ČSSD nepodpoří žádného kandidáta na prezidenta. Strana je v krizi, tvrdí Chovanec

Autor: ČTK - 
22. 11. 2017
15:54

Sociální demokracie před prezidentskými volbami nepodpoří konkrétního kandidáta, řekl dnes ČTK úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec. K tomu, aby se strana postavila jednolitě za jednoho z uchazečů o Hrad, není podle něj v ČSSD vůle. Stranická podpora se přeceňuje, kandidáti o ni navíc příliš nestojí, konstatoval v rozhovoru ministr vnitra.

Chovanec řekl, že otázka prezidenta na nedělním jednání širšího vedení ČSSD v Hradci Králové vůbec nerezonovala. „Necháme to volně, ať se rozhodnou členové sociální demokracie, koho chtějí volit,“ uvedl. Strana proto neuspořádá vnitrostranické referendum, o kterém původně uvažovala a jehož termín několikrát posunula.

Sociální demokracie je podle Chovance v krizi, která vyústila v sedmiprocentní zisk v říjnových volbách do Sněmovny. „Není dnes vůle k tomu stavět se jednolitě za jednoho kandidáta. Nebylo by to rozhodnutí, které by bylo přijato z mého pohledu všemi členy sociální demokracie, bylo by rozporuplné,“ uvedl. Kandidáti se podle něj od stran spíše distancují, podpora se navíc poměrně přeceňuje.

Současný prezident Miloš Zeman je na základě průzkumů zatím favoritem volby, konstatoval Chovanec. „Byl sociálním demokratem a pořád říká, že mu jde o sociální demokracii. Ve své podstatě o tom rozhodnou voliči, jestli by měl pokračovat. Je vážným kandidátem a favoritem té volby,“ řekl Chovanec na adresu Zemana.

Video „Nesmyslná debata, nechalo mě to chladným,“ řekl Topolánek o hrozbě vyškrtnutí z kandidatury. - Blesk / Jan Jedlička

TERMÍN A SYSTÉM PREZIDENTSKÝCH VOLEB NAJDETE ZDE

VŠECHNY KANDIDÁTY NA PREZIDENTA ČR NAJDETE ZDE

VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLEB 2018 BUDOU ZDE

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
robin5 ( 23. listopadu 2017 08:26 )

Chovanec se mýlí. ČSSD není v krizi, tato strana je v pr-deli. A to zejména díky Sobotkovi, Zaorálkovi a Chovancovi. Zaorálek, který se viděl coby budoucí premiér a také tak mluvil, podělal ten zbytek co se nepodařilo podělat hloupému Sobotkovi a vy-chcánkovi Chovancovi.

kalina107 ( 23. listopadu 2017 07:10 )

Každým dnem , kdy ČSSD zastupují ti tři duševní chudáci , ztrácí procenta . Do příštích voleb už to bude nevolitelná pidistrana , protože z ní uteče každý rozumný člověk . S tou trojkou se dopracují do zapomnění .

kalina107 ( 22. listopadu 2017 19:24 )

A co si jako myslí ? Kdyby podpořili kohokoliv , tak voliči stejně zvolí koho budou chtít . Doporučení tady od těch bankrotářů by stejně bylo kontraproduktivní . S tou bandou už stejně nikdo slušný a inteligentní nechce nic mít .

moiaza ( 22. listopadu 2017 16:43 )

A kdopak vaši stranu do krize dostal? Před umělé vyvolanou aférou "antibabiš" jste byli v průzkumech hned za ANO. Po odvolání Babiše vaším Sralbotkou, šly vaše preference prudce dolů a výsledkem bylo fiasko ve volbách. Tak se vzpamatujte. Můžete 100x tvrdit, že aféra Babiš nebyla schválně načasovaná před volbami. Hlupáci vám možná uvěří, ale já ne.

Zobrazit celou diskusi
Další videa