Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Prezidentem bude Pavel, mají jasno na Slovensku. Vlivné deníky vytýkají Babišovi „nehoráznost“ i StB

Autor: ČTK - 
16. ledna 2023
09:39

Pokud se nestane něco mezi senzací a zázrakem, čtvrtý prezident České republiky se bude jmenovat Petr Pavel. Už vyslovení tří neúspěšných kandidátů z prvního kola voleb Pavlovi musí stačit, napsal dnes slovenský list Sme. Generál Pavel postoupil do rozhodujícího druhého kola voleb spolu s předsedou hnutí ANO a expremiérem Andrejem Babišem. Deníky zaznamenaly Babišův výpad vůči soupeři.

„Hned po slibu, že bude dělat jen ‚pozitivní kampaň‘, ji odpíchl Babiš otázkou, zda existuje ještě jedna země, kde mají za prezidenta komunistického rozvědčíka. To, že si kartu minulosti Babiš troufl vytáhnout s vlastní historií KSČ a StB, není obyčejná nehoráznost, ale především jasný signál strategie demobilizovat elektorát soupeře,“ uvedlo Sme. Babišovu taktiku označilo spíše za známku bezradnosti než sebevědomí.

Podle deníku zisk svého hnutí ANO v parlamentních volbách překročil Babiš nyní o půl milionu hlasů a kromě několika procent populisty, neúspěšného prezidentského kandidáta Jaroslava Bašty už nemá kde brát.

List Denník N napsal, že Babiš má šanci jen v podlé kampani a že ji odstartoval hned o první chvíle. „Matematika hovoří ve prospěch Pavla. Babiš má šanci, jen když ho voličům zprotiví. Očekává se proto špinavá kampaň. Koneckonců Babiš ji okamžitě začal ve svém projevu po oznámení výsledků prvního kola,“ uvedl list.

Dodal, že zatímco Babiš svou minulost popírá, Pavel dává veřejně najevo, že na tu svou není pyšný. „Zatímco z Babiše se stal typický příklad populistického politika, Pavel může být příkladem, že i bývalý komunista, který prošel katarzí, může být dobrým prezidentem demokratické země,“ soudí Denník N.

21:18
29. 1. 2023

Vážení čtenáři, děkujeme za sledování našeho volebního zpravodajství, tímto online přenos končí. V nadcházejícím týdnu pro vás chystáme články o novém prezidentovi ČR i dalších informacích z české politiky. Děkujeme za pozornost a přejeme vám dobrou noc. 

20:57
29. 1. 2023

Nový český prezident Petr Pavel na facebooku znovu poděkoval Zuzaně Čaputové za její včerejší návštěvu. „Návštěvy prezidentky Zuzany Čaputové si nesmírně vážím. Její silný krok a upřímný projev mě naplňují nadějí, že nás čeká úspěšná spolupráce ve prospěch hodnot, které sdílíme. My Češi a Slováci k sobě stále máme velmi blízko a jsem rád, že včera se to jen potvrdilo. Děkuji, paní prezidentko,“ napsal. 

20:51
29. 1. 2023

Hrad by chtěl Petr Pavel víc otevřít lidem, uvedl dnes večer na TV Nova. Bezpečnostní opatření podle něj není nutné udržovat na vysoké úrovni, hrozba, která byla před několika lety, pominula. Hrad by podle něj mohl být otevřenější i na sociálních sítích. „Možná i určitou populární formou informovat mladé, co se děje,“ uvedl. 

Bude se také bavit o možnostech využití lánského zámku ke kulturním, sportovním a jiným akcím tak, aby byl zámek víc majetkem lidí než státu a prezidenta.

Zobrazit celý online

List Pravda napsal, že první kolo voleb se obešlo bez nečekaného zvratu. Z hlediska počtu získaných hlasů podle něj až krutě vyznívá volební neúspěch Danuše Nerudové, která výrazně zaostala za Pavlem a Babišem. „Navzdory neúspěchu, který zapáchá debaklem, by ovšem byla škoda, pokud by se Nerudová vytratila z veřejného života,“ uvedla Pravda. Za prvního vítěze voleb označil deník vysokou volební účast, která v prvním kole přesáhla 68 procent.

Video  CELÝ ZÁZNAM: Prezident Zeman exkluzivně pro Blesk o volbách a duelu Pavel vs. Babiš  - Mall TV, Blesk TV
Video se připravuje ...

Vánoce 2023

 

 

 

 

 

 

UFO1 ( 16. ledna 2023 18:13 )

UFO1 ( 16. ledna 2023 18:11 )

Od te doby,kdy stoji proti AB

UFO1 ( 16. ledna 2023 18:10 )

Kompetence prezidenta jsou dane ústavou, není o čem diskutovat, Ekonomickou úroveň AB všichni viděli při nákupu zdravotnického materiálu z Číny za covidu, jejich proziravostí odjely před covidem všechny roušky do Číny.

Jaryn19 ( 16. ledna 2023 17:02 )

pracoval jsem ve velké firmě, se zkušenostmi jsem přešel do soukromé sféry. Když má člověk kapitál, jde potom vše lépe než začínat po škole

Jaryn19 ( 16. ledna 2023 16:46 )

stačí číst slovenský tisk, tedy pokud rozumíte slovenštině

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa