Herečka Eva Holubová, která aktuálně opanuje jak televizní obrazovky coby všetečná sekretářka Hana Schwartzmüllerová v seriálu Slunečná, tak i stříbrná plátna v romantické vánoční komedii Přání Ježíškovi, sice svými rolemi rozdává radost, sama však čelí nepříjemné diagnóze. Zmínila se o tom na sociálních sítích tak nějak mimochodem – to když se svěřila fanouškům, že její nabitý pracovní den začíná v 8,30 kapačkami. Na infuze proti borelióze, s níž se aktuálně potýká, jezdí k lékaři, s nímž má z minulosti velmi pozitivní zkušenosti, jelikož ze stejné nemoci vykurýroval i jejího syna Adama (28).

Jak je u ní dobrým zvykem, i na svém stavu hledá pozitiva. „Na infuze se těším, sejde se tam vždycky úžasná parta bojovnic a bojovníků, kteří se hned tak nevzdávají a perou se se svou nemocí, dokud jsou toho mocní a možná ještě vždycky o chvíli déle. To nejsou pacienti s diagnózou borelióza, ty stůňou ve vyšších kalibrech. Tolik odhodlání, statečnosti a smyslu pro humor na jednom místě!“ pochvalovala si herečka. Jak sama zmínila, s multisystémovým onemocněním, které způsobuje bakterie Borrelia burgdorferi sensu latose se potýká už podruhé. „Takže stará známá,“ hodnotí tohle omezující onemocnění herečka se svým typickým smyslem pro humor.

VIDEO: Eva Holubová o menopauze: Pánové, dojde i na vás!

Video
délka: 03:53.36

Eva Holubová o menopauze: Pánové, nebojte, dojde i na vás! David Turek

Proto ví, co je pro ni tím nejlepším lékem: „Hodně spát a střídmě jíst! Koutky nahoru a mít vždycky poloplnou sklenici,“ vypočítává. „Jenže ono to chce taky se nevyčerpávat. Já vím úplně přesně, proč jsem tam, kde jsem,“ posteskla si Holubová, velice aktivní dáma, která v minulém roce natočila hned několik nových filmů. „Nemám předepsaný úplně klid na lůžku, mám si lehnout, když budu unavená. To teď v podstatě lze, ale co až budu hrát? A budeme hrát? Jak dlouho? A tak dále. Naštěstí nemám tolik natáčení, tak prostě všemu přizpůsobím svůj režim,“ plánuje si herečka, kterou znepokojuje i koronavirová situace v Česku.

Fotogalerie
71 fotografií