Virtuální kontinent protinožců je obrovský. Tvůrci se dokonce dušují, že je dvakrát tak velký jako Francie a Itálie z druhého dílu. Projedete se pouští, loukami, městy a dokonce pralesem. A to jak na silnicích, tak v terénu. Forza Horizon 3 nabízí off-roadové vozy, superkáry i bizarnosti. Projet se můžete i ve Warthogu ze série Halo.

Video
délka: 01:22

Trailer na videohru Forza Horizon 3 Microsoft

Licencovaných vozů je ve hře přes 350. Projedete se v kárách značek jako Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, BMW, Bugatti, Cadillac, Chevrolet, Dodge, Ferrari, Ford, Honda, Jaguar, Jeep, Lamborghini, Lexus, Lotus, Maserati, Mercedes-Benz, MINI, Mitsubishi, Nissan, Opel, Subaru, Toyota a dalších.

Ovládání vozů sedne do ruky každému, je arkádové, ale ne na hlavu postavené. Vozy reagují dobře, takže po pár hodinách budete řezat smyky, přeskakovat jezera ze skokánků a ani si při tom nezpotíte ovladač. Azta je možné samozřejmě upravovat a z jejich výkonu vymáčknout ještě více.

Vozy si můžete prohlédnout i vylepšit.
Hra navíc rozezná vaše tuningové preference z Forza Motorsport 6, 5 i Forza Horizon 2. To se hodí. Škoda, že když lze vozy upravovat, nejde je i nabourat. Pořádný model poškození chybí, což je velká škoda a v podstatě jediná chyba hry. Odřený lak a prasklá světla vážně nestačí.

Odlepit se od hry je ale stejně nemožné. Nabízí tolik obsahu, že vám z toho půjde hlava kolem. Hlavní náplní je při závodech získat co nejvíce fanoušků. Právě podle jejich přízně budete moci sami pořádat festivaly, o jejichž velikosti rozhodne právě vaše oblíbenost. Forza Horizon 3 má přihlouplý příběh, v němž si vyberete hlavní postavu i s přezdívkou a budete se z ní snažit udělat slavné závodní eso.

Pěkné žihadlo
Perfektní je, že kariéru můžete spojit i s kariérami svých přátel a jezdit až ve čtyřech. Dosažený postup se pak uloží každému do jeho profilu. Klasické online závody taky nechybí, závodit lze až ve dvanácti. K tomu si připočtěte všechny výzvy, nebezpečné PR skoky, hledání klasických aut ve stodolách a stejně nekončíme.

Závody jsou tak adrenalinové, jak jenom mohou být. Budete závodit s džípem zavěšeným na helikoptéře, vlakem, vodními čluny a dokonce stíhačkou. Počítačem ovládaní soupeři jsou navíc velmi nevyzpytatelní. Hra používá vyzkoušený systém Drivetarů, tedy virtuálních profilů skutečných hráčů z vašeho seznamu přátel.

Pocit z jízdy je vtahující.
Drivetaři to tak klidně vezmou zkratkou přes pole a budou vás agresivně blokovat. Přesně tak, jak hra zaznamenala u vašich přátel. Forza Horizon 3 je k tomu titulem Microsoftu z knihovny Xbox Play Anywhere. Pokud si tak hru koupíte pro Xbox One, získáte možnosti ji z vašeho profilu hrát i na PC. Vlastnit budete obě verze.

Vizuálně je hra tak nádherná, že na ni budete valit oči a v úžasu otvírat ústa. Nedivili bychom se, pokud byste i sem tam utrousili nějaké to »wow«. Prostředí virtuální Austrálie je nádherné. Viditelnost je až na horizont, počasí se dynamicky mění a na hru je vždy radost pohledět. Zvláště lesnaté části hry jsou vizuálními orgiemi.

Grafika je naprosto úžasná.
A stejně jako je nádherné prostředí, i vozům byla věnována viditelně velká péče a jsou precizně vymodelované. A to jak jejich karosérie, tak interiér plný detailů. Kameru do něj samozřejmě můžete umístit i při samotných závodech. Pokud navíc vlastníte výkonnější konzoli Xbox One S, užijete si i podpory HDR v rozlišení 4K.

Jak je úchvatná grafika, tak je famózní jak ozvučení virtuálních vozů, které předou jako skutečná auta, tak hudební soundtrack. Během hraní získáváte smlouvy s více a více rádii a jejich hudbu si můžete pouštět. Je jich celkem osm a žánrově zabírají styly jako brostep, EDM, techno, pop, poprock, punkrock, rap, hip hop nebo dokonce klasika.

Fotogalerie
21 fotografií
Při poslechu přitom neuslyšíte žádné noname interprety, ale skutečné hvězdy. V tracklistu naleznete jména jako Skrillex, Diplo, Future Sound of London, Beastie Boys, DMX nebo Antonín Dvořák. S výběrem soundtracku si dal někdo opravdu práci. Tohle není vyrabovaná hitparáda. Forza Horizon 3 je díky němu ještě dokonalejší dílo. Minout byste tento závodní epos neměli ani omylem.

Hodnocení Blesk.cz: 9/10 

Plusy:
Na grafiku budete zírat s otevřenými ústy
Obrovská Austrálie jako herní svět
Stovky festivalů, závodů a úkol
Přes 350 licencovaných vozů
Super ovládání
Nevyzpytatelní Drivetaři
Bombastický soundtrack plný známých umělců

Minusy:
Chybí pořádný model poškození
Hloupý příběh

 

Infobox
Datum vydání: 27. září 2016
Platformy: Xbox One, PC
Cena: 1799 Kč (Xbox One)
Výrobce: Playground Games
Vydavatel: Microsoft
Distributor v ČR: Microsoft
Jazyk: AJ