezident Petr Pavel se dnes sešel s ministrem zahraničí Janem Lipavským (Piráti). Na schůzku upozornil Deník N. Lipavský ČTK sdělil, že vedli příjemnou a konstruktivní debatu o české zahraniční politice. Pavel se šéfem diplomacie mohli řešit například obsazení místa šéfa zahraničního odboru prezidentské kanceláře, což také nový prezident dříve avizoval.

Pavlova mluvčí Markéta Řeháková serveru řekla, že PavelLipavským diskutovali o zahraniční politice a formě budoucí spolupráce. Podle informací Deníku N probírali i to, kdo bude novým šéfem zahraničního odboru na Pražském hradě.

„Se zvoleným prezidentem jsem se sešel, byla to příjemná a konstruktivní debata o české zahraniční politice. Těším se na spolupráci a jsem rád, že máme stejné názory na směřování Česka,“ napsal Lipavský.

Zahraniční odbor Hradu dosud řídil Rudolf Jindrák, který se nedávno stal českým velvyslancem v Bratislavě. Radiožurnálu v neděli Pavel řekl, že by měl mít nový šéf odboru za sebou diplomatickou dráhu a konkrétní výsledky.

Bývalý vysoký představitel české armády a NATO Pavel v nejbližší době absolvuje jednání s ústavními činiteli a předsedy politických stran. Ve středu se Pavel zřejmě sejde s premiérem Petrem Fialou (ODS), šéfkou Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) a předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS). Ještě dnes večer se budoucí prezident ve Vojenském historickém muzeu na pražském Žižkově zúčastní slavnostního setkání u příležitosti 30. výročí vzniku české armády. Ministerstvo obrany na Twitteru uvedlo, že setkání se zúčastní i premiér Petr Fiala a ministryně obrany Jana Černochová (oba ODS).

Co nejdříve se chce Pavel setkat také s dosluhujícím prezidentem Milošem Zemanem, který je dnes na návštěvě Srbska. Požádat ho chce o to, aby už nečinil žádná zásadní rozhodnutí do konce svého mandátu, například aby nejmenoval s předstihem nového předsedu Ústavního soudu, což Zeman nevyloučil.

Video  Projev nového prezidenta Petra Pavla  - Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Vánoce 2023

 

 

 

 

 

 

panda82 ( 24. února 2023 16:12 )

nemůže jít na cvičení, dostal modrou

donypan ( 30. ledna 2023 18:36 )

Už vidím Miloše jak si ho vychutná.Ten ho s chutí pošle do hájé s tím,že až mu vyprší na hradě mandát.tak ať se postaví třeba na hlavu.Do té doby je na hradě pánem on.

jajas ( 30. ledna 2023 17:48 )

On měl vždycky dobré hefty....

naidka ( 30. ledna 2023 16:39 )

Zeman mu říká bejby ministr.

jajas ( 30. ledna 2023 15:59 )

Stačilo, když byl ten budulín v mundúru a helmě na Ukrajině....prostě humor musí být....

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa