Pátek 31. května 2024
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Oblačno, déšť 21°C

Koalice Spolu zakončila kampaň a vyzvala k volbě demokratických kandidátů. Děláme vše, řekl Fiala

Autor: ČTK - 
20. září 2022
18:18

Premiér Petr Fiala (ODS) dnes vyzval voliče k tomu, aby na konci týdne v komunálních a senátních volbách upřednostnili demokraticky smýšlející kandidáty. Při dnešním zakončení kampaně koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) kritizoval chování i rétoriku opozičních stran, které se podle něj místo konstruktivní kritiky pokoušejí zneužívat obavy občanů a rozdělují společnost.

Česko podle Fialy prochází stejně jako celá Evropa velmi složitým obdobím a musí se vyrovnávat s důsledky ruské invaze na Ukrajinu, inflací či drahými energiemi. „Čelíme problémům, které nemají jednoduchá řešení, děláme vše, aby dopady byly co nejmenší,“ uvedl premiér a šéf koaliční ODS.

Kabinet podle něj řeší věci včas a správně, zvládl příchod stovek tisíc uprchlíků z Ukrajiny či zimní vlnu covidu-19 bez zákazů a omezení. Od opozice by v takovém případě očekával pomocnou ruku, nebo alespoň konstruktivní kritiku. „Místo toho vyvolala opozice hlasování o nedůvěře a z voleb chce udělat referendum o vládě,“ řekl. Opoziční strany podle něj zneužívají obavy lidí, pokračují v rozdělování společnosti a prohlubují zákopy. „Je to nebezpečné a věřím, že občané na tuto hru nepřistoupí,“ dodal.

Lidi vybídl k účasti ve volbách a podpoře demokraticky smýšlejících kandidátů. Přeje si co největší úspěch takových kandidátů. „Ne kvůli vládě nebo opozici, ale kvůli občanům samotným,“ uvedl. Vyzval, aby voliči vybírali lidi, které znají.

Šéfka Sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová označila za důležité, aby se vládním stranám podařilo udržet většinu v Senátu. Předseda lidovců a ministr práce Marian Jurečka vybídl k volbě kandidátů, kteří mají za sebou poctivou práci. „Takových, kteří neslibují zázračná řešení a modré z nebe, ale nabízí konkrétní plány a kroky ve svých městech,“ řekl.

Volby do Senátu a komunálních zastupitelstev se budou konat 23. a 24. září. Do Senátu koalice posílá 18 kandidátů a společné kandidátky sestavila v řadě měst a obcí.

Video  CELÝ ZÁZNAM: Boj o Prahu! Ostré hádky o dopravní chaos či kauzu Dozimetr v debatě Blesku  - Blesk
Video se připravuje ...

adamice ( 22. září 2022 03:25 )

Usmevne. Arogantni politici gestikulujici jako kazatele ve volbach nezvitezi.

BobyNo1 ( 21. září 2022 08:50 )

Tyhle fakt ne.

prochaskanamoste ( 20. září 2022 23:19 )

Volit pouze kandidáty ze stran opozice. Tragikomiků ze SPOLUSTANujících už bylo opravdu až moc! Petr-svetr-Dozimetr.

prochaskanamoste ( 20. září 2022 23:18 )

e.lesanova ( 20. září 2022 20:13 )

Neuvěřitelná drzost těchto zaprodanců mluvit vůbec o demokracii Zemi táhnou kvapíkem ke dnu, máme tu těžkou cenzuru, neschopnost a lokajství vůči USA a Bruselu si mohou dát do znaku Politický a lidský odpad

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa