O život legendární herečky Sophie Lorenové panují vážné obavy! Světoznámá Italka totiž podstoupila o víkendu, konkrétně v neděli 24. září, urgentní operaci. Do nemocnice byla převezena poté, co utrpěla celou řadu vážných zranění při pádu ve svém domě ve Švýcarsku. Dáma s nálepkou sexbomby, kterou získala díky roli ve filmu Manželství po italsku (1964), údajně upadla ve své koupelně. Zprávu o její nehodě přinesla restaurace, kterou měla herečka slavnostně otevřít v italském městě Bari 26. září. Kromě toho měla dostat i čestné občanství města.

Všechny tyto její plány ale byly odsunuty na vedlejší kolej, jelikož ve vteřině bylo všechno jinak. V jejím věku může být takový karambol téměř až fatální, herečka koneckonců před pár dny oslavila své 89. narozeniny. A je pravda, že málem to velké neštěstí i skutečně bylo – Sophia si přivodila několik zlomenin kyčle a vážnou zlomeninu stehenní kosti, které vyžadovaly okamžitý chirurgický zásah. Podle zdrojů zahraničních médií byla ale operace úspěšná a zdravotní stav herečky, jejíž skutečné jméno je Sofia Costanza Brigida Villani Scicoloneová, je aktuálně stabilizovaný. 

Video
délka: 00:41.81
Video se připravuje ...

Sophia Lorenová při focení reklamní kampaně youtube.com

Co se však týče cesty Lorenové k úplnému uzdravení, panuje prý v jejím okolí jenom velmi „opatrný optimismus“. Bude muset podstoupit krátkou rekonvalescenci... a poté dlouhou a náročnou rehabilitaci. Hereččini synové Carlo (54) a Edoardo (50), jejichž otcem byl Sophiin zesnulý manžel, filmový producent Carlo Ponti (†94), jsou po jejím boku ve špitále, aby jí dodali tolik potřebou podporu... a nehodlají ji opustit ani během léčby. Snad se její návštěva Armaniho módní přehlídky v Benátkách 2. září, která se konala během 80. filmového festivalu v Benátkách, nestane jejím posledním veřejným vystoupením...

Fotogalerie
58 fotografií