„Toaleťák“ ze Zemana, Topolánek na podpal: Češi se baví ničením volebních lístků

Autor: nkov - 
11. 1. 2018
22:30

K volbám v Česku už tradičně patří kromě kampaní a politických debat také dávka satiry a lidové tvořivosti. Vpředvečer startu hlasování o novém českém prezidentovi je tak Facebook plný fotografií volebních lístků, které lidé různými způsoby poškozují. Ukazují tak, komu svůj hlas nevhodí.

Už tento pátek a sobotu proběhne v Česku historicky druhá přímá volba prezidenta České, ve které si občané zvolí novou hlavu státu pro příštích pět let.

Sada devíti volebních lístků lidem do schránek už dorazila. A protože do urny může každý člověk vhodit hlas nanejvýš jeden, přibývá facebookových příspěvků, kde lidé pro zbytek našli nejrůznější využití.

Lístky jsou poškozovány četnými způsoby, lidé je nejčastěji pálí a trhají, nebo je žertovně umístí na toaletu. Volební lístek Mirka Topolánka tak sloužil například k zatopení v krbu. Jiné zase končí pokreslené vulgaritami v odpadkovém koši. Objevil se i adventní věnec s „lístkovými“ svícemi. Oblíbenou je i vytvořená událost na sociálních sítích zvoucí ke společnému vyrábění vlaštovek z volebních lístků Miloše Zemana.

Právě současný prezident Zeman je přitom nejčastějším terčem „lístkových“ vtipů. Je to způsobené pravděpodobně tím, že u mnoha lidí kvůli svým častým kontroverzním, někdy až vulgárním komentářům a názorům vzbuzuje silnou nevoli. Je tak pro ně nejméně přijatelným kandidátem.

Video Osm kandidátů na prezidenta v Blesku: Prošli zkouškou z Ústavy, protokolu a zpívali hymnu - Blesk Zprávy

Video Koho budou volit politici? A dali by prezidentovi větší moc?  - Blesk Zprávy

Video Topolánek v ostrém duelu s Horáčkem. Přeli se o „mlátičku“ Ondráčka, kraje a dluhy lidí - Blesk Zprávy

Video Přijmout euro? Dovolit osvojení dětí gayům a lesbám? To byl DUEL Toplánka s Horáčkem - Blesk Zprávy

Video Fischer vs. Horáček o vojně, referendu a prezidentovi: Kdo z nich byl lepší v duelu? - Blesk Zprávy

 

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
paralenka ( 12. ledna 2018 11:33 )

No dyť, jak jinde v diskuzi padlo, byl by nejlepší prezidentem ... ču*rá*ků právě Tupol.

repelos ( 12. ledna 2018 11:07 )

Zvolit Topola-to by byl gól.Světový tisk by okamžitě otiskl na přední straně jak pochoduje u Berlusconiho mezi nahejma ku.rva.ma se vztyčeným ocasem, a lidi se po.se.rou smíchy. Kdepak Zátopek,Čáslavská ,Lendl,Švejk a jiní. všechno slabota. TOPOLÁNEK A JEHO ČU.RÁ.K TO BY BYLO HALÓ.

repelos ( 12. ledna 2018 11:05 )

VÍTE, CO NÁM VZKAZUJE AMERICKÝ PREZIDENT DONALD TRUMP PŘES OCEÁN? Zapomeňte na falešný humanismus a politickou korektnost! Probuďte se! Jde vám o život.! Buďte důslední! Každého imáma, který u vás v Evropě káže násilí, okamžitě zavřete, anebo ho pošlete k nám na Guantanámo. Každého ilegálního imigranta, který nedoloží, že je ve své zemi politicky pronásledován, pošlete rychle zpátky. Každého ilegála, který se jen trochu proviní proti pořádku hostitelské země zavřete do sběrného tábora, a až jich bude na plné letadlo, tak je naložte a vyložte v jejich poušti. Na Sicílii vybudujte velké záchytné tábory a nikoho nepouštějte dál do Evropy. Až je to tam omrzí, oni se ještě rádi vrátí zpátky. Do Evropy vypusťte jen stoprocentně prověřené osoby. Nemáš pas, ale máš drahý mobil? Tak šup zpátky do Afriky. Nedokážeš do dvou let složit zkoušku z lokálního jazyka? Neumíš si najít práci? Šup fofrem zpátky. Spáchal tvůj syn a nebo vnuk teroristický čin a nebo se o něj pokusil? Marš domů s celou rodinou. Měl si ho lépe vychovat. Nejste ochotni odložit svoje šátky a přijmout naši evropskou kulturu? Nelíbí se vám u nás? Chcete si vytvořit ty vaše „no go“ zóny? Klidně, vytvořte si je, ale u vás doma, třeba v Libyjské poušti. Nechcete se asimilovat, ale chcete si podržet si vaši kulturu, vaše náboženství a vaše zákony? Šariju? Klidně, ale vás doma. Evropa není a nemůže být pro každého. Máš stejný názor? Tak to přepošli dalším užívatelům internetu!

kajineknahrad ( 12. ledna 2018 09:42 )

Je tu ještě jiný debil, který volí 7?

5vceskychnastole ( 12. ledna 2018 09:37 )

Kanálem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa