Ve slovenských médiích se před několika dny objevila informace, že oblíbená herečka Emília Vášáryová, kterou si čeští diváci zamilovali například coby křehkou maminku Krausovou ve snímku Pelíšky anebo jako popletenou sudičku v pohádce Johančino tajemství, nakazila nebezpečným virem covid-19. A nejenom to – že prý má velmi těžký průběh nemoci. Tuto informaci však důrazně popřela její mladší sestra Magda Vášáryová, taktéž herečka, představitelka legendární Markéty Lazarové či ztřeštěné paní správcové z Postřižin.

„Pravdou je, že mou sestru nakazila lhářka, která tvrdila, že je očkovaná, v Praze. Protože je má sestra třikrát očkovaná, je v pořádku. Očkování ji zachránilo, protože kvůli svému věku a problémům s plícemi je vhodnou obětí virů. Ale očkování ji chrání,“ napsala Magda na Facebook.

To, že je Emília covid pozitivní, se tedy dozvěděla až po svém návratu do Bratislavy. „A proč o tom nenapíše sama? Protože nepoužívá ani počítače, a už vůbec ne sociální sítě. Proto se místo ní ozývám já,“ vysvětlila Magda, která zároveň důrazně varovala předtím, jak snadné je uvěřit každé fámě.

VIDEO: Emília Vášáryová: Už padesát let neporušila jeden zvyk! Jaký?

Video
Video se připravuje ...

Emília Vášáryová: Už padesát let neporušila jeden zvyk! Jaký? Martin Balcar, Jan Jedlička

Původně se totiž psalo o koronavirové nákaze slavné herečky trochu jinak, navíc s odkazem na „zdroj ze Slovenského národního divadla“. Neteř známé herečky Hana Lasicová (40) v instastories moderátorky Adely Vinczeové (41) všem vzkázala, že je Emília „očkovaná a bezpříznaková, takže je to super. Funguje to.“ Zdravotní stav herečky tedy nevyžadoval hospitalizaci a není ani v ohrožení života. Pro Magdu, která na konci léta oplakala dlouholetého životního partnera, by byla vážná nemoc v rodině další bolestivou ranou…

Fotogalerie
39 fotografií