Neděle 2. dubna 2023
Svátek slaví Erika, zítra Richard
Oblačno, déšť 7°C

Lyžař, kníráč, školačka i „zaměstnanec“ Mickey: Kandidáti oprášili rodinná alba

 • Autor: Rostislav Fridrich - 
  14. 1. 2023
  05:00

  Vídáte je denně v televizi, novinách i na sítích. Jejich obličeje jsou všude. Ale víte, jak vypadali dřív? Kandidáti na prezidenta a jejich drahé polovičky na webu zveřejnili i několik fotek ze své minulosti. Přinášíme vám ukázku retro fotek tří hlavních favoritů voleb hlavy státu.

  Generál ve výslužbě Petr Pavel (61), bývalá rektorka Danuše Nerudová (44) i expremiér Andrej Babiš (68, ANO). Ti všichni mají v domácím archivu spoustu snímků a nebojí se je ukázat. Na sociálních sítích se tak můžete pokochat jejich fotkami z rodinných alb. Uvidíte je jako roztomilé malé děti a dospívající teenagery, s pěstovaným knírem pod nosem či jako čerstvé ženáče.

 • 1.Generál na lyžích

  Do osobní minulosti bývalého předsedy vojenského výboru NATO dala na svém Instagramu nahlédnout jeho manželka Eva (58). Kromě fotek ze svého vlastního mládí také zveřejnila momentky ze společného lyžování, jehož je fanynkou.

   

  Eva Pavlová na lyžích (13. 1. 2023) Eva Pavlová na lyžích (13. 1. 2023) | Instagram Evy Pavlové

  A také z jejich svatby, která se odehrála v roce 2004.

  Svatba Evy a Petra Pavlových Svatba Evy a Petra Pavlových | Instagram Evy Pavlové

  Lyže ovšem nejsou jedinou věcí, kterou Pavel na fotkách používá. Na jednom snímku má na ruce ikonické hodinky, tzv. „digitálky“, které byly v osmdesátých letech jak technickým, tak i módním hitem. Technickou vymoženost tehdejší doby doplňuje budoucímu generálovi knírek pod nosem, který později nechal přerůst v bradku.

  Petr Pavel s digitálkami Petr Pavel s digitálkami | Instagram Evy Pavlové

 • 2.Školačka i nevěsta Nerudová

  Bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně nezapře svůj vztah ke školství. Na Instagram dala například fotku ze svého prvního školního dne.

  První školní den Danuše Nerudové První školní den Danuše Nerudové | Danuše Nerudová, volby, prezident, rektorka

  Přidala také snímek z roku 1984, na kterém si počítá a který uveřejnila ke Dni učitelů. „Vzdělání je základ kvalitního života. Kdo investuje do vzdělání, nikdy neprodělá,“ napsala k fotce.

  Snímek Danuše Nerudové, jak v roce 1984 doma počítala. Snímek Danuše Nerudové, jak v roce 1984 doma počítala. | Instagram Danuše Nerudové

  Její manžel Robert (45) pak na Twitteru zveřejnil snímky z jejich svatby v roce 2002, na němž má kandidátka tmavé brýle. Připsal k němu, že jeho ženě to tehdy slušelo i přes zánět spojivek…

 • 3.Začátky miliardáře

  Bývalý předseda vlády Babiš byl na svém Facebooku poměrně sdílný, co se fotografických vzpomínek týče. Kromě fotek z „devadesátek“ se svojí partnerkou, nyní již manželkou Monikou (48) vytáhl ze svého rodinného alba i snímky z ještě ranějšího období. Například ze svého dětství. Na jednom z nich se pyšní plyšovým Mickey Mousem. „S mým prvním zaměstnancem,“ připsal k fotce.

  Malý Andrej Babiš s Mickey Mousem. „S mým prvním zaměstnancem," napsal k fotce. Malý Andrej Babiš s Mickey Mousem. „S mým prvním zaměstnancem," napsal k fotce. | Andrej Babiš, Monika Babišová, prezidentské volby 2023, Babiš

  Zajímavější je ale snímek, na kterém hraje hlavní roli jeho knírek. Fotka adolescenta Babiše z dvoupokojového bytu jeho rodičů, jak si čte noviny, pak dává tušit, že tento mladík to může dotáhnout daleko.

  Teenager Andrej Babiš ve svém pokoji v roce 1972. Teenager Andrej Babiš ve svém pokoji v roce 1972. | Andrej Babiš, Monika Babišová, prezidentské volby 2023, Babiš

bogumyl ( 14. ledna 2023 18:29 )

Já chci fotku jak Pávek vede schůzi KSČ,kupředu levá,zpátky ni krok.

pjotri ( 14. ledna 2023 16:23 )

Pokud ve druhým kole vyhraje Pavel, budeme jediná země v EU, která má na místě prezidenta ex generála. Asi, jako Polsko za komunistů Jaruzelskeho. Zdá se, že se blížíme označení "banánová republika", kde je zcela běžné, že se generálové střídají na pozici prezidenta, jako na kolotoči.

verka1 ( 14. ledna 2023 12:24 )

Monika pracovala u Babiše jako asistentka a jezdila s ním na pracovní cesty, tam si spolu vr.zli a Babiš se rozvedl.
Babiš se osobně znal s Jonákem? Monika jako číšnice 😁 tanečnice 😁

naidka ( 14. ledna 2023 12:23 )

Kde to máš smazané, chytrolíne? Jedině, že bys psal jako Hanz Gruber.

E M ( 14. ledna 2023 10:02 )

trapné

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa