Nádherná příroda, rozlehlá vodní plocha, atraktivní Stezka korunami stromům, cyklo- a in-line stezky, sportovní centra, kvalitní ubytování jsou přednosti, které dělají z Lipna top lokalitu v Česku. Nejnovější atrakcí je Království lesa, které přibližuje na třech hektarech dětem to, co se odehrává v mechu a mlází, v houštinách či mezi smrky.

Několikapatrový lanový labyrint s pohádkovými chaloupkami připomíná zvířecí stezky, drátěné tunely zase mraveniště, trampolíny zvířata skákající je větvích. „Na letošní první otevření přijelo přes dva tisíce dětí. Malí návštěvníci jsou nadšení, už proto, že se většiny atrakcí mohou zúčastnit spolu s dospělými. Když ti nechtějí, mohou jen odpočívat a být dětem nablízku,“ řekl Vojen Smíšek ze společnosti Lipensko.

Video
délka: 00:29
720p 480p 360p 240p

Království Lesa Lipno YouTube/LipnoTV

Děti jsou nadšené, jejich radost už ale nesdílí někteří rodiče. Na to, aby si celá rodina mohla dopřát atraktivní výlet na Lipno, navštívit království, dát si něco k snědku, případně se rozhlédnout po kraji ze Stezky korunami stromů, musí sáhnout hlouběji do peněženky. „Přijeli jsme jen na den. Když připočtu benzín, vstupné do království a na stezku v korunách stromů, k tomu dobrý oběd, vyjde to čtyřčlennou rodinu na asi tři tisíce,“ řekl Petr Kovář z Prahy.

Království se zvětšuje

Některé prvky lesního království stály už loni a letos se rozšířily. Celý komplex se nyní rozkládá na 3 hektarech, toto číslo ale není konečné. „Hodláme unikátní komplex dál rozšiřovat. V další etapě přibude amfiteátr. Ve spolupráci s Jihočeským divadlem se tu budou odehrávat představení zasazená do kulis Království lesa,“ řekl Vojen Smíšek.

Království lesa Lipno

Kdy: Otevírací doba je denně od května do října. V květnu a říjnu od 10 do 18 hodin. Od června do září od 9.30 hodin do19 hodin.

Kde: Nad Lipnem poblíž Stezky korunami stromů, na místo se lze dopravit lanovkou nebo stezkabusem, jízdenka stojí 95 Kč, obousměrná 110 Kč

Za kolik: Dospělý 210 Kč, děti od 2 do 14 let 210 Kč, rodinné vstupné vyjde na 600 Kč

To musíte mít: Průvodce Česko z výšky

Fotogalerie
20 fotografií