Pátek 24. března 2023
Svátek slaví Gabriel, zítra Marián
Zataženo, déšť 16°C

Pavlův řád a klid v praxi: V zákulisí štábu sebral spadlý svetr a video boří twitter

Autor: tsv - 
29. ledna 2023
18:46

Stačí pár vteřin, automatické gesto - a člověk na sebe bezděky prozradí hodně. Na sociálních sítích kolují záběry z nitra štábu Petra Pavla natočené Českou televizí, na nichž vítěz prezidentských voleb prochází v doprovodu bodyguardů - když v tom se ohýbá a zvedá ze země svetr na cestě skrze Forum Karlín. Ošacení neznámého majitele se bezprizorně povalovalo pod židlí, Pavel však aplikoval svůj „řád a klid“ v praxi - a uživatelé twitteru nejen že záběry sdílí, ale nastupujícího prezidenta chválí za nezištný čin.

„To je myslím velmi výstižné, má rád pořádek a je to v něm,“ komentoval jednání Petra Pavla advokát Václav Vlk na twitteru. Další uživatelka pod videm připomněla další podobnou záležitost: „To je podobný jako ta historka s umýváním nádobí od jednoho z členů jeho štábu. Natočili nějaké video pro kampaň a pak potřebovali něco doupravit, ale nemohli ho najít. Našli ho v kuchyňce, kde myl hrnky od kávy.“

„Ty kráso! On prostě dělá věci, protože je to SPRÁVNÝ!!!“ reagoval další uživatel. Svůj názor zveřejnily desítky lidí. „Ve velkých věcech se lidé ukazují, jací být chtějí. V těch malých takoví, jací jsou doopravdy,“ zní v dalších komentářích.

Další uživatelé v komentářích poukazovali na to, že by měl být takový čin naprostým standardem, a litovali, že se tímto způsobem nechovají všichni politici. „Je vlastně hezký a smutný, jak nás taková normální věc potěší,“ konstatoval autor příspěvku.

21:18
29. 1. 2023

Vážení čtenáři, děkujeme za sledování našeho volebního zpravodajství, tímto online přenos končí. V nadcházejícím týdnu pro vás chystáme články o novém prezidentovi ČR i dalších informacích z české politiky. Děkujeme za pozornost a přejeme vám dobrou noc. 

20:57
29. 1. 2023

Nový český prezident Petr Pavel na facebooku znovu poděkoval Zuzaně Čaputové za její včerejší návštěvu. „Návštěvy prezidentky Zuzany Čaputové si nesmírně vážím. Její silný krok a upřímný projev mě naplňují nadějí, že nás čeká úspěšná spolupráce ve prospěch hodnot, které sdílíme. My Češi a Slováci k sobě stále máme velmi blízko a jsem rád, že včera se to jen potvrdilo. Děkuji, paní prezidentko,“ napsal. 

20:51
29. 1. 2023

Hrad by chtěl Petr Pavel víc otevřít lidem, uvedl dnes večer na TV Nova. Bezpečnostní opatření podle něj není nutné udržovat na vysoké úrovni, hrozba, která byla před několika lety, pominula. Hrad by podle něj mohl být otevřenější i na sociálních sítích. „Možná i určitou populární formou informovat mladé, co se děje,“ uvedl. 

Bude se také bavit o možnostech využití lánského zámku ke kulturním, sportovním a jiným akcím tak, aby byl zámek víc majetkem lidí než státu a prezidenta.

Kompletní online

Pavel prokázal na druhou stranu jistou benevolentnost, když přešel přešlap své mluvčí Markéty Řehákové, které se dle řady hlasů příliš nepovedlo moderování ve štábu. Generál se jí však zastal. Šéfka komunikace byla kritizována za příliš familiérní vedení tiskové konference, vítězi voleb však její styl nevadil.

„Ona to brala velmi citlivě. Já jsem jí říkal, že nemusí brát hodnocení sociálních sítí jako bernou minci, protože nereflektuje realitu. Způsob, jakým včera vedla tu konferenci, vyjadřoval emoce, ale rozhodně ne nějaké špatné. Ty emoce byly pochopitelné, pro mě to nebylo nic, co by jakkoliv překročilo hranici, a nevidím jediný důvod to vidět kriticky. Mnoho lidí to vidělo pozitivně. A samozřejmě s ní na Hradě počítám,“ vzkázal jasně na CNN Prima News.

Video  Projev nového prezidenta Petra Pavla  - Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Že se s Pavlem nepojí jen „řád a klid“, však dokázala v průběhu kampaně na prezidenta i debata Blesku před 1. kolem voleb. Tam na sebe Pavel ve studiu Blesku prozradil třeba to, že jako dítě ukradl kroužkový blok, že v minulosti řídil v opilosti, nebo že má zkušenosti s marihuanou.

Video  Předvolební debata Blesku: Kdo je recidivistou na silnici a kdo pil před jízdou?  - Blesk TV a Mall TV
Video se připravuje ...

Annar ( 31. ledna 2023 20:41 )

A toto volili studenti těch studentů😁😁😁😁😁😁😁😁😁

Uživatel_5522193 ( 31. ledna 2023 19:46 )

Zvedl svetr aleluja jsou ti novináři už tak dementní že píší takové voloviny a ještě to publikují na hlavní straně. Bože jak daleko jdeme 🙈

Uživatel_296885 ( 31. ledna 2023 15:36 )

"V zákulisí štábu sebral spadlý svetr."

----- Je to dobrý člověk, bude dobrý prezident.

mirekamaruska ( 31. ledna 2023 12:05 )

A Ty jsi kdo??,už jsi vyšel ze základky??

mirekamaruska ( 31. ledna 2023 12:03 )

Fiala jako celá pětikolka je řízená z USA a B ruselu !!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa