7. prosinec 2019
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava

Dvanáct nahých žen vzkazuje: Dívej se! Odvážné akty nafotily pro dobrou věc

/
 • 3. prosince 2019 ● 05:33

  Dvanáct statečných žen odhodilo stud, svléklo se a nafotilo charitativní kalendář plný půvabných aktů. „Chceme se dívat kolem sebe, pomáhat, podpořit a ukázat ostatním, že i tohle je možnost pomoci,“ vzkazují krásky. Za jejich originální pomocí přitom stojí i skutečné silné příběhy.

  Charitativní kalendář Dívej se! zaštítila Ústecká komunitní nadace. „Veškerý výtěžek jde na 12 konkrétních projektů, které jednotlivé ženy v kalendáři představily. Samy ženy také tento projekt pomohly financovat,“ popsala autorka kalendáře Anita Boháčová. Kalendář, který nafotila fotografka Anna Hrochová, stojí 400 korun a koupit ho můžete ZDE.

 • 1.

  Iveta: Věřím v léčbu dotekem

  Stala jsem se patronkou kraniosakrální terapie, nebo-li léčby dotekem. Dotek je jednou z našich přirozených potřeb, je to výživa pro naši mysl a tělo. Potřebujeme ho nejen od narození, ale i po celý život. Vědomý dotek může léčit a podporuje přirozenou schopnost našeho těla regenerovat. Touto terapií pomohu dětem, které mají problém s vývojovou dysfázií, poruchou učení a chování ve svém životě a jejich rodiče si nemohou tuto léčbu finančně dovolit.

   

   

 • 2.

  Jája: Podpořím výcvik psů

  Příroda mě nepřestává fascinovat svou krásou, nápaditostí, rozmanitostí tvarů, barev, vůní, chutí. Můžeme jí vnímat všemi svými smysly. V přírodě neexistují jiné dva druhy živočichů, které by žily v tak těsném vztahu jako je člověk a pes, proto jsem se rozhodla podpořit výcvik psů – canisterapii jako součást výukového programu pro předškolní děti.

 • 3.

  Michaela K: Pomoc pro děti, které přišly o rodiče

  Smrt je v naší kultuře společně se stárnutím zatlačena hluboko do stínu. Nepřipouštíme si jí. Je nepřípustná. Pokud se s ní setkáme, jsme zaskočeni, rozpačití a bezradní, možná i bezmocní. Od zrození hledíme ke smrti, přesto zůstáváme slepí. Chybí nám rituály, které by nám pomohly se se smrtí vyrovnat. Přijmout ji jako naši součást. A tak si ze setkání s ní odnášíme zranění. Traumata. Jsem patronkou pro Poradnu Vigvam, která pomáhá dětem, kterým smrt vzala ty nejbližší, mámu nebo tátu. Pomáhá smířit se smrtí a nalézt vůli žít.

 • 4.

  Pavlína: Svlékla se pro Nikolku s nemocí »motýlích křídel«

  … i tak málo stačí říct k pomoci druhým…znám Nikolku již 16 let od jejího narození. Narodila se vzácnou nemocí „motýlích křídel“. Aby mohla žít pro nás „běžný život“ spotřebuje velké množství obvazované materiálu a léků. Nikolka je velmi chytrá a statečná, s asistencí maminky nastoupila nyní na střední školu obchodní.

   

   

   

 • 5.

  Eva: Toníčku, tohle je pro tebe!

  Mé zaměstnání je mým posláním, pracuji jako zdravotní laborantka v Krajské zdravotní, a.s. v Ústí nad Labem, mám malého syna, který je světlem mého života. Moje práce laborantky pomáhá pacientům tak trochu skrytě, není úplně vidět. Proto jsem se rozhodla tímto projektem podpořit malého chlapce Toníka K. trpícího těžkou formou hemofilie. "Toníčku, tohle je pro Tebe!"

   

   

 • 6.

  Michaela C: Krása pro vzdělání

  Jako spoluzakladatelka soukromé základní školy vím, že vzdělávání by mělo být citlivé a přirozené, v menším kolektivu s důrazem k přírodě. Domnívám se, že to je to pravé, co naše děti potřebují. Proto moje podpora z výtěžku z prodeje kalendáře míří do kvalitního vzdělávání dětí v ústeckém regionu ve formě pomůcek a potřeb do tohoto typu vzdělávání.

 • 7.

  Markéta bojovala s rakovinou prsu

  Bylo mi 37 let, když mi lékaři sdělili tu strašidelnou diagnózu “rakovina prsu”. V mžiku se změnil život nejen mně, ale i celé mé rodině. V té době bylo mé dceři 9 let a synovi 7 let. Po prvotním šoku doprovázeným strachem o vlastní život, jsem čelila otázce, jak vysvětlit danou situaci dětem, aby vše prožily se mnou po boku, ale bez traumat.

   

  Pomoc a podporu jsem našla v organizaci Mamma HELP, která již 20 let poskytuje pomoc, podporu a naději pacientkám s rakovinou prsu. Chci proto podpořit jejich projekt “ Říct to dětem”, který pomáhá mladším pacientkám-maminkám projít náročnou léčbou společně s dětmi, radí, jak s nimi komunikovat přiměřeně jejich věku a nabízí službu bezplatné poradny zkušené psycholožky.

   

   

   

 • 8.

  Anitiny vlasy pro onkologicky nemocné

  Před rokem jsem četla příběh Markétky Z., který byl pro mě velmi emotivně silný. Ona boj s rakovinou nevyhrála. Přesto se ve svých 19 letech stala zakladatelkou spolku NOVÉ HÁRO, který nadále pomáhá vyrábět onkologicky nemocným dětem a mladým lidem paruky z pravých vlasů. 

Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy