Pondělí 17. června 2024
Svátek slaví Adolf, zítra Milan
Oblačno 25°C

Zákulisí volebních štábů: Boj o židle u Nerudové, bagety u Pavla i čekání u Babiše

Aktualizováno -
14. ledna 2023
13:40
Autor: red - 
14. ledna 2023
13:32

Už před koncem hlasování otevírali kandidáti prezidentských voleb své štáby. Nervozitu střídají očekávání, jak volby, které provází vysoká volební účast, dopadnou. Tým Petra Pavla již pro novináře přichystal občerstvení a začíná jej servírovat i tým Andreje Babiše (ANO). U Danuše Nerudové zas probíhá boj o židle a zásuvky.  

Ve štábu generála Petra Pavla už začíná být rušno. Novináři zabírají volná místečka v pražském Opero a mizí i první jídlo z rautu. K jídlu mají přítomní zástupci médií a týmu jednohubky, klasickou bábovku, ale také ovoce a zeleninu. 

Televizní štáby mezitím rozjíždějí první živé vstupy a část týmu tohoto prezidentského kandidáta jen vítá zástupce médií. 

Petr Pavel dorazí do pražského štábu kolem půl třetí. Do té doby bude navštěvovat také regionální štáby. Do štábu má dorazit až 150 novinářů z Česka i zahraničí.

I na štábu Andreje Babiše na pražském Chodově už netrpělivě čekají desítky novinářů. Sám šéf hnutí ANO, kterému průzkumy fandí, že se dostane do druhého kola prezidetské volby, je ale podle zdroje Blesku doma v Průhonicích a kouše si nehty nervozitou. Dorazí prý kolem páté odpoledne.

K dispozici z nápojů zatím káva a voda, začalo se podávat i občerstvení. Zatím jsou na výběr hlavně saláty s dvěma různými zálivkami, šunka, maso s houbami nebo ovoce. A také těstoviny a trhané maso.

Dorazit by měli i další představitelé ANO, z nich minimálně se očekává šéfka poslaneckého klubu Alena Schillerová (58) či Karel Havlíček (53). Na místě je již marketingový guru Marek Prchal.

V novinářské zóně volebního štábu Danuše Nerudové začíná být boj o židle u stolů. Není tu ani dostatek zásuvek a nově příchozí novináři krouží kolem ostatních svých kolegů jako supy na svou kořist a rychle hledají poslední volná místa. Překvapil ale i výběr hesla na wifi určenou přímo pro reportéry. Ti s menším ironickým úsměvem a s myšlenkou zachování si nezávislosti tak musí zadávat „volímdanušinerudovou“.

21:18
29. 1. 2023

Vážení čtenáři, děkujeme za sledování našeho volebního zpravodajství, tímto online přenos končí. V nadcházejícím týdnu pro vás chystáme články o novém prezidentovi ČR i dalších informacích z české politiky. Děkujeme za pozornost a přejeme vám dobrou noc. 

20:57
29. 1. 2023

Nový český prezident Petr Pavel na facebooku znovu poděkoval Zuzaně Čaputové za její včerejší návštěvu. „Návštěvy prezidentky Zuzany Čaputové si nesmírně vážím. Její silný krok a upřímný projev mě naplňují nadějí, že nás čeká úspěšná spolupráce ve prospěch hodnot, které sdílíme. My Češi a Slováci k sobě stále máme velmi blízko a jsem rád, že včera se to jen potvrdilo. Děkuji, paní prezidentko,“ napsal. 

20:51
29. 1. 2023

Hrad by chtěl Petr Pavel víc otevřít lidem, uvedl dnes večer na TV Nova. Bezpečnostní opatření podle něj není nutné udržovat na vysoké úrovni, hrozba, která byla před několika lety, pominula. Hrad by podle něj mohl být otevřenější i na sociálních sítích. „Možná i určitou populární formou informovat mladé, co se děje,“ uvedl. 

Bude se také bavit o možnostech využití lánského zámku ke kulturním, sportovním a jiným akcím tak, aby byl zámek víc majetkem lidí než státu a prezidenta.

Zobrazit celý online

Video  Politolog pro Blesk o divokém finále kampaně: Reality show i absurdní sliby. Kdo je favoritem?  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

Vánoce 2023

 

 

 

 

 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa