Pondělí 29. května 2023
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Polojasno 23°C

Ruský prezident okouzlil Hollywood: Tyhle celebrity to táhnou s Putinem!

/
 • Putin okouzlil řadu celebrit.
  19. března 2022 ● 13:00

  Dnes od něj, alespoň na oko, dávají všichni ruce pryč. Ještě před pár lety ale řada celebrit neměla s Vladimirem Putinem (69) nejmenší problém. Nevadila jim ani válka v Gruzii, ani anexe Krymu nebo vraždění kritiků. A někteří se na stranu hlavy Ruské federace staví i po invazi na Ukrajinu. Kdo držel s člověkem, který dnes stojí za smrtí tisíců lidí a jejich utrpením, které Evropa nezažila od 2. světové války?

 • 1.

  Blueberry Hill

  Při pohledu zpět dnes mnohým zůstává rozum stát, ještě v roce 2010 ale Vladimir Putin vesele pařil s hollywoodskými celebritami a jak informoval deník The Guardian, nikdo tehdy nehnul ani brvou. 

   

  Na charitativní akci pro děti v Petrohradě vystoupil ruský prezident s písní Blueberry Hill a se silným přízvukem skladbu přítomným zazpíval. V publiku tehdy seděla například Sharon Stoneová (64), Kevin Costner (67), Goldie Hawnová (76), Gérard Depardieu (73) nebo Monica Belluciová (57). Všichni svorně tleskali a usmívali se.

  Vladimir Putin a Sharon Stone (2010).

  Dva roky před tím přitom došlo k ruské invazi do Gruzie a v roce 2006 k otravě Putinova kritika a bývalého ruského agenta Alexandra Litviněnka (†43). Někdejší agent KGB, který zběhl do Británie, nevědomky vypil jed v čaji. Ještě před smrtí obvinil ze své vraždy ruského prezidenta Vladimira Putina.

   

  Na obranu přítomných je potřeba říct, že o výstupu Putina dopředu údajně nevěděli. Účast na akci v Petrohradu zajistil producent Samuel Aroutiounian (45), který později prohlásil, že o přítomnosti Putina nebyl dopředu informován. Ať už to ale bylo jakkoli, smát se a tleskat hvězdy zřejmě nikdo s pistolí u hlavy nenutil. 

  Vladimir Putin a Kevin Costner (2010).

 • 2.

  Jean-Claude Van Damme

  Mezi někdejší Putinovy stoupence patří i belgický šampion bojových umění a slavný herec Jean-Claude Van Damme (61). Ten se s ruským prezidentem setkal tváří v tvář na akci MMA v Petrohradě. Dvojice si spolu velmi rozuměla, padaly šprýmy a zdálo se, že herce politika jeho kamaráda ze židle rozhodně nezvedá. 

  Jean-Claude van Damme a Vladimir Putin (2007)

 • 3.

  Leonardo DiCaprio

  Leonardo DiCaprio (47) si s politikem a spolu-milovníkem kočkovitých šelem zanotoval na summitu za ochranu velkých koček v roce 2010. V roce 2016 se herec svěřil i s nevšedním přáním si ruského prezidenta střihnout ve filmu. Zahrát si Putina by bylo velmi, opravdu velmi zajímavé,“ prohlásil v rozhovoru pro německý deník Die Welt. O několik let později přispívá Ukrajině neskutečných více než 200 milionů korun, aby jí pomohl v těžké době sužované Putinovým terorem.

  Leonardo DiCaprio a Vladimir Putin v roce 2010.

 • 4.

  Depardieu, Rourke a Seagal

  Putin, kterého mezitím dostihla kritika za agresi proti Čečensku a Gruzii a okolo jeho státních orgánů se začalo vznášet podezření ze zabití Litviněnka a novinářky Anny Politkovské (†48), potřeboval mezinárodní legitimitu. Focení s velkými hvězdami a pokusy o vstup do nejexkluzivnějších kruhů globální masové zábavy pomohly normalizovat jeho nevyzpytatelný stát v očích světa.

  Alespoň si to ruský státník myslel. Když v roce 2014 anektoval Krymský poloostrov a bylo zřejmé, že se svého místa v čele Ruska jen tak nevzdá, Hollywood začal být ostýchavý. Prezident se totiž se svými machiavelistickými geopolitickými plány a podezřelými úmrtími svých kritiků začal čím dál tím více podobat bondovskému padouchovi.

  Jeho rostoucí odpadlický status ale některé filmové hvězdy neodradil. Nejenom Depardieua, ale i Mickeyho Rourka (69) či Stevena Seagala (69). Naopak, tyto poněkud kožené ikony vypadaly, že ho aktivně podporují.

 • 5.

  Tyto muže The Guardian řadí do tábora užitečných idiotů. Depardieu v roce 2013 přijal ruské občanství a spolu s ním také osvěžující 13% daň. Tehdy kritizoval francouzskou vládu a její plány na zvýšení daně pro lidi s nejvyššími příjmy.

   

  Rusko v otevřeném dopise nazval „velkou demokracií“. Na filmovém festivalu v Litvě o rok později Ukrajinu prohlásil za část Ruska. Když se přes ukrajinsko-ruské hranice letos začaly valit tanky, Depardieu prohlásil, že je proti této „bratrovražedné válce“.

  Rourkeho ruská anexe Krymu nijak nezasáhla; Putina v roce 2014 označil za opravdového gentlemana a v Moskvě si pořídil tričko se státníkovou podobiznou. „Párkrát jsem ho potkal a byl to opravdu pohodový, běžný chlap, díval se mi zpříma do očí,“ řekl stanici Sky News.

   

  Seagal se ani nesnaží svůj obraz ve světle přátelství s Ruskem vylepšit. Se získáním ruského občanství v roce 2016 označil anexi Krymského poloostrova za „opravdu rozumnou“ a Putina nazval „jedním z největších světových žijících lídrů“. Zatímco jeho kamarád ničí zbytek Ukrajiny, Seagal svou podporu umírnil jen maličko. „Rusko a Ukrajinu vnímám jako jednu rodinu a opravdu věřím, že obě země ke vzájemnému konfliktu vyprovokovala třetí strana, která utrácí velké peníze za propagandu,“ řekl stanici Fox News.

 • 6.

  Galerie

  VIDEO: Ruští oligarchové: Kdo je Putinovi nejblíže?

  Video
  délka: 01:43.84
  Video se připravuje ...

  Ruští oligarchové: Kdo je Putinovi nejblíže? Videohub

   

  Fotogalerie
  61 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 4

Uživatel_5347357: Bohužel, do světa známých osobností jsem během života nevstoupil, možná je to i tak dobře. Ale pokud bych dnes byl VIP osobou, pak bych svoji pozitivní náklonost k ruskému národu a jeho současným představitelům taktéž vyjádřřil. Je ubohé, lézt do zatku národům, které nás chtěli vyhubit a i dnes nás vysávají jako svou kolonii, kterou mají hned za svými hranicemi. Západní politici, kteří dnes označují představiele Ruska za válečné zločince, dosáhli ve stupnici pokrytectví ten nejvyšší stupeň, jejich zločiny proti lidskosti se táhnou několika stoletími a šíření "jejich demokracie" zaplatili celé národy svými životy. Západe, styď se, dějiny ti tvoji ukrutnost jednou spočítají.

(20. 03. 2022 12:51)

kinki: To čo robíte za pohon na "čarodejnice"??? Človek nemôže mať iný názor len ten váš,lebo z neho urobíte nepriateľa štátu??? Prečo diktujete ľuďom čo si majú a musia myslieť???

(19. 03. 2022 20:53)

AliAlice: K těmto ,,celebritám",co jsou mimo realitu je škoda komentáře !!! :-

(19. 03. 2022 18:47)

Zdenek: Ruský prezident okouzlil Hollywood??!!

Francouzský herec Gérard Depardieu, který se odstěhoval do Belgie, ujistil, že má rád Francouze, ale že se mu nelíbí situace ve Francii. Popřel, že opustil Francii jen z důvodu nižších daní v Belgii. V rozhovoru, který zveřejnila na svém webu belgická televize Notélé, nešetřil k r i t i k o u na adresu vedoucích f r a n c o u z s k ý c h představitelů. - 2013 -

Depardieu si život v Rusku pochvaluje - Francouzský herec Gérard Depardieu si pochvaluje život v Rusku, které mu nedávno vydalo ruský pas a kde má i bydliště na ulici Demokracie.....

François Gérard Georges Nicolas Hollande je francouzský politik a v letech 2012–2017 v pořadí 24. prezident Francouzské republiky.,,, forrrrr - Emmanuel M a c r o n - Od srpna 2014 zastával funkci ministra hospodářství ve vládě Manuela Vallse 2 roky tm M A K A L - - - po dvou letech, v srpnu 2016, rezignoval, aby se mohl věnovat své kampani pro volbu francouzského prezidenta v roce 2017.....25. prezident Francouzské republiky
Úřadující
Ve funkci od:
14. května 2017....

(19. 03. 2022 18:30)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy