Nádvoří, ale i okolí hradu se stalo dějištěm soubojů, her, dynamických ukázek a zábavy. Policisté i další záchranáři dělali vše proto, aby se lidé dobře bavili. Ale nejen proto: součástí Dne policie byla názorná osvěta, dávkovaná nenásilnou formou.

„Jsme rádi, že veřejnost akce tohoto typu vábí, že si rodiče přivedli své ratolesti, jimž jsme se snažili po celý den připravit soutěže, jako tu o nej plyšového psa. A že jsme v očích dětí viděli radost a nadšení,“ řekla policistka Soňa Štětínská.

Děti bavili i pejsci policejních kynologů, s nimiž se zálibně mazlily. „Takového bych chtěla. Toho, co je takový krásně černý. Bubáčku bych mu říkala. To je krásný pejsek,“ rozplývala se Nela Stavinohová (7), která na slavnost přijela s rodiči z Harrachova.

Vrcholem letošních oslav byl slavnostní slib nových policistů. Mezi nováčky byli nejen mladí chlapi, ale i několik žen. „Nastupují v roce stého výročí založení dopravní policie. A v roce desátého výročí Moravskoslezské služební kynologie,“ uvedla Soňa Štětínská.

Fotogalerie
19 fotografií

Video
délka: 02:34.56

Policisté zabrali na den Slezskoostravský hrad Redakce Blesk