Ve chvílích, kdy se Dorota Nvotová obávala, že v Nepálu vydechne naposledy, se všechny její myšlenky upínaly k jejímu osmiletému synkovi, který je teď aktuálně na Slovensku. „Myslela jsem na svého syna a na to, že to musím pro něj zvládnout. Zároveň jsem prosila Boha, ať mě nechá žít. A zapřísahala jsem se, že nebudu kouřit, protože kdo jsem já, abych zavraždila Filípkovi mámu?“ svěřila se dcera známé slovenské herečky Anny Šiškové (61) slovenskému deníku Šarm.

„Za deset let bude dospělý, to už si možná zapálím, možná se odstěhuji do Nepálu… Do té doby zatnout zuby, držet krok a těšit se z každodenních maličkostí a ze synovy blízkosti,“ dodala. Dorota přiznala, že skončit ze dne na den s cigaretami pro ni rozhodně není jednoduchým úkolem.

S odvykáním dlouholeté závislosti se potýká po svém: „Žeru jak prase.“ Kromě toho se také „učí relaxovat“„Je to obtížné. Nevím, co s rukama a ústy, když nekouřím, nevím, co s myšlenkami když se nebavím, co s nohama, když nechodím... Zajímavá aktivita, ten relax. To ještě neznám,“ psala na sociální síti.

VIDEO: Anna Šišková na Valentýna nesmutnila: Asi jsem teď zamilovaná!

Video
Video se připravuje ...

Anna Šišková na Valentýna nesmutnila: Asi jsem teď zamilovaná! Markéta Reinischová, Jan Jedlička

„Taková náhlá nemoc, co člověka vystraší, není špatná věc. Resetík,“ pochvalovala si také Nvotová na instagramu. Kdo by ale čekal, že po tomto děsivém zážitku, kdy její život visel doslova na vlásku a pomohly jí až injekce na ředění krve do břicha a urychlený přesun vrtulníkem do nemocnice, zájezd přeruší a poletí domů, ten je na velkém omylu. „Nadále doprovázím svou skupinu. Jen na tři dny jsem vypadla z práce, už fičím dál. Momentálně jsme v národním parku a pozorujeme nosorožce,“ hlásila pátý den po propuštění z nemocnice.

Lékaři údajně ví o tom, že je v Nepálu jako průvodkyně a pomáhá klientům své cestovní kanceláře s aktivně strávenou dovolenou – žádné ležení na dece na pláži, ale jeden zážitek za druhým… „Pustili mě pod podmínkou, že se budu šetřit. Tak se šetřím,“ vysvětluje Nvotová. „Zatímco ostatní raftovali, já jsem jen seděla na člunu. Zatímco tancovali, já jsem seděla. A když chodili, pronajala jsem si motorku namísto invalidního vozíčku a doprovázela jsem po městě na motorce.“ Jak se zdá, ani embolie ji nedokáže zastavit!

Fotogalerie
49 fotografií