I když v Nepálu nebyla poprvé, ale dokonce tam nějaký čas žila, zřejmě tentokrát podcenila postupnou aklimatizaci ve vysokohorském prostředí. Nebýt rychlé záchranné akce, skončilo by to fatálně. Pro Dorotu Nvotovou musel letět vrtulník a posléze jí sanitka odvezla do nemocnice.

Pokud kouříte, často létáte, nebo chodíte do vysokých nadmořských výšek, berete antikoncepci nebo nedejbože vše najednou, prosím berte Aspirin Protect, nebo anopirin nebo něco k ředění krve. Není to vůbec ale vůbec legrace,“ poradila zpěvačka lidem ve chvíli, kdy jí samotnou postihla výšková nemoc. Proč si sebou nevzala něco na ředění krve, když tam nebyla poprvé, je ale záhadou. 

VIDEO: Anna Šišková na Valentýna nesmutnila: Asi jsem teď zamilovaná!

Video
Video se připravuje ...

Anna Šišková na Valentýna nesmutnila: Asi jsem teď zamilovaná! Markéta Reinischová, Jan Jedlička

V místní nemocnici jí život zachránili, ale odmítli ji propustit kvůli pojištění. „Po velmi těžké a nebezpečné nemoci - plicní embolii, kdy jsem málem přišla o život, čekám už tři hodiny se zabalenými taškami na propuštění z nemocnice. Laskavý a pečlivý personál, který mi zachránil život, mě nemůže propustit kvůli pojištění,“ postěžovala si Dorota s tím, že si před cestou řádné pojištění zaplatila, ale bohužel u společnosti, která s ní přestala komunikovat. A tak zůstala na holičkách. 

Jak to celé dopadne, ukáže čas. Snad se Nvotová dovolá pomoci alespoň přes sociální síť. 

Fotogalerie
38 fotografií