Rozdíly ve výbavě i ceně jsou většinou jen minimální, ale jeden parametr by zaniknout neměl – přítomnost bezkontaktní technologie NFC. Tu model Redmi 9C NFC hlásá rovnou v názvu.

TIP: RECENZE: Redmi 9 – hodně muziky za málo peněz

Na výběr je paměťová varianta 2 + 32 GB za 2 990 Kč nebo 3 + 64 GB za 3 490 Kč. Redmi 9C NFC je tak vůbec nejlevnější mobil s podporou NFC prodávaný na našem trhu. Pozor na záludnosti a také zmatky u některých prodejců. I když je model označen na produktové stránce pouze Redmi 9C, automaticky se tím myslí včetně funkce NFC. Touto technologií pak disponuje i model Redmi 9 (i když se tím v názvu nechlubí), ale jeho cena začíná až na 4 290 Kč.

Nechybí ani čtečka

Telefon se vyrábí v modré, šedé a oranžové barvě. V poslední jmenované vypadá mimořádně zdařile a vůbec nevadí, že záda jsou plastová. Vroubkovaný povrch vytváří texturu příjemnou na držení a zároveň praktickou pro maskování otisků. Důležitou součástí výbavy v této nižší cenové kategorii je čtečka otisků prstů, leží v tradičním místě na zádech.

IPS displej narostl na úhlopříčku 6,5 palce a musí si vystačit s HD+ rozlišením. Výkon dodává procesor Helio G35 od Mediateku. Fotoaparát je duální s rozlišením 13 + 2 Mpx. Za pozornost ještě stojí baterie s kapacitou 5 000 mAh. Dobíjí se přes starší microUSB konektor, ale alespoň podporuje rychlejší dobíjení 18 W. Musíte si však dokoupit silnější adaptér, ten v balení zvládne pouze 10 W