Výpadek Vodafonu způsobily technické chyby. Operátor nebude klientům den počítat data

Autor: ČTK - 
29. května 2020
14:35

Rozsáhlý výpadek služeb mobilního operátora Vodafone ve čtvrtek způsobily technické chyby. Mobilní síť zasáhla hardwarová chyba v ústřednové části, problém s nedostupností televizních služeb zapříčinil problém hlavního i záložního zdroje energie. ČTK to řekl mluvčí Ondřej Luštinec.

Síť Vodafonu postihl několikahodinový výpadek služeb ve čtvrtek zhruba mezi druhou a šestou hodinou. Týkal se hovorů, mobilních dat, pevné sítě i televize. Problémy se objevovaly po celém území Česka.

V ústřednové části mobilní sítě se stala podle Luštince neočekávaná hardwarová chyba. Ta následně způsobila přetížení řídicích prvků sítě. „V současné době technický tým pracuje na eliminaci podobných událostí do budoucna,“ dodal mluvčí.

Výpadky v televizních službách měla na svědomí odběrová špička, která vyřadila z provozu hlavní a záložní technologii (headend) pro distribuci digitálního televizního signálu UPC TV a Vodafone TV. Zároveň byla hlavní i záložní aktivní technologie poškozena, a proto také nebylo možné zpětné přehrávání vysílání.

„V provozu pevné sítě jsme nepocítili pokles a žádný prvek sítě neměl výpadek. Někteří klienti mohli mít ale problém s novým přihlášením do sítě,“ doplnil Luštinec.

Vodafone jako kompenzaci výpadku nebude během dneška odečítat svým zákazníkům data z mobilních tarifů. Opatření se týká jak firemních, tak nefiremních zákazníků, tarifů i předplacených karet.

Vodafonu loni v Česku stoupl počet mobilních zákazníků na 3,989 milionu a počet přípojek vysokorychlostního internetu na 552 000. Operátor také koncem března spustil vlastní placenou internetovou televizi.

flesch2z ( 30. května 2020 17:55 )

To je novinka, výpadky jsou jen u sčítání volebních hlasů. Že by předvolební tréning?

flesch2z ( 30. května 2020 17:50 )

Technické chyby? Smrtící 5G.

dbbs ( 29. května 2020 16:41 )

Tak ne, vše ok

MrdejLachtanaDoUcha ( 29. května 2020 16:13 )

U Vodafonu jsou jenom retardovaní jedinci.

anonymus ( 29. května 2020 15:13 )

No to je kompenzace jako prase 😀😀😀 Ja trvám na finanční kompenzaci na kterou mám zákonný nárok.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud