Nečekejte žádné platby SMSkami nebo něco podobného. Do telefonu se brzy začnou instalovat čipy a speciální vysílače, které nahradí platební kartu. Telefon poté spárujete se svým bankovním účtem. Informaci přinesl britský server DailyMail.

Při platbě mobilní telefon jen přiložíte ke čtečce, na obrazovce poté potvrdíte částku a zadáte PIN. Toť vše. V telefonu budete mít uloženy záznamy o transakcích za posledních třicet dní. Britští poskytovatelé mobilních služeb i banky již o zavedení systému jednají s výrobci telefonů Apple, Blackberry a Nokia.

Infografika
Infografika
Autor: Infografika Blesk

Prozatím koupě maximálně oběda

Platební systém přes mobil se má ve Velké Británii spustit již v létě. Prozatím bude horní limit platební částky ustanoven na 15 liber (cca 420 Kč), tudíž na menší nákup v obchodě nebo útratu v restauraci. Časem se rozhodně zvýší, tudíž jednou si nový telefon koupíte pomocí telefonu starého.

Mnohým možná přijdou na mysl problémy spojené s bezpečností. Při ztrátě nebo odcizení telefonu se samozřejmě služba může okamžitě zablokovat zavoláním do banky. Navíc každá transakce se musí potvrdit PIN kódem.