Válka mezi hollywoodskou legendou Johnnym Deppem a jeho bývalou manželkou Amber Heardovou nabírá obrátky. Právnička hvězdy Aquamana nebo akčňáku Nikdy to nevzdávej Heardové u soudu popsala, jak měl Depp exmanželku znásilnit láhví od alkoholu.

K incidentu údajně došlo v roce 2015 v Austrálii během tří dnů, kdy Depp Heardovou držel v zajetí. Deppův mluvčí nařčení rezolutně odmítl. „Tato lživá tvrzení nebyla nikdy zahrnuta mezi Ambeřina původní obvinění v roce 2016,“ uvedl v prohlášení. Tehdy Heardová tvrdila, že jí herec pohmoždil obličej, když po ní hodil mobilní telefon.

„Byla přitlačená na bar. Házel na ni další a další lahve. Táhl ji po podlaze mezi rozbitými lahvemi, mlátil ji, kopal ji. Říkal jí, že ji zabije, a že ji nenávidí. Tloukl ji a tloukl. A pak ji znásilnil lahví od alkoholu,“ pronesla právnička Heardové Elaine Bredehoftová před porotou. Zatímco mluvila, Depp kroutil hlavou, jako by říkal „ne“. 

„Ve sporu o pomluvu jsou slova klíčová a v tomto případě, jak příhodně, tato obvinění přišla až nyní. Je tady vzorec propracovaných a lživých tvrzení, která se neustále mění a vyvíjí v průběhu času, aby co nejvíc šokovala Hollywood. V tom se Amber stala mistrem. Zneužívá seriózní sociální hnutí,“ reagoval Deppův mluvčí. 

Heardová v roce 2018 napsala článek pro The Washington Post, ve kterém se označila za přeživší domácího násilí. Deppa tehdy nejmenovala, z článku ale vyplývalo, že jde o něj. Depp poté podal na Heardovou žalobu pro pomluvu o 50 milionů dolarů (1,1 miliardy Kč). Herečka ho následně z domácího násilí veřejně obvinila a podala na něj protižalobu o 100 milionů dolarů (2,2 miliard Kč).

Předpokládá se, že soudní proces bude trvat šest až sedm týdnů. Na lavici svědků se mají objevit i známé tváře – herec James Franco (43), herec a režisér Paul Bettany (50) z Šifry mistra Leonarda a herečka a producentka Ellen Barkinová (67) známá například díky romantické komedii Láska nebeská. 

Kvůli obvinění Heardové Depp mimo jiné přišel o angažmá v sérii Piráti z Karibiku. Dvojice vstoupila do manželství v roce 2015, o dva roky později přišel oficiální rozvod.

VIDEO: Johhny Depp v klipu pro Dior Sauvage Parfum

Video
Video se připravuje ...

Johhny Depp v klipu pro Dior Sauvage Parfum youtube.com/dior

Fotogalerie
92 fotografií